Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Hvar

Počasí Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je země, ve které můžeš zažít neuvěřitelná dobrodružství a užít si krásy nádherných pláží, spousty památek a vynikající kuchyně. Pokud bys chtěl(na) navštívit Chorvatsko, pak bys neměl(a) minout město Hvar, které se nachází na ostrově Hvar.

Město Hvar je velmi oblíbenou turistickou destinací již několik let. Jeho krásné pláže, turistické atrakce a vynikající kuchyně učinily z tohoto města skvělé místo pro dovolenou. Pokud bys si chtěl(u) být jistý(á), že ti počasí na tvé dovolené v Hvaru nezkazí plány, pak bys měl(a) vědět, jaké počasí se během roku očekává.

Letní měsíce v Hvaru jsou teplé a slunečné. Od června do srpna očekávej(te) denní teploty přes 30 °C, což znamená, že si budeš moci užít moře a opalování na pláži. Možná však budeš potřebovat i slunečník a dostatečné množství vody, abys se uchrán(il/a) před spálením a odvodněním.

Jesen v Hvaru je stále teplý, ale počasí se může stát nepředvídatelným. Průměrná teplota se v tomto období pohybuje kolem 20 °C a mohou se vyskytnout deštivé dny. Pokud tedy plánuješ návštěvu Hvaru v září nebo říjnu, plať pozornost na předpověď počasí a připrav si náhradní plán, pokud by se počasí zhoršilo.

Zimní měsíce v Hvaru jsou chladnější, ale stále příjemné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10 °C. Pokud bys chtěl(a) navštívit město Hvar v zimě, měl(a) bys si uvědomit, že to není nejlepší sezóna pro koupání a opalování na pláži. Na druhou stranu, můžeš si užít mnoho turistických atrakcí v Hvaru a také si vychutnat vynikající chorvatskou kuchyni.

Jaro v Hvaru začíná zpravidla v březnu a trvá až do května. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15 až 20 °C. Pokud bys plánoval/a návštěvu Hvaru v tomto období, počítej s tím, že počasí bývá poměrně váhavé a mohou se vyskytnout i deštivé dny.

Celkově se dá říci, že město Hvar nabízí většinu času v roce příjemné a slunečné počasí, což z něj dělá skvělou destinaci pro dovolenou. Pokud bys se však chtěl(a) vyhnout většímu množství turistů a užít si klidnější atmosféru, můžeš zvažovat návštěvu mimo hlavní sezónu. Buď však vždy připraven(a) na nejrůznější podmínky počasí, abys si svou dovolenou užil(a) naplno.


Ubytování Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je turistickou destinací vyhledávanou mnoha lidmi z celého světa. Jedním z oblíbených míst k návštěvě je ostrov Hvar, který se nachází ve střední Dalmácii. Abyste svou dovolenou na tomto krásném a slunném ostrově dokonale vychutnali, je důležité zvolit správné ubytování.

Hvar je známý svými nádhernými plážemi, azurovým mořem a bohatou historií. Tento ostrov nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují různým potřebám a rozpočtům. Mezi nejoblíbenější možnosti ubytování patří hotely, apartmány, penziony a rodinné domy.

Pokud máte rádi komfort a úroveň služeb, pak je ideální volbou pro vás hotel. Hvar má několik luxusních hotelů, které nabízí moderní vybavení, wellness centra, bazény a výbornou gastronomii. Ubytování v hotelu vás rozhodně nenechá na pochybách o luxusu tohoto ostrova.

Pro ty, kteří preferují více soukromí a nezávislost, jsou apartmány ideální volbou. Na ostrově Hvar je mnoho apartmánů k pronájmu, které nabízejí pohodlí domova. Apartmány jsou vybaveny vlastní kuchyňkou, koupelnou a obývacím prostorem. Mnohé z nich mají také balkon nebo terasu s výhledem na moře nebo historickou část Hvaru.

Penziony jsou další možností ubytování na ostrově Hvar. Tyto rodinné provozy nabízejí pohostinnost a přátelskou atmosféru. Penziony jsou často menší a mají omezený počet pokojů, což poskytuje hostům více intimity a pohodlí. Majitelé penzionů jsou často více dostupní a ochotní pomoci s jakýmkoli dotazem nebo potřebou.

Pro ty, kteří chtějí zažít více autentický pobyt na ostrově, je možnost pronájmu rodinného domu. Mnoho místních obyvatel pronajímá své domy turistům, což je skvělá příležitost poznat místní kulturu a životní styl. Pronájem domu vám také umožní být na ostrově Hvaru jako doma a zažít zdejší atmosféru více přirozeně.

Ať už si zvolíte jakýkoliv typ ubytování, je důležité mít na paměti také polohu. Hvar je malebný ostrov plný historických památek a krásných pláží. Pokud jste milovníci nočního života a restaurací, doporučuje se vybrat si ubytování blízko centra Hvaru, kde se nacházejí nejlepší restaurace, bary a kluby. Pro ty, kteří preferují klid a pokoj, jsou vhodné ubytovací možnosti na okraji ostrova, kde se můžete těšit na nádhernou přírodu a výhledy na moře.

Hvar je opravdu jedinečný ostrov nabízející bohaté zážitky a krásy. Vybrat si správné ubytování je zásadní pro plánování vaší dovolené. Ať už si zvolíte hotel, apartmán, penzion nebo rodinný dům, jste si jisti, že na ostrově Hvar zažijete skvělý pobyt, který vám naplní srdce vzpomínkami na celý život.


Dovolená Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je destinací, která láká tisíce turistů z celého světa. Mezi nejpopulárnější oblasti patří i ostrov Hvar. Tento ostrov se nachází v Jaderském moři a je největším chorvatským ostrovem. Je známý svým hřebenovým hřbetem, malebnými plážemi a azurově modrou vodou.

Na ostrov Hvar se můžete dostat lodí z města Split. Lodě jezdí několikrát denně, takže není problém si vybrat vhodný čas. Na ostrově jsou k dispozici různé druhy ubytování, od hotelů a apartmánů až po kempy. Vše záleží na preferencích a finančních možnostech.

Před návštěvou ostrova Hvar si určitě dejte do pořádku svůj seznam věcí, které byste si měli nechat u sebe. Mezi nejzajímavější části ostrova patří město Hvar, které je domovem pro několik kulturních památek, jako například katedrála svatého Štěpána, gotický palác a pevnost Fortica. Pokud máte rádi přírodu, můžete zajít na některou z pláží, které se nacházejí na ostrově. Nejkrásnější jsou pláže Perna, Mekicevica, Lučišća a Zavala.

Pro milovníky adrenalinových aktivit jsou v nabídce různé akce jako například rafting, potápění a windsurfing. Pokud máte rádi klidnou dovolenou, Hvar je ideální pro vás.

Jídlo je na ostrově Hvar velmi chutné. Můžete si užít místní speciality, které jsou připravovány z čerstvých surovin. Mezi nejoblíbenější místní pokrmy patří chobotnice grillovaná nebo s rýží, ryby z grilu, místní sýry, domácí chleby a olivový olej.

Hvar je také známý nočním životem. V městečku Hvar jsou různé bary a kluby, kde si můžete užít celou noc. Nezapomeňte však, že se jedná o letovisko, takže ceny mohou být vysoké a místa plná turistů.

Vzhledem k tomu, že na ostrově Hvar panuje středomořské podnebí, je ideálním cílem pro dovolenou od dubna do října. V letních měsících bývají teploty vysoké a může být příjemné pobývat u moře.

Všemi těmito výhodami se stává ostrov Hvar ideálním místem pro dovolenou. Užijte si krásnou přírodu, vynikající jídlo, noční život a klidné pláže a uvidíte, že se budete chtít vrátit zpět.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Hvar


Nejčastější dotazy a odpovědi ohledně ostrova Hvar v Chorvatsku mohou být tyto:

1. Jak se dostanu na ostrov Hvar?

- Nejlepší způsob je dostat se na Hvar trajektem z přístavu v Splitu nebo Drveniku na pevninské části Chorvatska. Existují také přímé trajekty z některých dalších přístavů v Chorvatsku.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Hvar?

- Hvar je známý především svými krásnými plážemi. Mezi nejoblíbenější patří pláže Zlatni rat, Dubovica, Pokonji dol, Mekićevica a Stipanska.

3. Kde se ubytovat na ostrově Hvar?

- Hvar nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Nejpříjemnější a nejluxusnější možnosti ubytování jsou v Hvaru a Starem Gradu.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce na ostrově Hvar?

- Hlavními turistickými atrakcemi na Hvaru jsou historické město Hvar s krásným Starým městem, pevnost Španjola, palác Hvar, Katedrála sv. Štěpána a Stari Grad s jeho starým centrem.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Hvar?

- Nejlepší čas na návštěvu Hvaru je v období od května do září, kdy je teplota příjemná a počasí vhodné pro pobyt na pláži. Během letních měsíců bývá ostrov Hvar velmi rušný a turisté by měli brát v úvahu možnost velkých davů.

6. Jaké jsou možnosti dopravy na ostrově Hvar?

- Hvar nabízí různé možnosti dopravy včetně taxi, autobusů, půjčovna aut a jízdy lodí mezi plážemi a přístavy na ostrově.

7. Co navštívit mimo Hvar na ostrově?

- Doporučujeme navštívit okolní ostrovy jako Vis, Brac a Korcula. Navštivte také městečko Stari Grad, které je známé svou bohatou historií a zemědělskou krajinou.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově Hvar?

- Mezi nejlepší restaurace na ostrově patří Kod Kapetana, Dalmatino, Gariful, Lungo Mare a Zori.

9. Je ostrov Hvar vhodný pro rodiny s dětmi?

- Ano, ostrov Hvar je vhodný pro rodiny s dětmi. Existuje mnoho pláží s pozvolným vstupem do moře a místní lidé jsou přátelští k dětem.

10. Jaká jsou možnosti outdoorových aktivit na ostrově Hvar?

- Na Hvaru je možné se věnovat vodním sportům, jako je potápění, plavání, šnorchlování a jachting. K dispozici jsou také mnohé turistické stezky pro pěší turistiku a cyklistiku.


Letenka Chorvatsko Hvar


Pokud hledáte dokonalou letenku do středomořského ráje, pak bývá nezbytné zaměřit svůj pohled na letenku Chorvatsko Hvar. Hvar, největší ostrov ve střední Dalmácii, se nachází na jižním konci chorvatského pobřeží a je známý svým klidným, slunným a dech beroucím prostředím s krásnými plážemi a úchvatnými výhledy.

Nejlepší způsob, jak se dopravit na Hvar, je letecky. Existuje mnoho nabídek, jak se dostat na letiště v Splitu, včetně několika jednoletých, dvouletých a tříletých letů denně z letišť po celé Evropě. Po přistání v Splitu se můžete rozhodnout pro soukromý transfer přímo na ostrov Hvar, přes trajekt nebo katamarán, nebo si pronajmout auto.

Letenka na Hvar může být mnohem cenově dostupnější v hlavní sezóně, pokud si ji zakoupíte dostatečně včas, kdy jsou v nabídce speciální tarify. V ceně letenky jsou obvykle zahrnuty letištní poplatky a můžete si vybrat mezi různými cenovými kategoriemi podle vašich preferencí a požadavků.

S nákupem letenky na Hvar získáte přístup k nejkrásnějším plážím a křišťálově čistému moři, horským vrcholkům, zeleným dolinám a ohromujícím výhledům na přilehlé ostrovy. Na Hvaru se nachází řada historických památek a pamětihodností, jako je například katedrála svatého Štěpána, srdce starobylého města Hvar. V blízkosti se také nachází luxusní turistické středisko Stari Grad a turistické centrum Jelsa.

Letenka na Hvar je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí zažít nezapomenutelné dovolené v překrásném prostředí Jadranu. Získat rychlou, pohodlnou a cenově dostupnou cestu na tento nádherný ostrov je právě to, co může uspokojit vaše touhy po dálkách a nových zážitcích.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky