Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Zambie Národní park Chilubi

Dovolená Zambie Národní park Chilubi


Zambia je země plná přírodních krás, které nabízejí turistům nezapomenutelné zážitky. Mezi nejkrásnější místa v zemi patří Národní park Chilubi, který se nachází na ostrově Chilubi v jezeře Bangweulu. Tento park je útočištěm pro mnoho ohrožených druhů, jako jsou například sloni, buvoli, levharti, krokodýli, želvy a mnoho dalšího.

Pro milovníky přírody je návštěva Národního parku Chilubi skutečným rájem. Ostrov je obklopen neuvěřitelně krásnou krajinou, která vás okouzlí svými rozlehlými rovinami, mokřady a malými jezírky. Park je rovněž domovem mnoha druhů ptáků, včetně ibisů, pelikánů a volavčíků.

Nejlepší čas na návštěvu Národního parku Chilubi je v období mezi červencem a zářím, kdy se zde nachází mnoho druhů ptáků, kteří se sem sjíždějí z celé Afriky k hnízdění. Kromě pozorování zvířat a ptáků, můžete si zde také užít turistiku a procházky po ostrově. Rozhodně si nezapomeňte přibalit kvalitní fotoaparát, protože zdejší příroda vás prostě překvapí.

Kromě návštěvy Národního parku Chilubi se vám určitě vyplatí podívat se i do blízkého města Samfya, které se nachází na břehu jezera Bangweulu. Zde si můžete užít koupání v jezeře, prohlédnout si tradiční stánky s místními řemesly a ochutnat typické zambijské jídlo. Jelikož se jedná o poměrně odlehlé místo, najdete zde velmi autentickou atmosféru a budete mít pocit jako byste během své dovolené v Zambii získali jedinečný pohled do místní kultury.

Celkově lze říci, že dovolená v Národním parku Chilubi je pro turisty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek z přírody, naprosto ideální. Navíc se můžete těšit na neuvěřitelné zážitky z různých druhů zvířat a rostlin, které vám zúročí vaši lásku k přírodě. Jakmile sem jednou zavítáte, určitě se vám sem bude chtít vrátit znovu a znovu.


Letenka Zambie Národní park Chilubi


Zambia je jednou z mála zemí na světě, kde si můžete užít skutečný zážitek v divočině. A jedním z nejlepších míst, kde můžete zažít opravdovou afriku, je národní park Chilubi.

Národní park Chilubi se nachází na stejnojmenném ostrově, který leží uprostřed jezera Bangweulu. Ostrov je jedním z největších nezasažených paralelních kanálů na světě a je skvělým místem pro pozorování ptáků a savců.

Chilubi je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, buvolů, krokodýlů a žiraf. V oblasti se také nachází mnoho druhů ptáků, například lžícáky, plameňáky a mnoho dalších.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si užít národní park Chilubi, je se vydat na vlakové safaris, které se konají na stejnojmenném ostrově. Vlaky jsou velmi pohodlné a nabízejí fantastický výhled na okolní krajinu.

Můžete také prozkoumat národní park na vlastní pěst. Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si užít přírodu, je výlet na kánoi. To vám umožní prozkoumat malé říčky a kanály, které se vlakem nedají prozkoumat.

Pokud máte rádi rybolov, je národní park Chilubi také skvělým místem pro rybaření. Zde můžete chytit několik druhů ryb, včetně kaprů, tilápií a dalších.

Vstup do národního parku je poměrně snadný a levný. Nejlepší cesta, jak se sem dostat, je letecky, zejména pokud se chcete vyhnout delší jízdě po silnici. Mezinárodní letiště Ndola se nachází asi 300 kilometrů od parku, ale existuje mnoho firem, které nabízejí lety do mnoha oblastí národního parku.

Pokud hledáte zážitek, který budete v životě pamatovat, národní park Chilubi je jedno z nejlepších míst k návštěvě v Zambii. Připravte se na nezapomenutelnou cestu do srdce africké divočiny a zažijte opravdovou krásu této země ve své podstatě.


Ubytování Zambie Národní park Chilubi


Národní park Chilubi se nachází na ostrově Chilubi, který je největším jezerem ve Zambijském jezeře. Tento národní park je jedním z nejvíce fascinujících a unikátních míst na světě, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou přírodní krásu a bohatství divokého života.

Pro ty, kteří chtějí zažít jedinečný zážitek a blíž se seznámit s přírodou, je ubytování přímo v národním parku Chilubi jedinečnou možností. Park nabízí různé možnosti ubytování, které jsou přizpůsobeny potřebám a preferencím návštěvníků.

Jednou z možností je kempování, které umožňuje návštěvníkům být přímo v srdci divočiny. Kempování je ideální pro dobrodružné duchy, kteří si chtějí užít autentický zážitek a život v divočině. Park poskytuje kempovací plochy s příslušenstvím, jako jsou sprchy, záchody a ohniště, což zaručuje pohodlný pobyt i ve vzdáleném prostředí.

Další možností ubytování v národním parku Chilubi jsou srubové chatky. Tyto chatky nabízí pohodlný a moderní zážitek s výhledem na jezero a nádhernou krajinu. Chatky jsou plně vybaveny veškerým potřebným vybavením, včetně kuchyňského koutu, koupelny a obývacího prostoru. Návštěvníci si mohou vychutnat výhled na jezero přímo ze své chatky a pozorovat bohatství divokého života, které park nabízí.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování, je k dispozici také safari lodge. Safari lodge nabízí vysoce kvalitní a elegantní ubytování s veškerým luxusem a pohodlím. Tyto přepychové ubytovací zařízení mají vlastní restaurace, bazén, wellness centrum a další vybavení, které poskytují hostům maximální komfort během jejich pobytu.

Národní park Chilubi je bohatý na faunu a flóru, což z něj činí ideální místo pro safari. Návštěvníci mají možnost pozorovat širokou škálu zvířat, včetně slonů, nosorožců a buvolů. Park je také domovem pro mnoho druhů ptáků, což je zvláště atraktivní pro ornitology a milovníky ptáků.

Ubytování v národním parku Chilubi je skvělou příležitostí pro ty, kteří chtějí prozkoumat jedinečnou a nedotčenou přírodu Zambie. S různými možnostmi ubytování a bohatým divokým životem je to místo, které přináší dobrodružství, relaxaci a nezapomenutelné zážitky pro každého návštěvníka.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Chilubi


Otázky:

1. Jak se dostanu do Národního parku Chilubi?
2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Chilubi?
3. Jaké zvířata mohu vidět v Národním parku Chilubi?
4. Mohu v Národním parku Chilubi přenocovat?
5. Co si mám vzít s sebou do Národního parku Chilubi?

Odpovědi:

1. Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Chilubi, je letecky z Lusaky do Mwansabombwe. Odtud je možné se dostat loďkou na ostrov Chilubi. Další možností je jízda autem nebo autobusem z Lusaky do Kasamy a poté také přesun na loďce na Chilubi.
2. Nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Chilubi je od června do září, kdy je nejsušší období a nejlepší viditelnost zvířat.
3. V Národním parku Chilubi můžete vidět různé druhy zvířat, jako jsou sloni, buvoli, krokodýli, antilopy, pavouci a ptáci.
4. V Národním parku Chilubi je možné přenocovat v kempu na ostrově nebo v různých bungalovech, které jsou k dispozici na Chilubi Island Lodge.
5. Doporučuje se vzít si s sebou lehké přenosné oblečení, odolné proti hmyzu, sluneční brýle, opalovací krém, tekutiny, fotoaparát, dalekohled a kapesní světlo pro případ přenocování.


Počasí Zambie Národní park Chilubi


Zambijský Národní park Chilubi, nacházející se na ostrově Chilubi na jezeře Bangweulu, nabízí fascinující přírodní prostředí a nezapomenutelný zážitek. Tento park patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa v Zambii a jeho počasí je jedním z hlavních lákadel.

Chilubi Island leží ve stejnojmenném jezeře Bangweulu v severovýchodní části Zambie. Představuje jedinečnou biodiverzitu a je domovem řady vzácných druhů rostlin a zvířat. To je dáno také příznivým počasím, které je pro tyto organismy vhodné.

Počasí v Národním parku Chilubi je ovlivněno tropickým klimatem. Celý rok zde panuje vysoká teplota, která se pohybuje mezi 25°C a 32°C. Nejteplejší měsíce jsou leden a únor, kdy teploty dosahují okolo 32°C. Naopak nejchladnější období je v červenci, kdy se teploty snižují na příjemných 25°C.

Dešťové srážky jsou ve Chilubi hojné, což je dáno polohou parku na ostrově. Největší množství srážek spadne od listopadu do března, což představuje období dešťů. Tyto deště jsou důležité pro udržení biodiverzity parku a zajištění dostatečného množství vody v jezeře Bangweulu.

Tropické počasí v Parku Chilubi může být pro některé turisty příliš horké. Je proto důležité, aby návštěvníci měli s sebou dostatek tekutin a chránili se před slunečním zářením. Doporučuje se také nosit lehké a vzdušné oblečení, které sníží nepohodlí z tepla.

Díky svému unikátnímu počasí a krásné přírodě je Národní park Chilubi oblíbeným cílem turistů z celého světa. Turisté zde mohou spatřit vzácné druhy zvířat, jako jsou africké slony, krokodýli, různé druhy antilop, buvoli a mnoho dalších. Park je také domovem mnoha vodních druhů ptáků, což láká spoustu ornitologů a milovníků přírody.

Možnost nejen pozorovat přírodu, ale také zapojit se do různých aktivit, jako je rybaření, plavání nebo lodní výlety po jezeře, dodává návštěvě tohoto parku další atraktivitu. Chilubi Island je jedinečným kouskem zambijské přírody, který vám nabídne nezapomenutelné zážitky a pohodu uprostřed krásného prostředí.

Národní park Chilubi je tedy nejen významným útočištěm pro vzácné druhy rostlin a zvířat, ale také lákadlem pro turisty, kteří chtějí zažít jedinečnou přírodu a krásu Zambie. Zapomeňte na světové starosti a užijte si klid a pohodu tohoto přírodního ráje.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky