Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Botswana Moremi Game Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Moremi Game Reserve


1. Jak se dostat do Moremi Game Reserve v Botswaně?
- Musíte se nejprve dostat do hlavního města Botswany, Gaberone, a odtud pokračovat cestou do Maun. Z Maunu můžete využít leteckou službu nebo se vydat na dlouhou cestu autem do rezervace.

2. Jaké druhy zvířat lze v Moremi Game Reserve vidět?
- Rezervace je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, gepardů, buvolů, antilop, žiraf, hyen, krokodýlů a mnoha dalších. Také zde můžete spatřit bohatou druhovou pestrost ptáků.

3. Na jaké aktivity si mohu v rezervaci užít?
- Mezi oblíbené aktivity patří safari, jak pěší, tak s jeepem, vyjížďka v kánoi po deltaplanině Okavango, pozorování ptáků, stanování a fotografie divoké přírody.

4. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Moremi Game Reserve?
- Nejlepší období pro návštěvu je v období sucha mezi květnem a zářím. V tomto období je snížená hladina vody a zvířata se scházejí kolem docházejících zdrojů, což znamená lepší možnost jejich pozorování.

5. Je v rezervaci možné přenocovat?
- Ano, v rezervaci se nachází několik kempů a táborů, kde si můžete postavit vlastní stan nebo využít připravené ubytování. Doporučuje se předem si rezervovat místo.

6. Je nutné mít vlastní dopravu v rezervaci?
- Ano, i když je možné se připojit k organizovaným safari nebo se nechat přepravit do rezervace, mít vlastní dopravu umožňuje větší flexibilitu při pohybu v rezervaci.

7. Jaká je vstupní a ubytovací poplatek v Moremi Game Reserve?
- Poplatky se mohou lišit v závislosti na typu vozidla a ubytování, ale obecně existuje vstupní poplatek na vjezd do rezervace a další poplatky za ubytování v kempu.

8. Jak dlouho bych měl zůstat v Moremi Game Reserve?
- Doporučuje se zůstat alespoň 3-4 dny, abyste měli dostatek času na objevování rezervace a zvířat. Samozřejmě, čím déle zůstanete, tím více budete mít možností vidět a zažít.

9. Je možné rezervovat safari v Moremi Game Reserve předem?
- Ano, je doporučeno rezervovat si safari předem, zejména pokud plánujete návštěvu v hlavní turistické sezóně. Místní safari operátoři vám mohou pomoci s rezervacemi a plánováním vaší cesty.

10. Je potřeba mít očkování před cestou do Botswany a Moremi Game Reserve?
- Doporučuje se mít očkování proti žluté zimnici a být chráněn vůči malárii. Je však nejlepší se poradit s příslušným zdravotním odborníkem nebo očkovací střediskem před cestou.


Letenka Botswana Moremi Game Reserve


Moremi Game Reserve se nachází v Botswaně a je jedním z nejznámějších safari parků na africkém kontinentě. Tato rezervace, která zaujímá plochu asi 5000 kilometrů čtverečních, nabízí úžasné možnosti pozorování divoké zvěře a nezapomenutelné zážitky z pobytu v divočině.

Botswana je známá svým bohatým a rozmanitým zvířecím světem a Moremi Game Reserve představuje jednu z nejcennějších oblastí pro jejich ochranu. Rezervace se rozkládá na území delty Okavango, což z ní činí unikátní místo s rozmanitými ekosystémy a bohatým životem.

Letenka do Moremi Game Reserve je zažitkem samotným o sobě. Po příletu na letiště v Botswaně se turisté přesunují do rezervace a jsou svědky neuvěřitelného množství živočichů. Moremi Game Reserve je domovem slonů, lva, leoparda, geparda, nosorožců, hrochů, buvolů, zebry a mnoho dalších druhů.

Safari v této rezervaci nabízí nezapomenutelné zážitky jako noční pozorování zvěře, projížďky na lodích přes deltu Okavanga či setkání s místními kmeny. Turisté mají možnost objevit krásu botswanské divočiny a užít si jedinečnou přírodu a klid.

Letenka do Botswany otevírá cestovatelům možnost objevit i další atrakce této krásné země. Například mohou navštívit Kalahari Desert, která je jedním z největších písečných moří na světě, nebo zajít do vesnice, kde žijí místní kmeny a dozvědět se o jejich tradicích a kultuře. Botswana je také skvělým místem pro milovníky ptáků, protože je domovem mnoha druhů vzácných ptáků.

Letenka do Moremi Game Reserve je skvělou volbou pro ty, kteří hledají dobrodružství, přírodu a pozorování divoké zvěře. Rezervace nabízí jedinečný zážitek, který si lidé budou pamatovat celý život. Pokud máte rádi přírodu, zvířata a dobrodružství, pak se vydejte do Botswany a objevte krásu Moremi Game Reserve.


Počasí Botswana Moremi Game Reserve


Botswana je země, která leží v jižní Africe a v jižní části této země se nachází území zvané Moremi Game Reserve. Tato oblast je známá svou rozmanitou faunou a florou a není divu, že její návštěvníci jsou touží poznat. Avšak, aby bylo možné v džungli být, musí se turisté podřídit podmínkám daným místním počasím.

Moremi Game Reserve se nachází v oblasti, kde převažuje suché podnebí s dešťovými srážkami v létě. Období dešťů nastává obvykle v měsících od listopadu do března. Během tohoto období se srážky mohou pohybovat od 50 mm do 100 mm. Počasí je tedy poměrně vlhké, ale na slunci i tak nezapomeňte na ochranu proti slunci. Je vhodné mít s sebou čepici s kšiltem, krém na opalování s vysokým faktorem a dostatek tekutin na hydrataci. V létě jsou teploty asi kolem 30 °C.

V období sucha, od června do září, se srážky snižují a teploty klesají na 10-15 °C. Může přijít i velmi chladný vítr. Vzhledem k tomu, že je to období, kdy se řeka Okavango rozlévá do oblasti, neexistuje nedostatek vody. Turisté mohou pozorovat různé živočichy, kteří se sdružují kolem řeky, jako jsou sloni, krokodýli, hroši, nosorožci a mnoho dalších.

Návštěvníci Moremi Game Reserve by měli mít na paměti, že počasí může být poměrně nepředvídatelné, zejména v obdobích, kdy se střídají období sucha a období dešťů. Je proto důležité pečlivě si zabalit s sebou vhodné oblečení, které ochrání před vysokými teplotami a sluncem nebo před chladem a deštěm.

Pro každou sezónu Moremi Game Reserve nabízí úžasné zážitky a je důležité být dobře připraveni na toto malé dobrodružství v divočině. Turisté, kteří si pečlivě plánují svou cestu a berou ohled na místní podnebí, si mohou být jisti, že si budou užívat krásu této unikátní oblasti a jejích obyvatel, bez ohledu na počasí.


Dovolená Botswana Moremi Game Reserve


Botswana je jednou z nejkrásnějších destinací pro safari a představuje dokonalou volbu pro dovolenou pro milovníky divokého života a přírodní krásy. Jednou z nejpopulárnějších lokalit pro safari je rezervace Moremi Game Reserve.

Moremi Game Reserve se nachází na území delty Botswany a je jednou z nejvýznamnějších ochranných oblastí v zemi. Byla založena v roce 1962 a stala se první rezervací ve střední Africe, která byla zřízena za účelem zachování přírodního bohatství a ochrany místních zvířat.

Rezervace Moremi Game Reserve nabízí jedinečnou možnost spatřit a zažít rozmanitost savany, bažin, říčních toků a tropických lesů. Je to jedno z mála míst na světě, kde se setkáte se všemi "velkými pětkami" Afriky - slonem, nosorožcem, buvolem, levhartem a lvem.

Při návštěvě Moremi Game Reserve se můžete těšit na neuvěřitelné safari zážitky. Můžete vyrazit na game drive, ve kterém se svým průvodcem projedete rezervací a budete mít možnost pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Uvidíte stáda slonů, pávy v celém svém lesku, šelmy ve stínu stromů a mnoho dalšího fascinujícího divokého života.

Další nezapomenutelnou aktivitou, kterou si můžete v rezervaci vyzkoušet, je plavba na mokřady delty Okavango. Buďte svědky úchvatných scenérií, odkud se vynořují krokodýli, hroši a různé druhy ptáků. Tato plavba vám umožní spatřit obrovská stáda zvířat, která se tu přicházejí zastavit a napít se.

Pro ty, kteří hledají trochu adrenalinu, je možnost se zúčastnit nočního safari. Užijte si napínavou jízdu do temnoty, kde budete mít možnost pozorovat noční aktivitu zvířat, jako jsou levharti, hyeny a další druhy šelem.

Moremi Game Reserve nabízí také možnost ubytování ve stanech nebo luxusních kempovacích lodích. Užijte si přirozenou krásu a ticho rezervace, když se probouzíte s ptačím zpěvem a zvuky divočiny.

Botswana a zejména rezervace Moremi Game Reserve jsou opravdu jedinečnými místy na planetě. Přírodní krása a bohatství divokého života, které zde najdeme, nás přivádí na okraj naší představivosti a přináší nám nezapomenutelné dovolené safari.

Pokud hledáte dovolenou, která vás přenesou do srdce africké divočiny a do jejího magického světa, pak rezervace Moremi Game Reserve v Botswaně je tím správným místem, které stojí za to navštívit. Nechte se unést kouzlem afrických savan a prožijte dobrodružství, které vám zaručeně změní životní perspektivu.


Ubytování Botswana Moremi Game Reserve


Botswana je africká země bohatá na divokou zvěř a nádhernou přírodu, a Moremi Game Reserve je jedním z nejlepších míst pro pozorování zvířat a prozkoumávání této úžasné krajiny. Nachází se na severovýchodě země a je považováno za jedno z nejlepších safari destinací na světě.

Moremi Game Reserve je jedním z nejstarších národních parků v Botswaně a bylo založeno v roce 1963. Rozkládá se na ploše více než 5000 čtverečních kilometrů a je domovem pro širokou škálu divokých zvířat, včetně slonů, lvů, levhartů, gepardů, hyen, antilop a mnoha dalších. Tento rezervát je jedinečným ekosystémem, který zahrnuje bažiny, laguny, lesy a trávníky, což poskytuje ideální prostředí pro rozmanité druhy zvířat.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí v Moremi Game Reserve je možnost naplno zažít safari. Existuje několik způsobů, jak toho docílit, ať už si vyberete klasickou jízdu v otevřeném vozidle se zkušeným průvodcem, který vám přiblíží fascinující svět africké zvěře, nebo se rozhodnete pro jízdu na člunu po řece Okavango, která protéká přes rezervát. Každá možnost je jedinečná a poskytuje odlišný pohled na park a jeho zvířata.

Ubytování v Moremi Game Reserve je rovněž k dispozici a existuje několik možností, jak si zde můžete užít svůj pobyt. Můžete si například pronajmout stan nebo karavan a tábořit pod širým nebem. Tato volba vám umožní hlouběji se propojit s přírodou a nasát atmosféru africké divočiny. Pokud preferujete pohodlí a luxus, mnoho safari lodží nabízí stylové a pohodlné ubytování s vlastním sociálním zařízením a výhledem na přírodu.

Samotná rezervace má také přísné předpisy, které mají ochránit přírodu a divokou zvěř. Průvodci a návštěvníci musí dodržovat pravidla týkající se chování ve výběhu a záchově přírody. To zajišťuje, že zvířata zde žijí v přirozeném prostředí bez zbytečného rušení.

Moremi Game Reserve je opravdu jedinečným místem, které nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny příznivce přírody a divoké zvěře. Jeho malebná krajina, pestrý život zvířat a možnost účastnit se safari jsou jen některé z důvodů, proč byste měli navštívit toto úžasné místo. Ať už jste nadšeným fotografem, dobrodruhem nebo jen cestovatelem s láskou k divočině, Moremi Game Reserve v Botswaně vás jistě nezklame.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky