Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Albánie Himara

Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Himara


1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Himary?
Nejlépe je cestovat autobusem nebo autem. Existují pravidelné autobusové spoje z Tirany, Vlory a Sarandy.

2) Co vidět a dělat v Himare?
Himara nabízí krásné pláže, malebné přístav a historické památky, jako je Kastro Himare a kostel sv. Marie. Můžete si také užít restaurace a bary podél pobřeží.

3) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Himary?
Nejlepší čas na návštěvu je od června do září, kdy je teplota příjemná a pláže jsou otevřené.

4) Kde se dá dobře najíst v Himare?
Existuje mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční albánskou kuchyni a čerstvé mořské plody. Některé z nejlepších možností jsou restaurace nebo bary u pláže Llamani nebo restaurace Kalaja e Drinoit nad zámkem Kastro Himare.

5) Kam se asi nejčastěji jezdí na výlet z Himary?
Mnoho turistů navštěvuje blízkou pláž Gjipe nebo se vydávají na výlet do Národního parku Butrint nebo do Gjirokastry, kde se nacházejí další historické památky.


Letenka Albánie Himara


Albánie je stále oblíbenější destinací turistů, kteří hledají krásné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou historii. A mezi všemi krásami, které Albánie nabízí, se nachází město Himara.

Himara je malebné městečko na jihu Albánie, které se nachází na břehu Jónského moře. Proslulý je především svými nádhernými plážemi, krásnou přírodou a bohatou historií. Letenka Albánie Himara vám umožní objevit jedno z nejkrásnějších míst Albánie.

Turisté se do Himary nejčastěji dostávají z letiště v Tirani, což je hlavním městem Albánie. Let trvá zhruba jednu hodinu a letenky na tuhle trasu bývají poměrně dostupné. Pokud nejste fanouškem letadel, můžete Himaru navštívit i autobusem nebo autem, ale tento způsob dopravy bývá časově náročnější.

Himara je ideálním místem pro dovolenou na pláži. Nabízí tolik krásných pláží, že si každý najde tu svoji. Nejznámější jsou pláže Gjipe, Porto Palermo, Livadhi Beach a Jale Beach. Pláže jsou čisté a ne příliš přeplněné, což umocňuje pocit relaxace a uvolnění.

Nicméně Himara nenabízí jen lenošení na pláži. Město a okolí mají bohatou historii, kterou si můžete prohlédnout při historické procházce v pevnosti Himara nebo v pevnosti Porto Palermo. Dalšími zajímavými místy jsou i archeologické naleziště Butrint a město Saranda.

Kromě toho, že je Himara ideálním místem pro dovolenou, je to i skvělé místo pro ochutnání místní kuchyně. Albánie je známá pro své lahodné speciality a v Himare najdete spoustu míst, kde si můžete pochutnat na místních delikatesách, jako jsou například bakllavë (sladkost z listového těsta s ořechy) nebo tave Kosi (tradiční jídlo z jehněčího masa).

V Himare si můžete také užít noční život. Město je plné barů a klubů, které nabízejí živou hudbu a DJ´s. Pokud máte chuť na snídani, je zde také spousta kaváren, které nabízejí skvělé kávy a čerstvé pečivo.

Vzhledem k tomu, že Albánie stále nabízí relativně levné ceny, je Himara skvělou volbou pro ty, kteří hledají kvalitní dovolenou za rozumnou cenu. Letenka Albánie Himara je vstupenkou do nádherného místa, plného přírodních krás, historie, kultury a zábavy. Nečekejte a zarezervujte si letenky do Himary, abyste si užili nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Albánie Himara


Albánie je jednou z nejkrásnějších zemí Balkánského poloostrova a nabízí návštěvníkům stovky malebných pláží, úchvatné horské kraje a fascinující historii. Himara, nacházející se na albánském pobřeží Jónského moře, je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této oblasti díky svému krásnému ubytování a neuvěřitelnému prostředí.

Himara, známá také jako "Albánská Riviéra", je unikátním městem s bohatou historií a nádherným pobřežním výhledem. Je jedním z nejlépe dochovaných přímořských letovisek na Albánské Riviéře a stala se oblíbeným místem pro turisty z celého světa.

Ubytování v Himare je rozmanité a vyhovuje různým typům cestovatelů. Na výběr tu máte mezi tradičními albánskými domy, rodinnými penziony, luxusními hotely a moderními apartmány. Nejvíce se však Himara vyznačuje svými krásnými ubytovacími zařízeními přímo na pláži.

Místní rodiny otevřely své domy a vytvořily z nich útulné penziony, kde můžete zažít pravou albánskou pohostinnost. Tyto přístavní penziony často nabízejí výhled na moře a pláže jsou vzdálené jen pár kroků od dveří vašeho pokoje. Můžete si tak užívat zvuků vln, relaxovat pod sluncem a prozkoumávat okolí pěší procházkou.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování, jsou zde moderní hotely s prvotřídním servisem. Tyto hotely vám poskytnou veškeré pohodlí, které si při dovolené můžete přát, včetně bazénů, wellness center a vynikajících restaurací s tradičními albánskými jídly.

Pokud jste do Himary přijeli s větší skupinou lidí nebo preferujete samostatnost, můžete si pronajmout moderní apartmány. Tyto apartmány jsou plně vybavené a nabízejí vám soukromí a volnost během vaší dovolené. Mnohé z nich mají také nádherný výhled na moře a terasy, kde si můžete užívat skvělého výhledu.

Himara se díky svému umístění stává ideálním výchozím bodem pro poznávání celého regionu jižní Albánie. Můžete navštívit starobylá města, jako je například Butrint, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a procházet úžasnými písečnými plážemi, které jsou opředeny legendami a mýty.

Celkově vzato, ubytování v Himare vám poskytne jedinečnou příležitost zažít neuvěřitelný pobyt na tomto malebném albaňském pobřeží. Bez ohledu na to, zda preferujete rodinné penziony, luxusní hotely, nebo moderní apartmány, Himara vám nabídne vysoce kvalitní a nezapomenutelné ubytování.


Počasí Albánie Himara


Himara je malebné přímořské město ve středomořské Albánii, které se může pyšnit úchvatnou přírodou a svým příjemným středomořským podnebím. Nachází se na jihozápadě Albánie, nedaleko od řeckých hranic, a nabízí svým návštěvníkům krásné pláže, čisté moře a vynikající klima.

Himara je jedním z nejteplejších a nejslunečnějších míst v Albánii. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C a v zimě zřídka klesá pod 10 °C. Díky svému polohování na pobřeží Jaderského moře je Himara ovlivňována teplými mořskými proudy, které zajišťují příjemné teploty v průběhu celého roku.

Himara je známá svými dlouhými a písečnými plážemi, které lákají dovolenkové turisty z celého světa. Pláže jsou čisté, s jemným pískem a krásnými tyrkysovými vodami. Díky živým korálovým útesům ve vodě je Himara i skvělým místem pro potápění a šnorchlování. Když se při pobytu v Himarě unavíte od slunění na pláži, můžete se vydat na výlet do blízkého pohoří Llogara, které nabízí nádherný výhled na přilehlé pobřeží a moře.

Himara také nabízí řadu historických památek a zajímavostí pro své návštěvníky. Město je bohaté na zříceniny starověkého města Phoinike, které bylo významným obchodním centrem v dobách antiky. Návštěvníci se mohou projít starobylým přístavem a prozkoumat stopy minulých civilizací.

Pokud hledáte příjemné a slunečné letovisko, které kombinuje nádherné pláže, čisté moře a bohatou historii, stojí za to zvážit Himaru jako svůj cíl. Počasí v této části Albánie je příjemné po celý rok, což z ní dělá ideální destinaci pro letní i zimní dovolenou. Přijeďte a objevte krásy Himary a užijte si dokonalé počasí, které vás zcela uchvátí.


Dovolená Albánie Himara


Himara, malebné pobřežní městečko v jižní Albánii, se stává stále populárnějším cílem pro dovolenou. Díky svým krásným plážím, bohaté historii a příjemné atmosféře přitahuje turisty z celého světa.

Himara se nachází v Alžbětinském zálivu na Jadranu a je obklopená malebnými horami. Tento skvostný přírodní ráj nabízí návštěvníkům nádherný výhled na tyrhénské moře a příležitosti ke koupání, potápění a dalším vodním aktivitám.

Pláže v Himarě jsou známé svým jemným pískem a tyrkysově modrou vodou. Nejznámější pláží je Livadhi pláž, která je dlouhá několik kilometrů a je vhodná pro rodiny s dětmi i milovníky nočních oslav. Díky rozmanitému nabídce pláží si zde každý najde to své, ať už touží po klidu a relaxaci, nebo po adrenalinu a zábavě.

Himara je však mnohem více než jen krásné pláže. Město je bohaté na historii a kulturu, což z něj činí ideální místo pro milovníky historie. V centru města se nachází pevnost, která byla postavena v 16. století a nabízí úchvatný výhled na celé okolí. V blízkosti města se také nachází ruiny antického města Orikum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Himarou prochází také Egejská stezka, historická cesta, která vede přes město a nabízí návštěvníkům možnost objevovat okolní kopce, vesnice a malebné krajiny. Turisté se zde setkávají s pohostinností místních obyvatel a mohou ochutnat tradiční albánskou kuchyni, která je plná chutí a vůní.

Dovolená v Hima


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky