Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Dominikánská republika Jarabacoa

Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Jarabacoa


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Dominikánské republiky a Jarabacoa?

Nejlepší doba na návštěvu Dominikánské republiky a Jarabacoa je od listopadu do dubna, kdy je období sucha a teploty jsou mírné.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Jarabacoa dělat?

V Jarabacoa lze provozovat mnoho aktivit, jako je rafting, horská turistika, jízda na koni, LANOVÁ DRÁHA EKSTREM, vodopády a řeka.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Dominikánské republice?

Dominikánská republika je známá svými krásnými plážemi, mezi nejlepší patří Pláž Punta Cana, Pláž Bavaro a Pláž Playa Grande.

4. Je v Dominikánské republice bezpečno cestovat?

Dominikánská republika má obecně dobré bezpečnostní podmínky, ale stále je třeba být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

5. Je potřeba vakcinace před návštěvou Dominikánské republiky?

Vakcinace není povinná, ale před cestou se doporučuje očkovat proti žluté zimnici a dalším chorobám, jako je například hepatitida A a B.


Letenka Dominikánská republika Jarabacoa


Jarabacoa je malebné město nacházející se na severu ostrova Hispaniola v Karibiku. Přezdívané jako "město věčného jara", tato krásná destinace v Dominikánské republice nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci horského prostředí, kaskádovitých vodopádů a malebného kouzla karibského ostrova.

To, co činí Jarabacoa zvláštním, je jeho poloha na úpatí pohoří Cordillera Central, což z něj dělá ideální místo pro turisty a dovolenou plnou dobrodružství. Město je obklopeno nádhernými zelenými kopcemi, které lákají návštěvníky, aby se vydali na treky nebo jízdu na koni a objevili úžasné výhledy a přírodní krásy, které tato oblast nabízí.

Jarabacoa je také známá pro svou vodní nabídku, která zahrnuje řeky, jezera a vodopády. Turisté se mohou vydat na rafting na řece Yaque del Norte, která je nejdelší řekou v Karibiku a poskytuje adrenalinový zážitek. Pokud preferujete klidnější aktivity, můžete si užít odpočinkový den na jezeře Tavera nebo navštívit vodopád Salto de Jimenoa, který je jedním z nejkrásnějších vodopádů na ostrově.

Dalším lákadlem v Jarabacoa je káva. Tato oblast je známá svou produkcí kvalitní kávy a turisté se mohou zúčastnit exkurze na místní kávové plantáže, kde mohou sledovat celý proces od pěstování kávových zrn až po točení čerstvě připravené šálek kávy.

Pro milovníky dobrodružství nabízí Jarabacoa také další aktivity, jako je jízda na čtyřkolkách, paragliding nebo horolezectví v nedaleké lokalitě Pico Duarte, nejvyšším vrcholu Karibiku.

Po dobrodružném dni si návštěvníci mohou vychutnat místní kuchyni, která je plná exotických chutí a vlivů z různých kultur. Dominikánská republika je známá svými tanci a hudbou, a tak návštěvníci mohou strávit večer v jedné z místních restaurací, které nabízejí živou hudbu a taneční představení.

Přestože je Jarabacoa často přehlížena ve prospěch známější turistické oblasti Punta Cana, tato malebná horská destinace si zaslouží pozornost. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásné přírody a autentického karibského životního stylu, letenka do Jarabacoa je ideální volbou. Nezapomeňte na svůj foťák a připravte se na to, že se zamilujete do této malebné části Dominikánské republiky.


Počasí Dominikánská republika Jarabacoa


Dominikánská republika je známá svým tropickým podnebím a Jarabacoa, která se nachází ve střední části země, není výjimkou. Město leží ve Velké příkopové propadlině, což jej obklopuje impozantními horami a dává mu jedinečný mikroklimat.

Jarabacoa, také nazývaná "Město věčného jara", je proslulá svými svěžími teplotami a příjemným počasím po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25 °C, s minimem v zimě kolem 18 °C a maximem v létě kolem 30 °C. Tato mírná klima přispívá k turistickému ruchu a přitahuje návštěvníky, kteří se chtějí vyhnout horkým letním teplotám.

Jarabacoa je také obklopena nádhernou krajinou a je známá svými krásnými horskými krajinami a údolími. V okolí města se nachází přírodní rezervace s vodopády, horami a přírodními prameny, což přiláká milovníky turistiky a outdoorových aktivit. Turisté mohou podnikat horské túry, pěší výlety a cyklistiku a užívat si přírodní krásy této oblasti.

Nicméně, jako ve všech tropických oblastech, i v Jarabacoa dochází k občasným dešťovým přeháňkám. Nejvyšší srážky jsou zaznamenávány v období od května do října, které je považováno za deštivé období. Deštivé období je způsobeno vlhkostí z Atlantského oceánu a Karibského moře, která se dostává do vnitrozemí a způsobuje srážky. Nicméně i během deštivého období je počasí stále teplé a příjemné.

Dalším faktorem, který ovlivňuje počasí v Dominikánské republice, je hurikánová sezóna. Od června do listopadu jsou možnosti vzniku tropických bouří a hurikánů vyšší. Tyto bouře mohou způsobit zvýšené srážky a silné větry, které mohou mít vliv na místní počasí. Nicméně, Jarabacoa si vzhledem ke své poloze nejpravděpodobněji projde bez přímého zásahu hurikánu, protože se nachází ve vyšších nadmořských výškách v porovnání s pobřežními oblastmi.

V případě návštěvy Dominikánské republiky a konkrétně Jarabacoa je vhodné si během přípravy na cestu zkontrolovat místní předpovědi počasí a informace o hurikánech, zejména pokud cestujete během deštivého období. Přesto je Jarabacoa populární turistickou destinací díky svému příjemnému počasí a přírodnímu bohatství, takže se můžete těšit na úžasné dobrodružství ve střední Dominikánské republice.


Ubytování Dominikánská republika Jarabacoa


Dominikánská republika je známá svými nádhernými plážemi a vodopády, ale méně lidí ví o krásách vnitrozemí země. Jedním z těchto skrytých pokladů je nádherné město Jarabacoa. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, zde je několik tipů.

1. Rancho Baiguate
Rancho Baiguate je vyhlášený horský rezort, který nabízí různé sportovní aktivity, včetně raftingu, jízdy na koni a turistiky. Hotel je vybaven bazénem a restaurací a nabízí širokou škálu ubytovacích možností od standardních pokojů až po apartmány.

2. Hotel Gran Jimenoa
Hotel Gran Jimenoa leží v centru města Jarabacoa a nabízí výhled na řeku Jimenoa. Hotel má velký bazén, dětské hřiště a vlastní restauraci. Ubytování v hotelu se pohybuje od standardních pokojů až po apartmány s výhledem na řeku.

3. Villa Celeste Estate
Villa Celeste Estate je malý rezort v horské oblasti Jarabacoa. Nabízí soukromé apartmány s výhledem na údolí a horu Pico Duarte. Apartmány jsou vybaveny kuchyní a velkými postelemi. Rezort má také bazén a resatauraci.

4. Baoba del Piñal
Baoba del Piñal nabízí ubytování v soukromí prostředí v horské oblasti Jarabacoa. Nabízí soukromé apartmány s malou kuchyňkou a terasou s výhledem na údolí. Rezort má také venkovní kuchyni a bazén.

5. Rancho La Aurora
Rancho La Aurora je ubytovací zařízení, které je obklopeno krásnou krajinou. Rezort má vlastní stáj s koni, bazén a restauraci. Nabízí ubytování v apartmánech s výhledem na hory a řeku.

V Jarabacoa jsou i další možnosti ubytování, ale tyto jsou nejlepší volbou pro turisty, kteří chtějí užít si přírodu a klid v horské oblasti země. Ať už zvolíte jakýkoli z těchto tipů na ubytování, bude to nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Dominikánská republika Jarabacoa


Dovolená v Dominikánské republice láká mnoho turistů svými krásnými plážemi, exotickou přírodou a kulturními zážitky. Pokud však toužíte po trochu odlišném zážitku, měli byste určitě zvážit navštívení města Jarabacoa. Tento malý a malebný kout na Karibském pobřeží nabízí návštěvníkům nejen krásné výhledy na okolní hory, ale také mnoho aktivit a zážitků.

Jarabacoa se nachází na úpatí nejvyššího pohoří v Karibiku, Pico Duarte, který vyplňuje celou horizontu a nabízí nádherné výhledy na tyto legendární vrcholky. Většina návštěvníků využívá této příležitosti a vydává se na pěší túry po okolních horách. Mezi nejnavštěvovanější patří Pico Duarte, který s výškou 3098 m n. m. představuje nejvyšší vrchol Karibiku. Výstup na vrchol sice vyžaduje dobré fyzické přípravy, ale pokud se rozhodnete pro tento náročný výstup, budou Vaše úsilí velmi rychle odměněno krásnými výhledy.

Dalším oblíbeným aktivitou v Jarabacoa je rafting na řece Yaque del Norte, což je největší řeka v Karibiku. Tato řeka nabízí nádherné scenérie a vzrušující jezdy na divoké vodě. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, pak je rafting na řece Yaque del Norte pro Vás to pravé.

Nicméně, pokud preferujete spíše klidnější aktivity, můžete se vydat na procházku do národního parku José Armando Bermúdez, kde se můžete podívat na některé z nejkrásnějších vodopádů Dominikánské republiky. Kromě toho se můžete projít i po promenádě poblíž řeky Jarabacoa, která je obklopena zelenou krajinou. Je to krásné místo, které Vám umožní užít si krásu exotické přírody.

Jarabacoa nabízí také mnoho kulturních zážitků, jako je návštěva muzea Cafe Monte Alto, které Vám umožní ochutnat nejlepší kávu na světě a naučit se o procesu jejího zpracování. Můžete také navštívit místní trh s mnoha domácími produkty a řemesly. Místní uvidíte v tradičních kostýmech a ochutnáte mnoho místních specialit. To vše jsou zážitky, které nebudete chtít opomenout.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Dominikánské republice, navštivte určitě město Jarabacoa, které nabízí mnoho zajímavostí a zážitků. Můžete si zvolit v některém z mnoha krásných hotelů, které město nabízí a pak se ponořit do krásných scenérií a exotické kultury.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky