Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Turecko Alanya Kleopatřina pláž

Dovolená Turecko Alanya Kleopatřina pláž


Alanya, město na jihovýchodě Turecka, je známé svým krásným pobřežím a jednou z nejznámějších pláží je bezesporu Kleopatřina pláž.

Kleopatřina pláž se nachází v centru města Alanya a rozkládá se na úpatí krásného kopce. Tato pláž je pojmenována po egyptské královně Kleopatře, která si údajně vybrala tento malý kousek ráje na zemi jako své oblíbené místo pro odpočinek.

Co dělá pláž tak speciální? Jedním z hlavních důvodů je jemný zlatý písek, který se táhne na několik kilometrů. Lehátka a slunečníky jsou zde dostupné pro pohodlné sezení a opalování. Pláž je dobře udržovaná a nabízí vše, co potřebujete pro dokonalý den na slunci.

Další výhodou Kleopatřiny pláže je čistá voda Egejského moře. Moře je zde překrásně azurové a průzračné, což je perfektní pro milovníky vodních sportů. Můžete si vyzkoušet například potápění, šnorchlování, nebo jetový skútr.

Na pláži najdete také mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a tradiční tureckou kuchyni. Nechybí ani obchody se suvenýry a stánky s osvěžujícími nápoji.

Pokud se rozhodnete, že potřebujete odpočinek od slunce a písku, můžete se projet na banánu nebo vyskákat na vodních skákacích hradech. Existuje také možnost si pronajmout paddle board nebo se projet na půjčené jachtě okolo malebného pobřeží.

Kleopatřina pláž je velmi oblíbená u turistů z celého světa. Díky své jedinečností a krásnému okolí již získala mnoho ocenění za jednu z nejlepších pláží v Turecku. Přestože někdy může být v sezóně trochu přeplněná, stále si zachovává svou magickou atmosféru a skvělou pohostinnost.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Alanye a navštívit Kleopatřinu pláž, nezapomeňte si zapůjčit lehátka a slunečníky dostatečně brzy, abyste si mohli užít ten nejlepší výhled na moře. Vychutnejte si sluneční paprsky, ochutnejte místní speciality a nechte se hýčkat atmosférou tohoto krásného místa.

Kleopatřina pláž je opravdu jedinečným místem pro dovolenou v Turecku. Okouzlující výhledy, teplý písek a čistá voda vás jistě přesvědčí, že jste našli rajský kousek na zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Turecko Alanya Kleopatřina pláž


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kleopatřiny pláže v Alanye?

Nejlepší doba na návštěvu Kleopatřiny pláže v Alanye je mezi červnem a zářím, kdy jsou teploty nejvyšší a mořská voda nejteplejší. Během hlavní sezóny v červenci a srpnu může být na pláži velmi rušno.

2. Je Kleopatřina pláž v Alanye vhodná pro děti?

Ano, Kleopatřina pláž v Alanye je velmi vhodná pro děti. Pláž je písečná a pozvolně se svažující do moře, což z ní dělá ideální místo pro koupání pro rodiny s malými dětmi.

3. Kolik stojí pronájem slunečníků a lehátek na Kleopatřině pláži v Alanye?

Ceny pronájmu slunečníků a lehátek na Kleopatřině pláži se mohou lišit, v závislosti na denní době a letní sezóně. Obvykle se pohybují kolem 30-50 tureckých lir za den.

4. Jaký je vstup na Kleopatřinu pláž v Alanye?

Vstup na Kleopatřinu pláž v Alanye je zdarma a otevřený veřejnosti. Nicméně, některé plážové bary a restaurace si účtují poplatek za použití jejich služeb.

5. Jsou na Kleopatřině pláži k dispozici sprchy a toalety?

Ano, na Kleopatřině pláži v Alanye jsou k dispozici sprchy a toalety pro návštěvníky. Tyto zařízení jsou obvykle umístěny v blízkosti pláže a jsou zdarma k použití.


Letenka Turecko Alanya Kleopatřina pláž


Pokud plánujete dovolenou na slunné turecké riviéře, nemůžete zapomenout navštívit jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších míst - pláž Kleopatřina v Alanyi. Tato nádherná oblázková pláž je jedním z hlavních turistických lákadel v této oblasti a nabízí svým návštěvníkům jedinečné zážitky a relaxaci.

Pláž Kleopatřina, známá také jako Pláž Královny Kleopatry, se rozprostírá na asi 2 km a nachází se v samotném srdci Alanyi. Za své jméno vděčí legendě, podle které měla na této pláži strávit nějaký čas Kleopatra a darovala ji jako svatební dárek svému milencovi, římskému velitelovi Marcu Antoniovi. Její legenda a krása lákají turisty z celého světa.

Co tedy pláž Kleopatřina nabízí? Za prvé, jedinečné prostředí. Pláž je lemována vysokými skalami a křišťálově čistým mořem. Modře zbarvená voda a jemný písek vám vytvoří pocit, jako byste byli na rajském ostrově. Voda je zde teplá a vhodná pro plavání i další vodní aktivity.

Kromě krásného scenérie můžete na této pláži využít i širokou nabídku služeb. Můžete si zapůjčit slunečníky a lehátka a odpočívat na pláži, nebo si zahrát nějaké sportovní aktivity, jako například plážový volejbal, fotbal nebo vodní pólo. Pokud jste dobrodružní typ, můžete si vyzkoušet i vodní lyžování nebo jízdu na banánu. Pro ty, kteří preferují klid a relaxaci, jsou zde také dostupné masáže a wellness centra.

Na pláži najdete také mnoho restaurací a barů, které vám nabídnou osvěžující nápoje a čerstvé mořské plody. Můžete si tedy vychutnat vynikající tureckou kuchyni a posedět s přáteli a rodinou u moře.

Pokud se rozhodnete strávit den na pláži Kleopatřina, nezapomeňte si vzít opalovací krém s vysokým faktorem, abyste si užili den bez popálení na slunci. Doporučuje se také přijít co nejdříve ráno, abyste si vybrali to nejlepší místo na pláži a využili klid a ticho.

Navštívení pláže Kleopatřina je zkrátka nezbytnou součástí cestovního plánu pro každého, kdo se rozhodne navštívit Alanyu. Nejen, že vám nabídne krásné prostředí a vynikající služby, ale také vám poskytne nezapomenutelný zážitek a možnost relaxace u jedné z nejkrásnějších pláží v Turecku.


Počasí Turecko Alanya Kleopatřina pláž


Alanya je krásné město ležící na pobřeží Středozemního moře v Turecku. Jednou z nejznámějších pláží, kterou zde najdete, je Kleopatřina pláž. Tato pláž se pyšní nejen svou krásou, ale také svým jedinečným počasím, které láká turisty z celého světa.

Klima v Alanyi je typicky středomořské, což znamená, že zde najdete horká léta a mírná zimní období. Nejvíce teplé a slunečné dny zde připadají na letní měsíce, které jsou ideální pro návštěvu Kleopatřiny pláže a užívání si jejích vody.

Letní teploty v Alanyi se pohybují kolem 30-35 °C, přičemž noční teploty se drží okolo 20 °C. V létě zde také nedochází k velkým srážkám, což znamená, že se můžete těšit na slunečné a suché dny. Je vhodné si zabalit lehké oblečení, plavky a dostatek opalovacího krému, abyste se chránili před slunečními paprsky.

Podzim a jaro jsou mírné období s průměrnými teplotami okolo 20 °C. To je ideální čas na procházky po pláži a objevování okolních památek Alanyi, jako je třeba hrad Alanya, který poskytuje úchvatný výhled na celé město.

Zimní měsíce jsou v Alanyi chladnější, ale stále příjemné pro aktivní dovolenou. Teploty se pohybují kolem 15 °C a srážky jsou častější. To znamená, že můžete využít čas na prozkoumávání kulturních památek Alanyi, jako jsou staré mešity a bazary.

Celkově vzato, Alanya a Kleopatřina pláž nabízejí příjemné počasí téměř po celý rok. Ať už chcete relaxovat na pláži, poznávat historii města nebo se věnovat různým vodním sportům, určitě si zde najdete ideální čas na strávení dovolené.


Ubytování Turecko Alanya Kleopatřina pláž


Turecko je nedílnou součástí evropského turistického ruchu a Alanya je oblíbeným místem pro dovolenou. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, měli byste zvážit pobyt v blízkosti Kleopatřiny pláže, která je jednou z nejznámějších a nejkrásnějších pláží v oblasti.

Ubytování v blízkosti Kleopatřiny pláže nabízí návštěvníkům možnost být prakticky na pláži. Existuje mnoho hotelů a komplexů, které se nacházejí v těsné blízkosti pláže Kleopatry, takže si můžete být jisti, že si užijete plné pohodlí a komfort na vaší dovolené.

Kromě toho, že se ubytujete na malé vzdálenosti od pláže, budete moci vychutnat mnoho dalších aktivit a památek v blízkosti vašeho ubytování. V oblasti se nachází mnoho restaurací, obchodů, barů a diskoték, takže nikdy nebudete mít problém najít zábavu a relaxaci.

Pokud jde o samotné ubytování, máte na výběr mezi mnoha různými možnostmi. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, apartmány nebo menšími rodinnými hotely, podle vašich preferencí. Mnoho těchto zařízení nabízí vynikající tepelné a klimatizované pokoje, pokojovou službu, restaurace a jiné vynikající služby, které si můžete užít během svého pobytu.

Navíc, pokud jste na své dovolené s rodinou, můžete si vybrat rodinné apartmány nebo domy, které poskytují soukromí a pohodlí pro celou rodinu. Některé z těchto míst nabízejí také soukromý bazén, takže můžete relaxovat a užívat si odpočinku ve svém vlastním soukromí.

Kleopatřina pláž v Turecku je skvělým místem pro strávení dovolené v krásné oblasti. Ubytování v blízkosti této pláže nabízí mnoho vynikajících možností a zážitků, které si můžete užít během celého svého pobytu. Pokud hledáte ubytování v Turecku, máte mnoho možností a určitě najdete to, co nejvíce vyhovuje vašim potřebám a očekáváním.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky