Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Cres

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Cres


Dotazy a odpovědi o Chorvatsku, konkrétně o ostrově Cres, by mohly vypadat takto:

1. Jak se dostanu na ostrov Cres?
Ostrov Cres je přístupný trajektem, který jezdí z několika přístavů především ze severu Chorvatska, jako je Rijeka nebo Opatija. Můžete také dojet autem po silnici přes most na ostrov Krk a odtud se přes trajekt dostat na Cres.

2. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu ostrova Cres?
Nejlepší čas pro návštěvu ostrova Cres je v létě, když je teplé a slunečné počasí, až do září. V tomto období je také možné si užívat plážování a koupání v moři. Pokud preferujete klidnější atmosféru, můžete zvolit červen či říjen, kdy je již méně turistů.

3. Jaké jsou nejznámější pláže na ostrově Cres?
Na ostrově Cres se nachází mnoho krásných pláží. Mezi nejznámější patří pláž Lubenice, pláž Zlatni Rat, pláž Mali bok či pláž Sv. Blaž.

4. Co mohu dělat na ostrově Cres?
Na ostrově Cres můžete podnikat různé aktivity. Můžete si prozkoumat starobylá města, jako je Lubenice nebo Cres, navštívit Národní park Sjeverni Velebit, procházet se v přírodě či se vydat na výlet lodí a objevovat okolní ostrůvky.

5. Jaké jsou tradiční speciality na ostrově Cres?
Na ostrově Cres se můžete těšit na různé tradiční speciality chorvatské kuchyně. Patří sem především čerstvé ryby a mořské plody, jehněčí maso, místní sýry a ovocné dezerty. Neměli byste také opomenout ochutnat místní víno.

6. Kde se dá ubytovat na ostrově Cres?
Na ostrově Cres je k dispozici mnoho ubytovacích možností. Můžete si vybrat z různých hotelů, apartmánů, penzionů či kempů. Výběr záleží na vašem preferovaném typu ubytování a dostupnosti.

7. Jaké jsou nejzajímavější památky na ostrově Cres?
Na ostrově Cres se nachází několik zajímavých památek. Mezi nimi je Starý městský plášť, kostel sv. Máří Magdalény, zvonice sv. Izidora nebo hrad Beli.

8. Jaké jsou oblíbené outdoorové aktivity na ostrově Cres?
Ostrov Cres nabízí mnoho outdoorových aktivit. Můžete si zde udělat pěší túru, cykloturistiku, windsurfing, potápění či jízdu na kajaku.


Ubytování Chorvatsko Cres


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi a úchvatným krajinným rájem. Mnoho turistů každoročně navštěvuje jeho oblíbená místa jako Dubrovník, Split a Hvar. Nicméně, pokud hledáte klidné a méně navštěvované místo, Cres by mohlo být tou správnou volbou.

Cres je největší ostrov v Chorvatsku a nachází se v Kvarnerském zálivu. Je to přibližně 66 km dlouhý ostrov s nádhernou horskou krajinou a zalesněnými oblastmi. Cres je známý svou překrásnou přírodou, krásnými plážemi a čistým mořem.

Pokud se rozhodnete navštívit Cres, budete potřebovat ubytování. Naštěstí je zde mnoho možností pro ubytování. Během letní sezóny jsou k dispozici apartmány, hotely, kempy a penziony. Nejlepší volbou pro ubytování na ostrově Cres jsou apartmány, neboť vám umožní mít větší svobodu.

Apartmány v Cresu se nacházejí v okolí malebných vesnice nebo v blízkosti pláží. Většina z nich se skládá z ložnice, koupelny, kuchyně a obývacího pokoje. Apartmány jsou zařízeny a vybaveny všemi potřebami, které potřebujete pro pohodlný pobyt. Většina jich také má balkony nebo terasy s výhledem na moře.

Pokud preferujete hotel, můžete zvolit jeden z několika hotelů v Cresu. Ty jsou k dispozici v hlavním městě Cresu nebo v blízkosti pláží. Většina hotelů nabízí standardní vybavení, jako jsou komfortní pokoje s vlastní koupelnou, klimatizaci, televizí a minibarem. Většina z nich také nabízí různé aktivity a služby, jako jsou bazény, sauny, masáže, restaurace a bary.

Pro ty, kteří hledají více pobyt v přírodě, existují i kempy na ostrově Cres. Ty jsou obvykle umístěny v blízkosti pláží nebo v zalesněných a klidných oblastech. Kempy jsou vybaveny základními službami, jako jsou toalety a sprchy, a některé z nich nabízejí další zábavné aktivity, jako jsou tenisové kurty a sportovní hřiště.

Pokud jste na rozpočtu, můžete se rozhodnout pro pobyt v penzionu na ostrově Cres. Penziony jsou obvykle starší budovy s pobytovými prostory a sdílenými koupelnami. Ty jsou o něco levnější než hotely nebo apartmány, ale stále nabízejí základní pohodlí pro váš pobyt.

Kdekoliv se rozhodnete zůstat, můžete si být jisti, že ubytování na ostrově Cres vám nabídne krásné a klidné místo pro vaši dovolenou v Chorvatsku. S ubytováním na Cresu se můžete těšit na krásné pláže, nádhernou přírodu a přátelské místní obyvatele. Užijte si své dovolené na ostrově Cres a odpočiňte si od každodenního stresu a shonu.


Počasí Chorvatsko Cres


Chorvatsko je krásná země obklopená Azorským mořem a Tyrhénským mořem, která se proslavila svými krásnými plážemi, historickými památkami a bohatou turistickou infrastrukturou. Mezi nejkrásnější místa v Chorvatsku patří Cres - ostrov v Jaderském moři, který si získává srdce turistů díky svým krásným plážím, klidným zálivům, okouzlujícím vesničkám a malebné přírodě.

V následujících řádcích se podíváme na klima a počasí na ostrově Cres. Ostrov Cres se nachází na severním pobřeží Jaderského moře, což znamená, že má vlhké subtropické klima s poměrně mírnou zimou a horkým létem. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 8 stupňů Celsia, zatímco v létě se teploty vyšplhají k 30 stupňům Celsia. V létě jsou teploty nejvyšší v červenci, kdy se mohou dostat i nad 35 stupňů.

V létě se v oblasti Cresu také vyskytují časté bouřky a příležitostné srážky, které mohou být místy intenzivní. Nicméně, délka slunečných dnů je značná a dává turistům dostatek příležitostí k návštěvě pláží a vychutnání si slunečních paprsků.

Osobně doporučuji návštěvníkům Cresu, aby si vzali teplejší oblečení v období jarních a podzimních dešťů. Na oplátku, pokud plánujete návštěvu v létě, je vhodné si vzít dobrý opalovací krém a pokrývku hlavy, abyste si udrželi zdravou a ochráněnou pokožku.

Celkově vzato, klima a počasí na Cresu sice není vždy dokonalé, nicméně krásy ostrova jsou dostatečnou náhradou a návštěvníci užijí skvělou dovolenou plnou zážitků a fantastické přírody. Tak neváhejte a sáhněte na plány na návštěvu tohoto krásného místa!


Letenka Chorvatsko Cres


Letenka do Chorvatska - ostrov Cres

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací pro mnoho turistů z celého světa. Sýrářské pláže, křišťálově čisté moře a úchvatná příroda jsou jen některé z důvodů, proč se turisté rádi vrací do této krásné země. Pokud se při plánování vaší prázdnin rozhodnete navštívit Chorvatsko, nenechte si ujít návštěvu ostrova Cres.

Cres, nacházející se v Kvarnerském zálivu Jadranu, je největším ostrovem v Chorvatsku. Jeho malebné pevnosti, středověká města a starověké pastevectví se postarají o to, že si zde užijete dovolenou plnou dobrodružství a relaxace. Abychom vás více přiblížili tomuto zajímavému ostrovu, pojďme se podívat na způsoby, jak se dostat na ostrov Cres.

Dobrým způsobem, jak se dostat na ostrov Cres, je letecky. Existuje několik možností, jak se k tomuto ostrovu dostat letecky. Nejpraktičtější cesta je letět přímo na letiště Rijeka, které se nachází v blízkosti ostrova Cres. Můžete si rezervovat letenku z mnoha evropských destinací do Rijeky a pak pokračovat ve vaší cestě vlakem nebo trajektem na ostrov Cres. Tímto způsobem můžete snadno plánovat a přizpůsobit si svůj itinerář.

Další možností je letět na mezinárodní letiště v Pule nebo Záhřebu, a odtud pokračovat na Cres. I když to může vyžadovat trochu delší cestu, můžete si užít krásný výhled na chorvatskou krajinu během cesty na trajektu nebo autem.

Jakmile se dostanete na ostrov Cres, připravte se na objevování jeho krás a rarit. Město Cres, které je hlavním městem ostrova, vás okouzlí svou středověkou architekturou a úzkými uličkami. Zde si můžete prohlédnout historické památky, jako je kostel svatého Marka a benátská pevnost.

Pro milovníky přírody je místem, které nelze vynechat, Národní park Severni Velebit. Nachází se na severu ostrova a je domovem různých druhů rostlin a zvířat. Zde můžete provozovat různé outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, jízda na kole, horolezectví a prohlídka jeskyní.

Pokud si chcete užít pláže a moře, ostrov Cres má mnoho nádherných míst, které vás zaujmou. Komořská pláž, která se nachází na jižní straně ostrova, je oblíbeným místem pro milovníky vodních sportů a opalování. Pláže Lubenice a Valun jsou také krásnými a tichými místy, které stojí za návštěvu.

Vychutnejte si kulinářské speciality ostrova, jako je jehněčí pečeně a ořechový dort, který jsou oblíbené pokrmy. Vyzkoušejte také některé tradiční plody moře, jako je černý rizoto a brudet.

Letecká linka do Chorvatska na ostrov Cres je skvělou volbou, pokud hledáte dovolenou plnou zážitků, relaxace a krásné přírody. Tento ostrov nabízí nespočet aktivit a výletů, které oceníte. Ať už se rozhodnete pro objevování historických památek, procházku přírodou nebo plážování na místních plážích, ostrov Cres vám zaručeně nabídne nezapomenutelnou dovolenou.


Dovolená Chorvatsko Cres


Chorvatsko je populární cíl pro letní dovolenou, a jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších ostrovů této země je Cres. Nachází se v severní části Jaderského moře a je druhým největším ostrovem v Chorvatsku.

Cres je přírodní ráj s úchvatnými plážemi, nádhernou přírodou a bohatou historií. Jeho pobřežní linie je lemována krásnými skalnatými útesy a malebnými zátokami, což poskytuje ideální místo pro milovníky klidu a relaxace. Pláže na ostrově Cres jsou známé svou čistotou a azurovou vodou. Oblast je vhodná pro potápění, šnorchlování, plavání a různé vodní sporty.

Kromě krásných pláží nabízí Cres také skvělé možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku. Můžete se projít po malebných vesničkách, jako je například Lubenice, která je jedním z nejmalebnějších míst ostrova. Zde se můžete projít úzkými uličkami ze středověku a obdivovat malebné panoráma Jaderského moře.

Cres má také bohatou historii, která sahá až do období starověkého Říma. Ve městě Osor, které sloužilo jako důležitý přístav v minulosti, můžete vidět starověké památky, jako je například katedrála svatého Stosie a byzantské a románské kostely.

Pokud jde o ubytování, Cres nabízí širokou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, rodinnými penziony nebo kempy. Díky své oblíbenosti mezi turisty je na ostrově též možné najít spoustu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat chorvatskou kuchyni.

Dovolená na ostrově Cres je ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, v kombinaci s krásnou přírodou a historií. Místní obyvatelé jsou milí a ochotní a rádi vám ukážou krásy tohoto kouzelného ostrova.

Pokud hledáte letní dovolenou v Chorvatsku, která nabídne něco nevšedního, ostrov Cres je bezpochyby skvělou volbou. Kombinace krásných pláží, malebné přírody a fascinující historie jsou jistým zárukou nezapomenutelného pobytu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky