Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Džibutsko Day Forest National Park

Ubytování Džibutsko Day Forest National Park


Džibutsko Day Forest National Park je jedinečné místo v srdci Džibutského hlavního města Džibutsko. Tento národní park se nachází ve východní Africe a je jednou z nejcennějších přírodních rezervací v této oblasti. S rozlohou přes 16 000 hektarů je tento park domovem mnoha vzácných druhů flóry a fauny.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli navštívit Džibutsko Day Forest National Park, je jeho překrásné prostředí. Park je známý svou hustou tropickou a bažinatou lesní vegetací, která poskytuje útočiště mnoha endemickým druhům rostlin a živočichů. Můžete se těšit na krásné vodopády, malebná jezera a přírodní bažiny, které vytvářejí úžasný vzhled parku.

Park je také bohatý na život zvířat. Intenzivní ochranné opatření umožnilo přežití některým ohroženým druhům, jako jsou například gazely Thomsonovy, kočkodanové hvězdnatí a krocani somálští. Mezi dalšími vzácnými druhy zde můžete spatřit hyeny skvrnité, dikobrazi a vzácné druhy ptáků, jako jsou například marabu africký a plameňák růžový.

Kromě jedinečné přírody nabízí Džibutsko Day Forest National Park také různé aktivity a zábavu pro návštěvníky. Můžete si zde vyzkoušet pěší turistiku a prozkoumat některé z mnoha turistických tras, které vedou přes park. Pro adrenalinové nadšence jsou k dispozici cyklistické stezky a možnost horského kolo. Kromě toho si můžete pronajmout loď a projet se po jednom z jezer v parku, abyste se dostali ke krásným vodopádům a obdivovali bohatství flóry a fauny v této oblasti.

Pro návštěvníky, kteří si přejí zůstat déle, je v parku dostupné také ubytování. Existuje několik kempů a chatek, které nabízejí pohodlné a bezpečné prostředí pro odpočinek po celodenním prozkoumávání parku. Ubytování se nachází v krásném prostředí mezi stromy a s výhledem na jezera. Navíc vás budou okouzlovat zvuky přírody a noční nebe plné hvězd.

Nicméně je třeba poznamenat, že z důvodu ochrany parku a jeho unikátního ekosystému jsou některé oblasti uzavřené veřejnosti. Vyžaduje se také povolení k pobytu v parku, a to ze strany džibutských úřadů. Je proto důležité se předem informovat o povinných postupech, abyste mohli využít maximálně svého pobytu v tomto nádherném národním parku.

Džibutsko Day Forest National Park je skutečným pokladem v srdci Džibutského hlavního města. Jeho neuvěřitelná příroda, vzácné druhy rostlin a zvířat a široká nabídka aktivit dělají z tohoto parku jedno z nejkrásnějších a nezapomenutelných míst v Africe. Nezapomeňte si přidat toto místo na svou cestovatelskou mapu a zažít nezapomenutelný pobyt v Džibutsku.


Počasí Džibutsko Day Forest National Park


Džibutsko Day Forest National Park je národní park nacházející se v severovýchodní Africe, v zemi Džibutsko. Na rozloze přes 1 200 km² se zde nachází rozsáhlé lesy, které jsou domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

Počasí v Džibutsko Day Forest National Park je podobné jako v celé zemi Džibutsko, tedy subtropické a vlhké. V průměru zde spadne ročně kolem 300 mm srážek, přičemž nejvíce srážek se očekává v období od dubna do června a od října do prosince.

Teploty v parku se pohybují v průměru od 25 do 30 °C. Nejtepleji bývá v období od března do května, kdy mohou teploty překročit 40 °C. V noci se pak teploty snižují a mohou klesnout pod 20 °C.

Vzhledem k tomu, že se jedná o vlhké podnebí, je v parku velké množství rostlin a zvířat. Mezi zvířaty, které v parku žijí, patří například kočkovití šelmy, hyeny, gazely, sloni, hroši a opice. Z rostlin zde nalezneme například akácie, bobovité či kávovníky.

Džibutsko Day Forest National Park je pro svou přírodní krásu a bohatství fauny i flóry velmi oblíbenou turistickou destinací. Navštívíte-li tento park, můžete si užít nejen krásné přírody, ale také například sandboardingu na dunách či projížďky na velbloudech.

Za návštěvu parku se rozhodně vyplatí vyrazit v období od října do března, kdy teploty nejsou tak vysoké a srážky slibují bujnou vegetaci a živočichy. V období od července do září naopak mohou přicházet období sucha a návštěva parku může být méně přitažlivá.

Celkově tedy platí, že počasí v Džibutsko Day Forest National Park je typické pro vlhké subtropy a je zde vhodné se na něj připravit vhodným oblečením a obuví a případně také přibalit ochranu proti slunci a hmyzu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Day Forest National Park


Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce Džibutsko Day Forest National Park?
Odpověď: Džibutsko Day Forest National Park nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat pěší stezky, vychutnat si krásné výhledy z pozorovatelníků, pozorovat místní druhy zvířat a ptáků, vyzkoušet si jízdu na velbloudech a navštívit mnoho historických a kulturních památek.

Dotaz: Kolik stojí vstupenky do Džibutsko Day Forest National Park?
Odpověď: Vstupné do parku se může lišit v závislosti na věku a národnosti návštěvníka. Obecně platí, že pro dospělého cizince bude vstupné více než pro místního obyvatele nebo studenta. Cena vstupného se také může lišit v závislosti na sezóně.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Džibutsko Day Forest National Park?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu parku je obvykle od listopadu do března, kdy jsou teploty mírné a pravděpodobnost srážek je nižší. Nicméně lze park navštívit i v jiných měsících, ale na jaře může být horko a v létě vlhko.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší stezky k prozkoumání v Džibutsko Day Forest National Park?
Odpověď: Park nabízí několik stezek, které se různí podle délky a obtížnosti. Mezi nejoblíbenější patří stezka k vodopádu, stezka k jeskyni a stezka k vrcholu hory. Pro více informací o stezkách a jejich délkách lze navštívit návštěvnické centrum parku.

Dotaz: Jaké druhy zvířat a ptáků lze vidět v Džibutsko Day Forest National Park?
Odpověď: V parku žije mnoho druhů zvířat, včetně gepardů, zebřiček Grévyho, guerénů, hyen a slonů. Park je také domovem mnoha druhů ptáků, jako je například orel hnědý, sokol stěhovavý a ostříž savannový.


Letenka Džibutsko Day Forest National Park


Džibutsko Day Forest National Park: Tajemný klenot v soběských pláních

Džibutsko, malá východoafrická země, která se rozprostírá na pobřeží Rudého moře, není zrovna na seznamu turistů mezi nejnavštěvovanějšími místy v Africe. Nicméně Džibutsko skrývá několik překvapení, jako je například Džibutsko Day Forest National Park, který je ideální pro ty, kteří chtějí zažít něco jiného a uniknout od turisty přeplněných míst.

Džibutsko Day Forest National Park se nachází asi hodinovou jízdy od hlavního města Džibutsko, a pokrývá oblast o rozloze více než 9 tisíc hektarů. Park je bohatý na flóru a faunu, a plní neuvěřitelný dojem tím, jak se objevuje v pouštní oblasti. Díky své poloze mezi dvěma kontinenty - Asii a Africkým kontinentem - park nabízí jedinečný pohled na různé druhy zvěře či rostlin.

Turisté mohou být svědky tamní vzácné fauny včetně gazel, dikobrazů, žiraf, zebříků, lemury nebo slingoch. Objeví se zde také více než 120 druhů ptáků, včetně četných dravců, tetřevů a sokolů. Přímo v parku se nachází také kočkovitá šelma serval, která je zařazena na seznam zranitelných druhů.

Kromě bohaté fauny park nabízí i jedinečnou vegetaci, kde si mohou turisté prohlédnout množství čajovníků, palmových stromů, arabského kadidla a spoustu exotických květin jako fialové orchideje. V parku lze také zahlédnout křížovkáče, který je také znám jako strom když zimních dešťů, který se objevuje na pouštních oblastech a jehož listy se tají po sérii deštivých dnů.

Pokud se rozhodnete navštívit Džibutsko Day Forest National Park, nabízí se vám několik možností, jak prozkoumat jeho okolí. Mezi nejpopulárnější patří procházky s průvodcem, safari, jízdy na koni nebo snadné procházky. Park je ideální pro rekreační a rodinné výlety, a to i s dětmi.

Džibutsko Day Forest National Park je stále považován za velmi málo známý a zároveň ráj pro milovníky přírody. UNESCO označilo park jako biosférickou rezervaci a dokonce ho navrhlo jako světové kulturní dědictví. Zajistěte si tedy letenky do Džibutsko a prozkoumejte klenot v soběských pláních.


Dovolená Džibutsko Day Forest National Park


Džibutsko Day Forest National Park se nachází v Džibutsku, na východě Afriky. Je to jeden z nejvzácnějších biosférických rezervací na světě. Park byl vytvořen v roce 1939 a v roce 1979 byl prohlášen za národní park.

Džibutsko Day Forest National Park se rozkládá na ploše více než 10 000 hektarů. Nachází se zde jedna z posledních zbylých tropických lesů v oblasti, doprovázená horskou stepí a savanou. V parku žije řada vzácných a ohrožených druhů rostlin a zvířat, jako jsou zebrák černoocasý, levhart skvrnitý, slon africký, gepard a mnoho dalších.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici různé turistické trasy a výlety, které umožňují prozkoumat krásy parku. Mezi nejoblíbenější patří trek na vrchol hory Day, který nabízí úchvatné výhledy na oblasti, ale také možnost pozorování řady zvířat. Další atrakce parku jsou prameny a říčky, které jsou zdrojem vody pro mnoho zvířat a rostlin.

Džibutsko Day Forest National Park je ideálním místem pro cestovatele, kteří hledají neuvěřitelnou přírodu a vzrušující zážitky. Pokud chcete vidět skutečnou divokou přírodu, pak navštivte Džibutsko Day Forest National Park.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky