Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Ghana Ankasa National Park

Ubytování Ghana Ankasa National Park


Ghana je známá svou bohatou přírodní krásou a přírodními rezervacemi. Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí je Ankasa National Park, který nabízí nejen úchvatnou přírodu, ale také širokou škálu ubytování.

Ankasa National Park leží v západní Ghane v regionu Nzema East, nedaleko od hranic s Pobřežím slonoviny. Tento národní park byl založen v roce 1976 a je jedním z nejvíce chráněných přírodních rezervací v zemi.

Park je známý svou diverzitou flóry a fauny. Pokrývá rozlohu přibližně 505 čtverečních kilometrů a nachází se v centrálním přechodovém pásmu mezi deštným pralesem a lesními savanami. Na území parku žijí ohrožené druhy jako například gorily, šimpanzi, sloni, kočkodani a řada ptáků.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Ankasa National Park, mají na výběr různé možnosti, pokud jde o ubytování. Park nabízí kempování v přírodě, ubytování ve stanovém táboře, stejně jako luxusnější možnosti jako například hotelové pokoje a chatky.

Pro milovníky dobrodružství a přírody je kempování v přírodě skvělou volbou. Turisté mohou postavit svůj stan a prožít autentický zážitek v přírodě. Park poskytuje základní vybavení, jako jsou toalety a sprchy pro návštěvníky.

Pokud preferujete trochu více komfortu, můžete si zarezervovat místo ve stanovém táboře vybaveném vybavenou kuchyní a sociálním zařízením. Stanový tábor poskytuje také stravování a další služby, které usnadňují pobyt v parku.

Pro ty, kteří hledají luxusnější možnosti ubytování, Ankasa National Park nabízí hotelové pokoje a chatky. Tyto ubytovací možnosti jsou dobře vybavené a poskytují pohodlné a příjemné prostředí pro odpočinek po náročném dni stráveném objevováním parku.

Nezáleží na tom, kterou možnost ubytování si vyberete, Ankasa National Park nabízí skvělou příležitost k prozkoumání jedinečné přírody a divokého života Ghany. Kromě pozorování zvířat si můžete také užívat vodopády, procházky po stezkách a poznávat místní kulturu a tradice.

Při plánování návštěvy Ankasa National Park se ujistěte, že si rezervujete ubytování dopředu, zejména pokud se jedná o vyšší sezónu, kdy park přitahuje větší množství turistů. Bez ohledu na vaše preference s ubytováním, návštěva Ankasa National Parku je jistě nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Ankasa National Park


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Ghananského národního parku Ankasa:

1) Jaký je vstupní poplatek do národního parku Ankasa?
Odpověď: Vstupní poplatek pro domácí návštěvníky je 20 GHC (ghanský cedi) a pro zahraniční návštěvníky je 40 GHC.

2) Jaké jsou hlavní aktivity, které si můžete v národním parku Ankasa užít?
Odpověď: Hlavními aktivitami v parku jsou přírodní prohlídky, pěší túry, pozorování ptáků, kempování a divoké kempování, rybaření a pikniky.

3) Jak se dostanu do Ankasa National Park?
Odpověď: Národní park Ankasa se nachází ve západní části Ghany, asi 5 hodin jízdy od Akry. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je doprava autem nebo autobusem.

4) Kde se nachází nejlepší místo na pozorování volně žijících zvířat v parku Ankasa?
Odpověď: Nejlepší místo na pozorování zvířat v parku je u Beech Tree Camp, kde se často objevují opice, ptáci a další divoká zvířata.

5) Je v parku zapotřebí mít průvodce?
Odpověď: Ano, je nutné mít průvodce během návštěvy Ankasa National Park. Místní průvodci jsou dobře informovaní o parku, jeho fauně a flóře a také mají znalosti o bezpečnostních opatřeních.

6) Kde můžu ubytovat se ve blízkosti národního parku Ankasa?
Odpověď: Existuje několik možností ubytování ve blízkosti parku, včetně kempů, chatek a přírodních chat. Nejbližší oblast s ubytovacími zařízeními je Axim nebo Half Assini.

7) Je možné tábořit v parku Ankasa?
Odpověď: Ano, je možné tábořit v parku Ankasa. Pro takové aktivity je však nutné získat povolení a postupovat podle stanovených bezpečnostních pravidel.

8) Jak dlouho trvá průměrná návštěva národního parku Ankasa?
Odpověď: Průměrná návštěva parku trvá obvykle 1 až 2 dny, ale můžete si samozřejmě zvolit délku pobytu, která vyhovuje vašim potřebám.

9) Kde si mohu zakoupit povolení k vstupu do parku Ankasa?
Odpověď: Povolení k vstupu do parku lze obvykle zakoupit na vstupní bráně parku nebo ve správním centru v blízkosti parku.

10) Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu národního parku Ankasa?
Odpověď: Nejvhodnější doba pro návštěvu Ankasa National Park je obvykle v období sucha mezi listopadem a březnem, kdy je možnost dešťových srážek nižší a pozorování zvířat je jednodušší.


Počasí Ghana Ankasa National Park


Ghana Ankasa National Park: Kde se setkávají zázraky přírody a počasí

Ghana Ankasa National Park se nachází na západním pobřeží Ghany a je jedním z nejvíce fascinujících a biodiverzních míst v této zemi. Tato národní rezervace je známá svou ohromující divokou přírodou, pestrým životním prostředím a exotickým druhem fauny a flóry. A když se o těchto zázracích mluví, nemůžeme opomenout zmínit také počasí v tomto regionu, které hraje klíčovou roli při utváření a udržování tohoto úžasného ekosystému.

Ankasa National Park je obklopen tropickými lesy a řekami, které vytvářejí optimální podmínky pro život tisíců živočišných a rostlinných druhů. Tento park je domovem pro vzácné a ohrožené druhy, jako jsou sloni, opice, krokodýli a obrovská pestrost ptactva. Právě prostředí, které zde vytvořila příroda, způsobuje tak rozmanité a fascinující počasí, jež je důležitou součástí tohoto ekosystému.

Klima v parku je vlhké a teplé po celý rok, s mírnými sezónními výkyvy. Nejteplejší měsíce jsou obvykle únor a březen, kdy teploty mohou dosáhnout až 30 °C. Ačkoli je teplé počasí dominujícím prvkem, národní park je také vystaven intenzivnímu dešťovému období. Hlavní dešťová sezóna trvá od dubna do července a v tomto období může být deštivo až pěkně: intenzivní povodně jsou časté a občas se objeví i tropické bouře.

Dešťový les v Ankasa je jedním z nejvíce ohrožených biotopů na světě, a právě deštivé období hraje důležitou roli v zachování a udržení tohoto životodárného prostředí. Milimetry srážek, které zde spadnou, podporují růst a rozvoj stromů a bylin, které vytvářejí husté střechy a útočiště pro mnoho druhů živočichů. Odtoky a říční systémy, které jsou díky období dešťů nasyceny vodou, jsou také domovem mnoha vodních tvorů, včetně krokodýlů a ryb.

Po deštivé sezóně přichází sucho a chladnější období, které trvá od listopadu do února. Během této doby se teploty mírně snižují a příroda se vyvíjí v podobě suchých travnatých plání, kde přežívají pastviny a opice i další tvorové se stěhují do těchto otevřených oblastí, aby nalezli potravu.

Je tu prostor pro tak různorodý život a tolik přírodních zázraků, a vy můžete být svědkem této skvělé symbiózy mezi počasím a ekosystémem v Ankase National Park. Díky tomuto úžasnému místu na západním pobřeží Ghany si můžete prožít vzrušující a jedinečnou zkušenost poznávání nejen přírody, ale i toho, jak počasí ovlivňuje živý svět kolem nás.


Letenka Ghana Ankasa National Park


Ghana je země bohatá na přírodní krásy a jedním z nejznámějších přírodních rezervací v zemi je Ankasa National Park. Toto území, které se rozkládá na ploše přibližně 509 kilometrů čtverečních, je domovem mnoha ohrožených druhů flóry a fauny.

Ankasa National Park se nachází v západní části Ghana, nedaleko hranic s Pobřežím slonoviny. Jeho pozoruhodnou jedinečnost lze přičíst obrovské biodiverzitě, která zahrnuje tropické deštné lesy, sladkovodní mokřady a řeky, kde se nachází vzácné druhy živočichů.

Pro návštěvníky parku je zde mnoho aktivit a zážitků. Oblast se může pochlubit pestrou a fascinující flórou a faunou, kterou můžete objevovat během pěších túr a safari. Pokud jste fanouškem ornitologie, Ankasa National Park je pro vás ideálním místem, protože je domovem více než 260 druhů ptáků, včetně vzácných druhů jako je dravec Afrodita a největší africký papoušek krocan žlutozobý.

Kromě pozorování ptáků můžete také sledovat vzácné druhy opic jako je gueréza černavá a gueréza Kollmanova. Pokud máte štěstí, můžete zahlédnout vzácného prase-Coassa, které je považováno za symbol národního parku. Dalšími zajímavými savci, které zde můžete vidět, jsou například antilopy, sloni a kopytnatci.

Anakasa National Park nabízí také možnosti noclehu v jednoduchých chatkách, což vám umožní strávit více času v této malebné rezervaci. Tímto způsobem se můžete blíže seznámit s divokou přírodou a prozkoumat okolní lesy se zkušeným průvodcem.

Pokud jste příznivci ekoturistiky a ochrany přírody, navštěva Ankasa National Park je skvělou volbou, protože park usiluje o udržitelnost a ochranu biologické rozmanitosti. Spolupracuje s místními komunitami a nabízí trénink a pracovní příležitosti pro místní obyvatele.

Z obzvláště vizuálně zajímavých míst v této oblasti můžeme zmínit nádherné vodopády a horské řeky. Tyto přírodní útvary imponují svou krásou a vytvářejí nezapomenutelné scenérie. Některé z vodopádů dosahují výšky až 40 metrů, což je pohled, který si přijeďte určitě užít.

V Ghana je Ankasa National Park skutečným přírodním pokladem. Jeho krása a biodiverzita jsou ohromující a nabízejí návštěvníkům jedinečný zážitek. Jestliže máte rádi přírodu a dobrodružství, rozhodně neváhejte využít možnost navštívit tento úchvatný park a objevovat jeho tajemství.


Dovolená Ghana Ankasa National Park


Ankasa National Park v Ghane je jednou z nejkrásnějších a nejdivočejších destinací v zemi. Tento národní park se nachází v jihozápadním regionu Ghany a nabízí úžasné přírodní scenérie, vzácnou živočišnou a rostlinnou diversitu a nezapomenutelné dobrodružství.

Ankasa National Park byl vyhlášen v roce 1992 a od té doby se stal jedním z hlavních ekoturistických cílů v Ghane. Park se rozkládá na ploše více než 500 kilometrů čtverečních a zahrnuje rozmanité typy ekosystémů, včetně primárních deštných lesů, mokřadů a říčních systémů. Tato rozmanitost prostředí je domovem mnoha extrémně vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Ankasa National Park, je jeho ohromující biodiverzita. Park je domovem více než 260 druhů ptáků, včetně některých endemických druhů jako je například Ankasa flycatcher. Mezi další ikonické druhy ptáků v parku patří White-necked Picathartes, který je známý také jako "the northern bald ibis of the African rainforest". Zajímavé je také, že tato oblast hraje důležitou roli v migraci ptáků, což z ní činí skvělé místo pro ornitology.

Ankasa National Park je také domovem mnoha vzácných savců, včetně lemurů, goril a slonů. Je to jediný národní park v Ghane, ve kterém lze spatřit lemurieho druhu rodu Procolobus. Tato opice jsou známé svým ohromujícím vzhledem, jejich černými těly a dlouhými retrospekčními ocasními chlupy. V parku také žijí gorily, které jsou považovány za jedny z nejohroženějších primátů na světě. Sloni jsou dalšími oblíbenými obyvateli parku a jejich pozorování v přirozeném prostředí je pro mnoho návštěvníků zážitkem na celý život.

Jednou z nejlepších aktivit, kterou v parku můžete podniknout, je procházka po dlouhých stezkách umístěných přímo v srdci deštného lesa. Během této procházky se můžete těšit na úchvatné výhledy, šťastnou známost s místními ptáky a zvířaty, a možná dokonce i na setkání s gorilami, lemurii a slony. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je možné také podniknout výlety na řeku Pra nebo prozkoumat místní mokřady.

Ankasa National Park je nejen přírodním pokladem Ghany, ale také představuje značný ekonomický přínos pro místní komunity. Díky rostoucímu zájmu o ekoturismus se zde vytváří pracovní příležitosti pro průvodce, místní průvodce, ochranáře přírody a další. Zároveň se také zvyšuje povědomí o důležitosti ochrany tohoto ekosystému a odbourávají se hrozby pro jeho přežití.

Navštívit Ankasa Nacional Park v Ghane je nezapomenutelným zážitkem. Tato přírodní oáza nabízí vzácnou příležitost zažít divočinu Ghany a objevit jedinečnou biodiverzitu tohoto regionu. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem ptáků, savců nebo přírodních krás, Ankasa National Park vás nadchne svou krásou a nezapomenutelným dobrodružstvím.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky