Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Uganda Kidepo Valley National Park

Letenka Uganda Kidepo Valley National Park


Uganda - Kidepo Valley National Park: Let do neuvěřitelné divočiny

Uganda, známá jako "Perla Afriky", skrývá mnoho neuvěřitelných přírodních pokladů, které lákají milovníky přírody z celého světa. Mezi těmito skvosty patří i Kidepo Valley National Park. Tento národní park, nacházející se na severovýchodě země, je pravým útočištěm pro dobrodruhy hledajících autentickou afričtina fauna a flóru.

Kidepo Valley National Park byl založen v roce 1962 a nachází se na rozhraní Ugandy, Keni a Jižního Súdánu. S rozlohou 1 442 kilometrů čtverečních nabízí tento park neobyčejné přírodní scenérie. Zde se mísí horizontální savany s kopcovitými kopcemi a zalesněnými údolími, které tvoří neopakovatelnou krajinu.

Jedním z největších tahounů tohoto parku je jeho ohromná diverzita zvířecí říše. Zde můžete spatřit stáda slonů, buvolů, leopardů, hyen a lva. Kidepo Valley je také domovem pro více než 470 druhů ptáků, což z něj činí ráj pro ornitology. Zajímaví obyvatelé parku jsou také gepardi a samozřejmě klasické africké zvířata, jako jsou zebry, žirafy a antilopy.

Jednou z hlavních atrakcí Kidepo Valley National Park je setkání s kmeny lokálního obyvatelstva, zejména s Karamojongy a Ik. Tito lidé mají bohatou kulturu a tradice a jejich návštěva je nezapomenutelným zážitkem.

Procestování parku není tak snadné, jak by se mohlo zdát, ale právě to tvoří jeho kouzlo. Cesta sem vás zavede skrze odlehlé vesnice, kde ucítíte autentickou atmosféru venkovského života v Ugandě. Kidepo Valley má také několik luxusních safari lodží, které nabízejí výhled na nádhernou krajinu a umožňují hostům strávit noc ve vzrušujícím prostředí divočiny.

Pokud plánujete cestu do Ugandy, nenechejte si ujít příležitost navštívit Kidepo Valley National Park. Tento skrytý poklad vám přinese neopakovatelné dobrodružství a ponoří vás do ohromné krásy africké fauny a flóry. Nejenže budete moci sledovat zvířata v přirozeném habitatu, ale také se setkáte s místními lidmi a jejich rozmanitou kulturou. Kidepo Valley je jedním z těch míst na světě, které změní váš pohled na přírodu a ukáže vám důležitost ochrany divokého prostředí.

Takže neváhejte a vyhledejte si letenku do Ugandy, abyste mohli zažít toto fascinující dobrodružství v Kidepo Valley National Park. Tato cesta vám přinese nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na celý život.


Dovolená Uganda Kidepo Valley National Park


Kidepo Valley National Park se nachází v severovýchodní Ugandě a je jedním z nejpůsobivějších a nejkrásnějších národních parků v zemi. Tento park je jedinečný svou biodiverzitou, ohromujícími krajinami a nepředstavitelnou diverzitou zvířat.

Kidepo Valley National Park se rozkládá na ploše více než 1 440 kilometrů čtverečních, což z něj dělá jednu z největších přírodních rezervací v Ugandě. Park je známý svými neuvěřitelnými savanami, které jsou obklopeny horskými masivy a údolími. Tyto dramatické a impozantní scenérie vytvářejí harmonickou atmosféru, která je jedinečná pro Kidepo Valley.

Kidepo Valley National Park je také domovem velkého množství druhů zvířat. Zde se můžete setkat s většinou africké fauny, včetně slonů, lidoopů, žiraf, levhartů, gepardů, lvů, hyen, nosorožců a mnoho dalších. Je to také jedno z mála míst na světě, kde se nachází Giraffe Gazella, což je ohrožený druh žirafy, která se vyskytuje pouze v tomto regionu. Kidepo Valley National Park je také známý pro jedno z největších množství druhů ptáků z celého kontinentu, což ho předurčuje k návštěvě všemi ornitology.

Navštívit tento národní park znamená zažít jedinečnou dovolenou, která vám poskytne nezapomenutelné zážitky a dobrodružství. Kidepo Valley National Park nabízí různé aktivity, které vám umožní prozkoumat tuto krásnou oblast. Můžete si například pronajmout terénní vozidlo a projet se po parku, sledovat divoká zvířata a fotograficky je zachytit. Pro ty, kteří preferují chůzi, jsou zde k dispozici průvodci, kteří vás bezpečně provedou parkem a ukážou vám jeho skryté poklady.

Kromě pozorování zvířat můžete také navštívit místní kulturu a setkat se s etnickými skupinami, které zde žijí. Místní komunity jsou velmi vřelé a přívětivé a rádi vám ukáží svou kulturu a tradice. Můžete se zúčastnit tradičních tanců, ochutnat místní kuchyni a prohlédnout si jejich tradiční řemesla.

Uganda má tropické podnebí, což znamená, že je vhodné navštívit Kidepo Valley National Park kdykoliv během roku. Nicméně, nejlepší období pro safari a pozorování zvířat je v období sucha, které trvá od prosince do března. V těchto měsících jsou zvířata snadno pozorovatelná, protože se shromažďují u řek a dalších zdrojů vody.

Kidepo Valley National Park je skutečným skvostem Ugandy a nabízí neuvěřitelné dobrodružství pro všechny příznivce přírody a zvířat. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, která vás přenese do úplně jiného světa, pak je Kidepo Valley National Park to pravé místo pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Uganda Kidepo Valley National Park


1) Jak se dostat do Kidepo Valley National Park?

Kidepo Valley National Park se nachází v severovýchodní Ugandě a nejsnadnějším způsobem, jak se tam dostat, je letecky. Existují pravidelné lety z hlavního města Kampaly do blízkých měst Moroto, Gulu nebo Lira, odkud můžete odejít do parku po silnici. Existuje také možnost zajistit si soukromý převoz z Kampaly.

2) Můžu si rezervovat ubytování uvnitř parku?

Ano, existují ubytovací možnosti uvnitř parku, jako jsou lodžie, kempy a chaty. Doporučuje se však včas rezervovat, zejména v období turistické sezóny od prosince do března.

3) Jaké jsou nejzajímavější aktivity, které lze v parku dělat?

Kidepo Valley National Park nabízí mnoho skvělých aktivit, jako jsou safari po savaně, procházky s průvodcem, návštěva místního města Karamojong a setkání s místními obyvateli. Můžete také navštívit Kanangorok horké prameny nebo se vydat na pěší výstup na hory Morungole.

4) Musí se na safarich používat vozidla s místním průvodcem?

Ano, prohlídky parku se musí konat s místním průvodcem a vozidlem. Místní průvodci jsou zkušení a znají park velmi dobře, což zajistí bezpečnost návštěvníků a také šanci vidět co nejvíce divokých zvířat.

5) Jaké druhy zvířat lze v parku vidět?

Kidepo Valley National Park je dobře známý pro svou pestrou a bohatou faunu, včetně savců jako jsou sloni, lvi, gepardi, hyeny, antilopy a mnoho dalších druhů zvířat. Park je také domovem mnoha druhů ptáků, včetně vzácných druhů jako jsou dravci a strnadovití.


Počasí Uganda Kidepo Valley National Park


Kidepo Valley National Park je národní park nacházející se v severovýchodní části Ugandy. Park je také známý jako "Safari duhou" díky své různorodé fauně a flóře.

Počasí v Kidepo Valley National Parku je obvykle horké a suché. Srážky jsou minimální a jsou omezeny na několik měsíců v roce. Nejdeálnějším obdobím pro návštěvu parku je období od prosince do března, kdy je počasí teplé a suché, což zajišťuje dobré podmínky pro safari a exkurze.

V období dešťů od dubna do května a opět od října do listopadu mohou cesty být obtížnější zejména v západní části parku, kde jsou horské svahy a řeky, které se mohou rozvodnit. Proto jsou návštěvníci obvykle omezeni na skryty pod stromy, kde čekají, až přejde průtrž mračen a počasí se zlepší.

Během suchých měsíců se koryta řek a potoků mohou zcela vyschnout a některé druhy zvířat jsou nuceny hledat vodu jinde. To poskytuje ideální příležitost pro safari, neboť zvířata se shlukují v blízkosti zbývajících vodních zdrojů. Mezi zvířata, která můžete potkat v parku, patří sloni, lvi, leopardi, gepardi, hroši, krokodýli a mnoho dalších.

V Kidepo Valley National Parku najdete řadu aktivit, které vám umožní poznat krásy tohoto parku. Mezi nejpopulárnější patří safari, turistika, rafting v nedaleké řece Kidepo a kulturní exkurze do mnoha vesnic v okolí parku.

Ve všech obdobích je však důležité pamatovat na to, že jste v divoké přírodě. Proto byste měli respektovat ochranu přírody a dodržovat pravidla parku, jako je zákaz krmení zvířat nebo pobyt v parku mimo stanovené trasy a stanoviště.

V závislosti na vašich zájmech a plánech, může být návštěva Kidepo Valleys National Parku jedním z nejvíce nezapomenutelných zážitků v Ugandě. Ať už se rozhodnete jet v období dešťů nebo během suchého období, budete mít jistotu, že se stanete součástí nádherného a jedinečného přírodního světa.


Ubytování Uganda Kidepo Valley National Park


Uganda Kidepo Valley National Park je jedním z nejkrásnějších parků v Ugandě a poskytuje neopakovatelný zážitek z divoké přírody, a to včetně přenocování v neobyčejných prostředích.

V parku je k dispozici několik možností ubytování. Pro milovníky luxusu je tu k dispozici luxusní kemp Apoka Safari Lodge. Kemp sestává z 10 přepychových stanů s vlastní koupelnou a terasou s výhledem na savany Kidepo Valley. V kempu jsou také dvě světnice, kde se můžete schovat během horkých dnů.

Další možností je Kidepo Savannah Lodge, tábor se 12 kabinami s výhledem na údolí Kidepo Valley. Kabinový tábor má vlastní koupelnu a WC a je zcela vybaven moderními potřebami, včetně solárních panelů a 24-hodinového zdroje elektřiny.

Nakonec tu máme také Nga'Moru Wilderness CAMP, který nabízí bezprostřední zážitek z divoké přírody. Jde o kempování ve stínu mangoového háje s výhledem na divoká zvířata, a to včetně žiraf a pštrosů, kteří v okolí často pobíhají. Kempování je zcela bez elektřiny a vodu si musíte nosit také, ale s kuchyní a bytovými vozidly je možné si jako rodina užít tuto největší atrakci panenského teritoria Uganda.

Všechny ubytovací možnosti jsou umístěny v údolí Kidepo Valley a nabízí nádherné výhledy na čisté a oslnivé způsobem, a to včetně pohledu na horu Morungole. Navíc budete mít přístup k mnoha aktivitám, jako je pozorování zvěře, turistika v horách, setkání s lokálními kmeny a mnoho dalších.

Chcete-li tedy zažít nezapomenutelný zážitek z divočiny Ugandy, Kidepo Valley National Park nabízí nejen nejlepší možnosti pozorování zvířat, ale také luxusní ubytování s možností zážitků jako na safari. Zábava, adrenalin a luxusní pobyt v kempu vám zaručují tento park a jeho ubytovací zařízení. Takže když cestujete do Ugandy, nezapomeňte se podívat na Kidepo Valley National Park jako první.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky