Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Čierna Hora Podgorica

Dovolená Čierna Hora Podgorica


Čierna Hora je malebná země ležící na balkánském poloostrově. Její hlavní město, Podgorica, je ideálním výchozím bodem pro objevování krás této destinace během dovolené. Podgorica zaujímá strategickou pozici uprostřed země a nabízí mnoho zajímavostí pro turisty.

Především si můžete prohlédnout historické památky města. Mezi nejvýznamnější patří Starý most, který je jedním z nejstarších mostů v Podgorici. Návštěva také stojí za to kvůli svému památníku knížete Nikoly Petroviće Njegoše a také starobylým hradcům a pevnostem, které kdysi sloužily k obraně města.

Pokud jde o přírodní krásy, nemůžete přehlédnout hory kolem Podgoricy, které nabízejí široké možnosti pro turisty milující outdoorové aktivity. Zdejší hory jsou ideální pro pěší turistiku, horolezectví a jízdu na horském kole. Můžete se vydat na výlet do národního parku Durmitor, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento park je domovem spektakulárních vrcholů a ledovcových jezer, které vás ohromí svou krásou.

Chcete-li si užít vodní radovánky, můžete vyrazit na břehy Jaderského moře. Díky své geografické poloze má Černá Hora nádherné pláže, které splňují požadavky i těch nejnáročnějších návštěvníků. Například Budva, která se nachází nedaleko od Podgoricy, je známá svými nádhernými plážemi se čistou vodou a jemným pískem. Můžete si tu také vyzkoušet různé vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování nebo jízda na vodním skútru.

Podgorica je také centrem kultury a umění. Můžete navštívit místní galerie a muzea, které vám představí bohatou historii a kulturu země. Pokud máte rádi divadlo nebo koncerty, můžete si zarezervovat lístky na některou z místních scén.

Ať už se rozhodnete Podgoricu navštívit jako přechodnou destinaci na cestě k jiným částem Černé Hory, nebo si zde zvolíte pobyt na celou dovolenou, určitě nebudete zklamaní. Toto malebné město nabízí mnoho možností pro turisty a umožní vám objevovat krásy Černé Hory v celé jejich rozmanitosti.


Počasí Čierna Hora Podgorica


Černá Hora je krásná země na Balkánském poloostrově. Tato země má mnoho turistických atrakcí, jako jsou pláže, hory, historické památky a další krásné přírodní scenérie. Podgorica, hlavní město Černé Hory, se nachází na břehu řeky Moračy a je domovem mnoha atrakcí pro turisty.

Když mluvíme o počasí v Podgorice, můžeme očekávat horké letní dny a mírné zimní mrazy. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 40 stupňů Celsia. V zimě, zejména v lednu a únoru, může být velmi chladno a teploty mohou klesnout až na -5 stupňů Celsia. Obecně je Podgorica druhé nejteplejší město v Evropě, takže se připravte na teplé počasí v létě.

Nejlepší období pro návštěvu Podgorice je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a vhodné pro dovolenou. V těchto měsících můžete vychutnat nádherné pláže na pobřeží, nebo se projet po krásné přírodní scenérii v horách.

Pokud si plánujete návštěvu Podgorice v létě, nezapomeňte si vzít koupací oblečení a opalovací krém. Pokud se vám nelíbí horko, doporučujeme vám navštívit město na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty mírnější.

Celkově lze říci, že Podgorica nabízí příjemné počasí po většinu roku. Ať už se chystáte na dovolenou nebo jen na návštěvu hlavního města Černé Hory, počasí v Podgorici vás jistě nezklame.


Ubytování Čierna Hora Podgorica


Čierna Hora, nejmladší evropský stát, se nachází v jižní Evropě a nabízí turisty mnoho krásných míst a aktivit. Podgorica je hlavním městem Černé Hory a hlavním turistickým střediskem. Podgorica poskytuje mnoho různých možností ubytování pro turisty, kteří se sem vydávají.

Na výběr jsou hotely, apartmány, penziony a hostely. Podgorica nabízí širokou škálu hotelů všech kategorií – od luxusních až po ty s nižší kategorií. Například hotel Hilton se nachází v centru města a nabízí pohodlné a luxusní ubytování.

Pro turisty, kteří chtějí být blízko centra města, ale nechtějí utrácet tolik peněz, jsou k dispozici levnější hotely, jako například hotel Ramada nebo Hotel Miro.

Apartmány jsou také velmi populární volbou, protože mohou být cenově dostupné, ale zároveň poskytují větší soukromí pro hosty. Apartmány nabízejí kuchyni, ložnici a obývací prostor. Turisté si mohou vybrat z mnoha možností, v závislosti na jejich potřebách a požadavcích.

Další možností jsou penziony a hostely, které nabízejí ubytování za rozumné ceny. V těchto typech ubytování se často musí hosté sdílet koupelny a kuchyně s ostatními hosty, ale to může být skvělý způsob, jak se seznámit s ostatními lidmi z různých zemí.

Podgorica se může pochlubit širokou škálou turistických atrakcí a aktivit. Kromě vodopádů a gradu Ostrog je zde mnoho muzeí a galerií, které mohou hosté navštívit. Kromě toho jsou zde obchody s místními suvenýry, které turisté mohou zakoupit pro své blízké.

Turisté mohou také využívat služeb cestovních kanceláří, které nabízejí různé zájezdy a výlety po celé Černé Hoře. Tyto zájezdy mohou zahrnovat návštěvu historických památek, návštěvu národních parků a plavby po moři.

V oblasti Podgorica je mnoho ubytování, které splní potřeby a požadavky každého turisty. Podgorica nabízí mnoho různých volb pro lidi s různými rozpočty a zájmy. Turisté, kteří se sem vydají, budou mít možnost zažít zajímavé a neopakovatelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Podgorica


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra města Podgorica?
- Nejlepší způsob pro dopravu z letiště do centra města je taxík (s cca 15-20 EUR) nebo autobusová linka 6, která jede přímo do centra města (cena cca 0,90 EUR).

2. Existuje nějaká zvláštní pravidla pro cestování do Černé Hory?
- Pro cestování do Černé Hory není třeba nic zvláštního, ale během návštěvy je třeba dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je sledování svých věcí a zdravého rozumu.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Podgoricy a Černé Hory obecně?
- Nejlepší doba k návštěvě Podgoricy a Černé Hory obecně je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a méně deštivé.

4. Kde se dá v Podgorici najít nejlepší jídlo a pití?
- K nejlepším místům pro jídlo a pití v Podgorici patří restaurace Hemingway, Pod Volat nebo Café del Mar.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Podgorici a okolí?
- Mezi nejlepší aktivity v Podgorici a okolí patří návštěva archeologického naleziště Duklja, procházka na horu Gorica nebo návštěva Parce Monny, města Budva a Kotor.


Letenka Čierna Hora Podgorica


Letenky na cestu do Čiernej Hory na stadion FK Budućnost Podgorica či k nádherným plážím pri pobřeží Jaderského mora si můžete snadno a rychle zajistit přímo online. Hlavním letištěm v zemi je Letiště Podgorica, které se nachází 11 km jižně od hlavního města země. V rámci Černé Hory však naleznete i druhé letiště – Letiště Tivat, které se nachází 60 km západně od Podgoricy.

Letenky do Podgoricy lze přeci jen narazit na poměrně příznivé ceny. Například ze západní Evropy začínají ceny kolem 50 eur na jednu stranu. Z Prahy lze takové letenky zakoupit dokonce i za cca 90 eur na osobu (s možností příručního zavazadla). Cestování do Podgoricy přitom nabízí rovnou pět letů týdně.

V případě, že by se vám zkrátka letenky do Podgoricy nehodily, pak můžete sáhnout po některé ze zemí ležící v blízkosti. Například za zhruba 100 eur na osobu získáte letenku na letiště Dubrovník, které je vzdáleno od Podgoricy cca 170 km. Čeká na vás tedy pěkných několik hodin okružní cesty, ale na druhou stranu to nemusí být nutně tak špatné. Ze Splitu pak máte podobnou možnost za podobnou cenu.

Černá Hora se totiž nabízí jako nádherný cíl pro dovolenou, která vám zaručí nádherně teplé počasí a mnoho příjemných zážitků. Z Podgorice se například můžete přesunout k moři do města Budva, které se nachází jen 25 km od letiště. Tato malá destinace získala celosvětovou popularitu díky svému bohatému kulturnímu dědictví a záznamům z doby římského a středověku. Město vám nabídne úchvatné pohledy na Kotor a Boku Kotorskou, vynikající pláže s jemným pískem a skvělou restaurační nabídkou plnou exkluzivních jídel a místních specialit.

Další atraktivní destinací je pak ostrov Sveti Stefan, který se nachází asi 30 km jihovýchodně od Podgorice v úrodné oblasti Budvanské riviéry. Tento úchvatný klenot se zbarvuje jako ostrov zcela oddělený od pevniny. Ostrov vás zaujme svými starověkými památkami, nádhernými plážemi a křišťálově čistým mořem.

Vězte však, že turistický ruch v Černé Hoře se stále neustále zvyšuje a tak si před domluvou cesty koupit letenky včas, abyste se vyhnuli vyšším cenám a poplatkům za rezervaci. Nezapomeňte se při cestování do Černé Hory, které je sice velice krásné, ale také dost kostrbaté, připravit na možné změny v cestě, jako například zaměstnání nějakého místního spolucestujícího nebo poměrně těžké klima.

Nechte se unést nádhernými krajinami a kulturním dědictvím Černé Hory a objevte všechny její krásy s letenky Podgorica.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky