Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Filipíny Camiguin Island

Dovolená Filipíny Camiguin Island


Camiguin Island je jedinečný klenot v srdci Filipín. Tato malá korálová ostrov se nachází v Camiguinském moři na jihovýchod od hlavního filipínského ostrova Mindanao. S malou plochou pouhých 238 kilometrů čtverečních je to nejmenší provincie na Filipínách, ale nabízí bohatou a rozmanitou přírodu, vzrušující památky a klidné pláže.

Camiguin Island je známá svými termálními prameny a sopečnými vrcholky. Patnáct aktivních a neaktivních sopek se rozprostírá po celém ostrově. Nejvyšší z nich je 1 625 metrů vysoký stratovulkán Mt. Hibok-Hibok, jehož erupce v minulosti ovlivnily krajinu ostrova. Záchvaty sopečné aktivity poskytly Camiguinu úrodnou půdu, která podporuje bujnou vegetaci a vytváří přírodní krásu.

Přírodní scenérie Camiguinu je dále obohacena o kráterová jezera, která jsou výsledkem sopečné činnosti. Následkem toho vzniklo sedm jezer, z nichž nejznámější jsou White Island, Katibawasan Falls a Tuasan Falls. White Island je depresivní kráterové jezero se sněhobílými písečnými plážemi, které jsou oblíbeným místem pro slunění a potápění. Katibawasan Falls se nachází v deštném pralese a padá z výšky 70 metrů, tvoříc krásný vodopád, který je ideální pro odpočinek a relaxaci. Tuasan Falls nabízí rovněž vodní atrakce s krásně roztroušenými bazény a kaskádovými vodopády.

Kromě přírodních krás nabízí Camiguin Island také bohatou historii a kulturu. Existuje mnoho historických památek a památníků, které odkazují na koloniální minulost ostrova. Jedním z nejznámějších je památník vzdorovitého léninského kostela v městě Bonbon, který se postavil proti španělské kolonizaci. Camiguin také hostí Masbate Lighthouse, nejstarší svítidlo na Filipínách, které slouží jak jako navigační bod tak i jako symbol tradičního způsobu života na ostrově.

Camiguin Island je pro turisty skutečným rájem. Místní obyvatelé jsou přátelští a ochotní ukázat návštěvníkům krásy svého ostrova. Můžete se vydat na horské túry, potápění, šnorchlování nebo prostě užívat krásných pláží. K dispozici je také kempování a jízda na koni pro ty, kteří hledají dobrodružství.

Camiguin Island je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z rušného městského života a zažít přírodní krásy a kulturní poklady Filipín. Není divu, že ostrov získal přezdívku "Ostrov Rojality" kvůli své jedinečné kombinaci přírodního bohatství a kulturního dědictví. Pokud si plánujete dovolenou na Filipíny, nezapomeňte zařadit Camiguin Island na seznam míst k návštěvě. Nezklame vás svou krásou a půvabem.


Počasí Filipíny Camiguin Island


Camiguin Island, nacházející se na Filipínách, je známa svou krásnou přírodou a tropickým podnebím. Díky své poloze v jihovýchodní Asii, ostrov po celý rok zažívá teplé počasí a vysoké teploty.

Camiguin Island je obklopena Azurovým mořem, což se výrazně odráží na počasí ostrova. V období od března do května je to nejteplejší období v roce. Teploty se pohybují kolem 28-33 °C ve dne a 23-26 °C v noci. Slunečné dny jsou běžné a turisté mohou využít sluneční paprsky pro opalování a koupání v oceánu.

Deštivá sezóna na Camiguin Island přichází v období od června do října. Během těchto měsíců se déště stávají častými a mohou být občasně silné. Průměrné dešťové srážky v této oblasti jsou vyšší ve srovnání s ostatními oblastmi Filipín. I když mohou déšťy ovlivnit plánování venkovních aktivit, Camiguin Island zůstává i v tomto období krásné místo k návštěvě.

Pokud plánujete návštěvu Camiguin Island, ideálním obdobím je období od listopadu do února. Během těchto měsíců je na ostrově suché a příjemné počasí. Teploty jsou mírnější a pohybují se kolem 25-29 °C ve dne a 20-24 °C v noci. Slunce zde svítí jasně, což poskytuje příležitost k plážovým aktivitám a objevování přírodních zázraků, za něž je ostrov znám.

Camiguin Island je také postižena silnými tropickými bouřemi a cyklóny, zejména v období od července do září. Je důležité sledovat počasí a informace o předpovědi počasí během této doby a podniknout opatření na ochranu před přírodními pohromami.

Při návštěvě Camiguin Island si vezměte lehké oblečení, plavky, opalovací krém a deštník pro případný déšť. Nezapomeňte také vybavit se vhodnou obuví, abyste mohli plně vychutnat přírodu a procházky po ostrově.

Celkově lze říci, že Camiguin Island nabízí teplé a převážně slunečné počasí po většinu roku. Navštívíte-li ostrov, budete nadšeni krásou přírody, kterou nabízí i nadšením z tropického prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Camiguin Island


1. Jak se dostat na ostrov Camiguin?
Ostrov Camiguin je přístupný trajektem z přístavu Balingoan v provincii Misamis Oriental. Existuje také letiště v městě Mambajao, které lze využít.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Camiguinu?
Nejlepším obdobím pro návštěvu Camiguinu je v období sucha mezi březnem a květnem, kdy je počasí slunečné a příjemné.

3. Kde se ubytovat na Camiguinu?
Na ostrově Camiguin se nachází mnoho hotelů a resortů v různých cenových relacích. Mezi oblíbené patří například Guerrera Rice Paddy Villas, Bahay Bakasyunan sa Camiguin a Paras Beach Resort.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Camiguinu?
Mezi nejlepší pláže na Camiguinu patří bílá pláž White Island, Yumbingay Beach a Agohay Beach.

5. Co si mohu prohlédnout na Camiguinu?
Camiguin nabízí mnoho atrakcí, mezi které patří například horké prameny Ardent, sopka Hibok-Hibok, vodopády Katibawasan a Tuasan, národní park Mt. Timpoong-Hibok-Hibok a starobylé kostely a památníky.

6. Jaké aktivity lze na Camiguinu podniknout?
Na ostrově se lze věnovat potápění, šnorchlování, kajakování, trekování, vodním sportům a výletům na okolní ostrovy.

7. Jaké jsou místní speciality a kde je ochutnat?
Místní specialitou je kuskus, tradiční filipínské jídlo připravované z pohanky. Můžete ho ochutnat v místních restauracích a stáncích s jídlem.

8. Je na Camiguinu bezpečno?
Camiguin je obecně považován za bezpečný ostrov, ale je vždy důležité dodržovat základní opatření týkající se osobní bezpečnosti a sledovat bezpečnostní doporučení.

9. Jak dlouho bych měl zůstat na Camiguinu?
Ideální délka pobytu na Camiguinu je alespoň 2-3 dny, aby bylo možné prozkoumat hlavní atrakce ostrova.

10. Co si vzít s sebou na návštěvu Camiguinu?
Důležité je mít s sebou opalovací krém, plavky, lehké oblečení a obuv vhodnou na procházky a outdoorové aktivity. Také není na škodu mít s sebou léky proti bolesti hlavy a zažívacím potížím.


Letenka Filipíny Camiguin Island


Filipíny jsou krásnou zemí, plnou úchvatných přírodních scenérií a budov památek. Nejlepším způsobem, jak poznat tuto zemi, je cestování letadlem a jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do oblasti Filipín, je letenka do Camiguin Island. Proč si vybrat Camiguin Island? Řekněme si to v tomto článku.

Camiguin Island je malý ostrov nacházející se na jihovýchodě Filipín. Má překrásné bílé pláže, azurovou vodu a zelený porost, takže si zde můžete užít velké množství aktivit. Zdejší obyvatelé jsou velmi přátelští a rádi Vám pomohou s informacemi o ostrově a jeho skrytých krásách.

Jak se dostat na Camiguin Island? Letenky na Camiguin Island můžete zakoupit u místních leteckých společností, jako jsou Philippine Airlines nebo Cebu Pacific. Tyto letecké společnosti nabízejí pravidelné lety z Manily nebo z dalších destinací východní Asie do Camiguin Island. Na ostrově se nachází malé letiště, kde můžete přistat a následně se přemístit do svého hotelu nebo jiného místa na ostrově.

Jaké jsou zdejší atrakce? Camiguin Island je známý svými termálními prameny a vodopády, které jsou přitažlivými turistickými atrakcemi. Na ostrově jsou také památky, jako je stará římskokatolická kostelík a hřbitov s velmi starými hroby, které se nacházejí pod hladinou moře. Dalšími turistickými atrakcemi jsou sopečné kupy, pokryté zelení, a neuvěřitelně krásné podvodní scenérie.

Jaké jsou zdejší ubytovací možnosti? Camiguin Island nabízí několik hotelů a ubytování, včetně soukromých vil a chatových resortů, kde si můžete užít soukromí a klid. Většina hotelů nabízí také možnosti turistických průvodců a lodních výletů po ostrově.

Jaké jsou zdejší kulinářské speciality? Na Camiguin Island je nabídka různých restaurací a místních jídel. Obyvatelé ostrova jsou známí svou chutnou a velmi specifickou kuchyní, v níž se mísí filipínské a malajské chutě. Několik specialit zdejší kuchyně jsou například ryby s kokosovým mlékem, malajská kari jídla, třicetidenní kuřecí polévky a další.

V podstatě, Camiguin Island je ukrytým skvostem Filipín, kde si můžete užít krásu a klid tohoto slunečného ostrova. S nákupem letenky na tuto tajemnou oblast Filipín se Vám otevře cesta k novým dobrodružstvím a známosti.


Ubytování Filipíny Camiguin Island


Filipíny jsou plné nádherných ostrovů, každý s vlastním charakterem a krásami. Jedním z nejmenších a nejklidnějších ostrovů v zemi je Camiguin Island, který se nachází v regionu Northern Mindanao. Tento ostrov se vyznačuje krásnými plážemi, sopečným terénem a mnoha historickými památkami. Pokud hledáte místo na úplný odpočinek, Camiguin Island stojí za návštěvu.

Kde se ubytovat

Camiguin Island nabízí řadu ubytovacích zařízení pro různé typy cestovatelů. Pokud preferujete luxusní pobyt, můžete se ubytovat v soukromých vilách, jako je například Guerrera Rice Paddy Villas. Tyto vily jsou obklopeny rýžovými poli, mají vlastní bazén a vysoce kvalitní vybavení.

Pro ty, kteří upřednostňují ekonomičtější variantu, existují v Camiguin Island mnohé levnější hotely a penziony. Například Bohol Sea Resort nabízí pohodlné pokoje s výhledem na moře za velmi rozumné ceny. Tento resort má také bazén a vlastní restauraci.

Další variantou je ubytování v B&B (Bed & Breakfast), jako například La Dolce Vita Resort. Tento rezort nabízí útulné pokoje s vlastní koupelnou a snídaně podávanou v tradičním domácím stylu.

Co se nabízí v okolí

Camiguin Island je poměrně malý ostrov, ale nabízí mnoho aktivit pro cestovatele a turisty. Pokud se chcete odpočinout, můžete navštívit některou z mnoha pláží, jako je například White Island. Tato pláž nabízí jemný bílý písek a čisté modré vody, kde se můžete koupat a relaxovat.

Dalšími populárními atrakcemi na ostrově jsou vodopády Katibawasan a Tuasan Falls, stejně jako sopečný vrch Mount Hibok-Hibok. Ti odvážnější mohou vystoupat na vrchol hory, což je celkem obtížný výstup, ale rozhodně stojí za to kvůli krásnému výhledu na okolní krajiny.

Kromě toho je zde mnoho dalších aktivit, jako jsou potápěčské kurzy, rybolov a návštěva termálních pramenů. Také stojí za to navštívit některé z historických památek na ostrově, například starověké ruiny a kostely, které ukazují bohatou kulturu a historii Filipín.

Závěr

Camiguin Island je krásné místo na úplný odpočinek a relaxaci. Nabízí různé typy ubytování pro každého cestovatele a mnoho aktivit a atrakcí. Pokud plánujete cestu na Filipíny, určitě byste měli zvážit návštěvu tohoto krásného ostrova.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky