Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Tanzanie Mount Kilimanjaro National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Mount Kilimanjaro National Park


1. Jak se dostat na Kilimandžáro?
Kilimandžáro má několik vstupů, nejčastěji se vstupuje z Moshi a Arushy. Z města Moshi se na vrchol Kilimandžára dostanete autem asi během 1-2 hodin.

2. Jak se připravit na výstup na Kilimandžáro?
Je důležité nebýt zcela bez kondice a před výstupem se dostatečně načerpat energií. Důležitá je také příprava vybavení, kde je nezbytná správná obuv, oblečení, spacák a batoh.

3. Jaká je nejlepší doba pro výstup na Kilimandžáro?
Ideální doba pro výstup na Kilimandžáro je od června do října, kdy je suché období. Avšak, můžete vyrazit kdykoliv, pouze jsou různé podmínky v závislosti na období.

4. Kolik trvá výstup na Kilimandžáro?
Výstup na vrchol Kilimandžára trvá obvykle 5-8 dní, v závislosti na trase a na vaší kondici.

5. Jaká je nejlepší trasa pro začátečníky?
Nemusíte být zkušený horolezec, ale pro začátečníky je lepší trasa Marangu, která je nejpohodlnější a má nejvyšší úspěšnost vrcholovým výstupem.

6. Jaká je nejvyšší hora v Tanzanii?
Nejvyšší hora je Kilimandžáro s výškou 5895 metrů.

7. Musíte mít horolezecké zkušenosti na výstup na Kilimandžáro?
Horolezecké zkušenosti nejsou nutné. Je ale důležité být fyzicky připraven a s vybavením, co je zapotřebí na výstup.

8. Je nutné mít průvodce na výstupu na Kilimandžáro?
Ano, průvodce je povinný a doporučuje se na celou dobu výstupu. Je to bezpečnostní opatření a také pomáhá navigovat, orientovat se v terénu a stará se o celkovou logistiku.

9. Jaké jsou zdravotní rizika v souvislosti s výstupem na Kilimandžáro?
Nejčastějším zdravotním problémem bývá tzv. nemoc výšek - aklimatizace na vysokohorské klima. Je potřeba dodržovat postup s postupným stoupáním a dostatečnou hydrataci a výživou.

10. Jaké jsou případné další aktivity v Tanzanii po výstupu na Kilimandžáro?
Po náročném výstupu na Kilimandžáro můžete relaxovat na plážích na pobřeží v Zanzibaru nebo koupání v Gombe Plavním národním parku, kde můžete sledovat šimpanze.


Počasí Tanzanie Mount Kilimanjaro National Park


Mount Kilimanjaro National Park je národní park nacházející se v Tanzanii. Je domovem nejvyšší hory Afriky - hory Kilimanjaro, která se tyčí do výšky 5 895 metrů nad mořem. Tato ikonická hora je také jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi.

Počasí v Mount Kilimanjaro National Parku je velmi proměnlivé. Na úpatí hory je klima spíše teplé a suché, se suchými obdobími, která převládají v červnu až říjnu a v lednu až únoru. Teploty se zde v této době pohybují kolem 20-30°C. V období dešťů, které probíhá převážně od března do května a od listopadu do prosince, se teploty mírně snižují.

V blízkosti vrcholu hory Kilimanjaro však počasí značně mění. Zde panují podmínky téměř arktického klimatu, se sněhem a ledem pokrývajícím krajinu po většinu roku. Teploty se zde velmi rychle mění s ohledem na nadmořskou výšku. Na vrcholu hory je průměrná teplota kolem -10 až -20°C, s extrémními mrazy v noci. Silný vítr a sněhové bouře jsou běžné a zhoršují již tak obtížné podmínky pro horolezce.

Tanzanie je oblíbeným cílem pro dobyvatelé hory Kilimanjaro, a to především díky svému unikátnímu počasí. Vzhledem k různorodosti klimatických podmínek je možné zažít výrazné teplotní rozdíly během jednoho dne. Turisté, kteří se rozhodnou vystoupit na vrchol hory, musí být připraveni na změny počasí a přinést s sebou odpovídající vybavení, včetně vrstevnatého oblečení, které je vhodné pro extrémní podmínky v nadmořské výšce.

I přes náročné podmínky si návštěvníci Mount Kilimanjaro National Parku užívají ohromující výhledy na savanu níže v údolí, lesy a ledovce. Park nabízí různé turistické trasy pro horolezce různých úrovní dovedností. Některé trasy jsou kratší a snadnější, zatímco jiné jsou delší a náročnější.

Celkově lze říci, že Mount Kilimanjaro National Park je fascinující destinací pro milovníky přírody a horolezce. Jediná hora tohoto druhu v africkém kontinentu nabízí vzrušující výzvu a nezapomenutelný zážitek pro ty, kteří se rozhodnou vydat se na její vrchol. Ale nezapomeňte vzít v úvahu proměnlivé počasí a připravit se na všechny možné podmínky, abyste si tuto jedinečnou cestu plně užili.


Letenka Tanzanie Mount Kilimanjaro National Park


Mount Kilimanjaro je nejen nejvyšší hora v Africe, ale také nejvyšší samostatná hora na světě. Nachází se v Tanzanii a je součástí stejnojmenného národního parku. Tato ikonická hora svým majestátním vrcholem přitahuje tisíce turistů z celého světa.

Mount Kilimanjaro se tyčí do výšky 5 895 metrů nad mořem a je sopečného původu. Je jedním z nejlépe přístupných vrcholků pro horolezce, kteří nemají předchozí zkušenosti s horolezectvím. K dosažení vrcholu není potřeba žádné technické vybavení a nejsou zde žádné ledovce.

Jednou z nejčastějších tras na vrchol Mount Kilimanjaro je tzv. Marangu Route, která je známá jako "Coca-Cola Route". Tato trasa je relativně jednoduchá a nabízí turistům možnost výhodného ubytování v horských chatách po celé trase. Dalšími populárními trasami jsou Machame Route, Rongai Route, Lemosho Route a Umbwe Route. Každá z tras nabízí jedinečný zážitek a nádherné výhledy na okolní krajinu.

Vzhledem k rozmanitosti geografie národního parku se zde nachází několik ekosystémů. Na úpatí hory se rozprostírají tropické lesy, kde žijí vzácní druh ohrožených živočichů, jako jsou sloni, levharti a zebři. V horních partiích pak dominují planiny a alpínské louky.

Pro ty, kteří nemají zájem o horolezectví, je tu možnost projít některou z turistických tras, které vedou okolo hory. Tyto trasy umožňují turistům poznat nádhernou přírodu a unikátní flóru a faunu regionu. Pro opravdové dobrodruhy je pak k dispozici možnost tábořit v národním parku, kde se můžete těšit na nezapomenutelný zážitek.

Vstup do Mount Kilimanjaro National Park je povolen pouze se sprievodcom, který zajistí bezpečnost a ochranu životního prostředí. Je důležité, aby turisté dodržovali pravidla stanovená správou parku a zajistili tak udržitelnost a ochranu tohoto unikátního místa.

Mount Kilimanjaro a jeho okolí jsou symboly Tanzanie a tvoří významnou turistickou atrakci. Pro úspěšné zdolání vrcholu je nejlepší se dobře připravit a respektovat výškové podmínky. Podaří-li se vám dosáhnout vrcholu, budete odměněni nezapomenutelnými pohledy na krajinu Tanzanie a okolní sopky.


Ubytování Tanzanie Mount Kilimanjaro National Park


Mount Kilimanjaro National Park je jednou z nejznámějších a nejkrásnějších přírodních lokalit v Tanzanii. Nachází se ve východní Africe, v pohoří Kilimanjaro, které je nejvyšší horou Afrického kontinentu. Toto pohoří, včetně okolních oblastí, bylo v roce 1973 vyhlášeno národním parkem a v roce 1987 bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Hlavní atrakcí tohoto národního parku je samozřejmě sopka Kilimanjaro. Vysoká 5 895 metrů nad mořem je oblíbeným cílem turistů z celého světa, kteří sem přicházejí převážně za účelem výstupu na vrchol. Pojem "Kili" se stal synonymem pro výzvu a dobytí vrcholu, které mnoho lidí prahne zažít. I přes svou velkou výšku je výstup na Kilimandžáro fyzicky náročný, ale možnost zhlédnout úchvatné výhledy na okolní krajinu a stoupat mezi obřími ledovci stojí za úsilí.

Pro turisty, kteří se rozhodnou ubytovat se přímo v národním parku Kilimanjaro, existuje několik možností. V úpatí hory se nachází několik kempů a chat, které poskytují základní ubytování pro turisty. Tyto kempy jsou vybaveny stanovými místy, záchody a sprchami. Některé z nich nabízí i možnost zapůjčení spacích pytlů a dalšího vybavení. Kempy jsou ideálním místem pro přenocování před a po výstupu na vrchol. Jejich výhodou je, že se nacházejí v blízkosti výchozích bodů několika tras, které vedou ke vrcholu Kilimanjaro.

Při výstupu po jedné z tras se turisté postupně přesouvají mezi různými výškovými zónami a kempy. Tyto kempy jsou strategicky rozmístěny a slouží jako prostor pro zastavení a odpočinek. Kromě stanových míst často nabízejí i ubytování v horských chatách. Tyto chaty jsou často vybaveny teplou vodou a dalším vybavením, které zlepšuje pohodlí turistů.

Jeden z oblíbených bodů pro přenocování je Horombo Camp, který se nachází ve výšce 3 720 metrů. Tento kemp je největším v národním parku a nabízí ucelený systém ubytování v chatách. Dalším oblíbeným místem je Kibo Hut, která se nachází v bezprostřední blízkosti vrcholu. Tato horská chata je posledním místem před definitivním výstupem na vrchol. Ubytování zde je většinou jednoduché a jedná se spíše o místnost s lůžky než o luxusní hotely, ale poskytuje sprchy a teplý prostor pro odpočinek a přípravu na vrcholový výstup.

Kromě možností ubytování v rámci národního parku je také možné si zajistit ubytování v blízkých městech nebo vesnicích. Nejbližším městem je Moshi, které je vzdáleno přibližně 50 kilometrů od vrcholu Kilimanjaro. V Moshi a okolních oblastech se nachází mnoho hotelů různých cenových kategorií, které nabízejí luxusnější ubytování než kempy a chaty v národním parku. Pro turisty, kteří preferují pohodlnější a komfortnější ubytování, je tedy Moshi ideálním místem.

Ubytování v národním parku Kilimanjaro je velmi populární a rezervace by měla být provedena s dostatečným předstihem, zejména během hlavní turistické sezóny, která trvá od června do října. Pamatujte, že bez ohledu na to, kde se rozhodnete ubytovat, je vždy důležité ctít přírodu a dodržovat pravidla ochrany životního prostředí. Prozkoumávání Mount Kilimanjaro National Park je neuvěřitelným dobrodružstvím, které by si měl každý milovník cestování vyzkoušet.


Dovolená Tanzanie Mount Kilimanjaro National Park


Jestliže hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a krásných výhledů, je Mount Kilimanjaro National Park v Tanzanii tou pravou volbou pro vás! Tento park se nachází na severovýchodě Tanzanie a zahrnuje nejvyšší horu Afriky, Kilimandžáro, která dosahuje výšky až 5 895 metrů.

V parku se nachází několik vstupů a tras, které jsou k dispozici pro turisty. Nejpopulárnějšími trasami jsou Marangu, Machame, Lemosho, Rongai a Umbwe. Každá trasa má své vlastní charakteristiky a délku, takže si můžete vybrat tu nejvhodnější pro vás.

Marangu je nejlehčí z cest s nejvíce přístřešky pro přespání. Machame je náročnější, ale nabízí krásné výhledy na krajinu. Lemosho je nejdelší trasa a je vhodná pro zkušené horolezce. Rongai nabízí nejvíce možností pro pozorování zvěře a Umbwe je nejkratší z tras, ale také nejtěžší.

V každém případě je výstup na Kilimandžáro náročnou výzvou, ale zároveň nezapomenutelným dobrodružstvím, které stojí za to si zkusit. Během výstupu se můžete těšit na krásnou krajinu, kde se střídají lesy, louky a navečer můžete obdivovat neuvěřitelné západy slunce. Pokud se vydáte cestou Marangu, připravte se na expediční styl a náročnou cestu. Pokud naopak uvažujete o trase Machame, připravte se na skalnatý terén a zimní podmínky. Lemosho se vám pak vyplatí, pokud hledáte klidnější a méně frekventovanou trasu, která nabídne krásné výhledy.

Kromě působivé přírody nabízí Mount Kilimanjaro National Park i možnosti pro pozorování zvěře, jako jsou sloni, hroši, levharti nebo gepardi. V neposlední řadě se můžete těšit také na místní kuchyni, kterou si určitě nenechte ujít.

Při cestování na Kilimandžáro je důležité si uvědomit, že se jedná o jednu z nejvyšších hor na světě, a proto je nutné dbát na zdraví a pečlivě se připravit na výstup. Je nutné přizpůsobit se nadmořské výšce, protože ta může vyvolat různé zdravotní problémy, jako jsou bolesti hlavy nebo nevolnost.

Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelné zážitky, vydání se na výstup na Kilimandžáro je pro vás tou správnou volbou. Mount Kilimanjaro National Park nabízí krásnou přírodu, procházky, pozorování zvěře a celkově nezapomenutelnou zkušenost. Pokud však nejste zvyklí na náročné výstupy, je lepší si raději nechat tento mohutný masiv ujít.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky