Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Finsko Turku

Počasí Finsko Turku


Turku je druhé největší město Finska a nejstarší město země. Nachází se několik kilometrů od ústí řeky Aura do Baltského moře a má silnou námořní tradici. Turku má také jedno z nejteplejších a nejslunnějších klimat ve Finsku.

V létě se průměrné teploty pohybují mezi 20-25 stupni Celsia. Kromě těchto příjemných teplot se v Turku může očekávat i mnoho slunných dní, zvláště v druhé polovině června a v červenci. S celkovou délkou přibližně 18 hodin denně je proslulá jako nejdelší dny v roce. V srpnu se teploty mírně snižují a mohou se dostat na přibližně 15 stupňů Celsia.

Začátkem podzimu se teploty v Turku postupně snižují a mohou být velmi změnlivé. V říjnu a listopadu se průměrné teploty pohybují mezi 5-10 stupni Celsia. Déšť a větrné podzimní bouře nejsou v Turku neobvyklé.

V zimě můžete očekávat průměrné teploty kolem -5 stupňů Celsia. Mírné zimní měsíce v Turku se pohybují od prosince do března, avšak srážky v zimě mohou být extrémní. Díky ledové kůře na řece Aura lze v Turku během zimy vidět mnoho zimních sportů jako je například bruslení. Zima je také ideální období pro pozorování polárních září na obloze.

Na jaře se teploty zvyšují a vzduch je plný vůně kvetoucích jarních květin. První květnové dny v Turku mohou být stále chladné a deštivé, ale s příchodem květnových slavností se počasí zlepší.

Všechna roční období mají v Turku své kouzlo a počasí může být velmi proměnlivé. Nicméně, díky své poloze na pobřeží Baltského moře se můžete těšit na slunečné letní dny a úžasné zimní sporty.


Letenka Finsko Turku


Letenka Finsko Turku: Objevte krásy druhého největšího finského města!

Pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte zajímavou destinaci, nemusíte hledat daleko. Může se jednat o Finsko, země s úchvatnou přírodou a bohatou historií. Jedním z měst, které byste měli určitě navštívit, je Turku. Toto město je známé jako kulturní a hospodářské centrum jihozápadního Finska, a je ideálním místem pro dovolenou celé rodiny nebo romantický víkend s partnerem.

Pokud je Turku vaším cílem, letenka Finsko Turku je tím nejlepším způsobem, jak se tam dostat. Finská hlavní města Helsinki je vzdálena asi 160 km na východ a letiště Turku je vzdáleno pouhých 8 km od centra města. Díky tomu, že letiště je dobře napojeno na centrum města, můžete se rychle dostat k vašemu ubytování a začít si užívat vynikající atmosféru Turku.

Zde je několik věcí, které nesmíte při vaší návštěvě Turku vynechat:

1. Návštěva Turkujského hradu: Tento historický hrad je jednou z nejvýznamnějších památek města. Díky záměru v roce 1961 byl rekonstruován a v současnosti se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v městě.

2. Turku Archipeslago: Pokud máte rádi přírodu a moře, musíte navštívit toto nádherné souostroví ležící v ústí řeky Aura do Baltského moře. Můžete si pronajmout loď a projíždět mezi ostrovy v klidu a ticho, nebo si vyzkoušet různé vodní sporty, jako například potápěčství, windsurfing, nebo kajakářství.

3. Místní trhy: Každý rok se v Turku konají nejrůznější trhy a výstavy. To je skvělá příležitost, jak si vyzkoušet místní speciality, například žvýkačky s příchutí ananasu, které se vyrábějí přímo na místě - nebo se prostě projít a nakoupit si kvalitní dřevořezby a další typicky finské produkty.

4. Muzeum seriózního umění: Toto muzeum, které se nachází v budově bývalého ústavu pro slepé, obsahuje velké množství vynikajících předmětů a artefaktů, které jsou umístěny do velice pěkně vybavených a prosvětlených sálů.

5. Botanická zahrada: Tato zahrada se nachází v krásné parkové části města a je otevřena od jara do podzimu. Pokud máte rádi rostliny a květiny, tuto zahradu rozhodně nevynechejte a užijte si zde krásné chvíle.

Takových turistických atrakcí a aktivit v Turku najdete mnohem více, a co je nejdůležitější, můžete si tu užít své volno, s naprostým pohodlím a bezpečností. Protože Turku má všechno, co k naplnění vaší relaxace potřebujete.

A protože když můžete tak také si zahrajte něco také škod to nezahrát. V Turku si můžete zahrát Gulf, který je velmi oblíbený sport ve Finsku.

Letenka Finsko Turku je ideálním způsobem, jak se dostat do tohoto skvělého finského města a zažít to, co Turku nabízí. Ať už cestujete sami nebo s rodinou, nebude vám nikdy smutno a vždy si užijete nádherných chvilek. Tak si neváhejte zarezervovat svou letenku a objevte krásy tohoto jedinečného města!


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Turku


Zde jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Finska a Turku:

1. Jak se dostanu z letiště do Turku?
- Z letiště v Helsinkách jezdí vlaky a autobusy do Turku. Vlak trvá přibližně 2-3 hodiny a autobus asi 2,5 hodiny.

2. Jaké památky bych si měl v Turku nechat ujít?
- V Turku je mnoho zajímavých památek, mezi které patří Turun linna (Turkuský hrad), katedrála Turun tuomiokirkko, Aboa Vetus & Ars Nova (muzeum) a Muzeum umění v Turku.

3. Který je nejlepší čas na návštěvu Finska a Turku?
- Závisí to na tom, jakou aktivitu chcete vykonávat. V létě je počasí příjemné a je možné se koupat v jezerech a moři. V zimě je populární lyžování a zimní sporty.

4. Jaké jsou tradiční finské jídla?
- Tradiční finská jídla zahrnují ryby, jako losos a síh, různé druhy bramborových knedlíků zvaných "kalakukko", karjalanpiirakka (koláče plněné rýží a vejcem), a také sauna vykoupení vodívkou (nápoj vyrobený z mléka) a rybí polévkou.

5. Kolik stojí vstupenka do hlavních turistických atrakcí v Turku?
- Ceny vstupenek se mohou lišit, ale obvykle se pohybují mezi 10-20 eury. Některé atrakce nabízejí také slevy pro studenty, seniory a rodinné vstupné.

6. Jak dlouho trvá trajektem cesta z Turku do Stockholmu?
- Trajektem z Turku do Stockholmu trvá cesta přibližně 10 hodin. Různé společnosti provozují trajekty mezi těmito dvěma městy.

7. Kde se nachází nejlepší místa pro nakupování v Turku?
- Nejlepší místa pro nakupování v Turku jsou centrální obchodní ulice Aurakatu, Hansakortteli Shopping Center a Kauppahalli (tržnice).

8. Je nutné si předem vyměnit peníze na finskou měnu?
- Měnou v Finsku je euro. Je možné si předem vyměnit peníze na finskou měnu, ale většina míst v Turku přijímá také platební karty.

9. Jaké jsou populární aktivity pro turisty v Turku?
- V Turku je možné podniknout různé aktivity, jako je procházka historickým centrem, návštěva muzeí, plavba po řece Aurajoki, a samozřejmě také navštívení sauny.

10. Jaké jsou populární finské festivaly v Turku?
- Mezi populární finské festivaly v Turku patří Ruisrock (rockový festival), Turun musiikkijuhlat (hudební festival), a Aurajoki Jazz Festival.


Dovolená Finsko Turku


Finsko je překrásná země se spoustou zajímavých a krásných míst k návštěvě. Jedním z nejpůvabnějších měst v zemi je Turku. Toto živé a historické město se nachází na jihozápadním pobřeží Finska a je ideálním cílem pro dovolenou.

Turku je starobylé město s bohatou historií, která sahá až do 13. století. Je tedy nejstarším městem v celé Finsku. Procházející se úzkými uličkami starého města si můžete vychutnat atmosféru minulosti a obdivovat působivou architekturu. Hlavní dominantou města je gotická katedrála, která je zároveň největším kostelem v celém Finsku. Je fascinující vidět tyto historické památky tak blízko přírody čítající lesy, hory a jezera.

Turku je také proslulé svými muzei a kulturními institucemi. Jedním z nejznámějších je Turun linna, což je hrad na břehu řeky Aura. Hrad sloužil jako pevnost až do 19. století a dnes je zde umístěno Muzeum dějin Turku. Pokud máte rádi umění, určitě byste měli navštívit Turun taidemuseo (Turku umělecké muzeum), které je jedním z největších uměleckých muzeí v Finsku.

Jedním z vrcholů návštěvy Turku je také návštěva ostrova Ruissalo, který se nachází poblíž města. Ostrov je přírodním rájem pro turisty, nabízejícím krásné lesy, pláže a přírodní rezervace. Na ostrově se nachází také Ruissalo Spa, kde si můžete užít relaxační a wellness procedury.

Pokud rádi zažíváte kulturu a tradiční finské události, je dobré navštívit Turku během léta, kdy se zde koná tradiční festival Ruisrock, což je jedním z největších hudebních festivalů v Severní Evropě. Festival přitahuje tisíce návštěvníků, kteří se baví hudbou a různými kulturními akcemi.

Turku je také výchozím místem pro objevování okolní přírody. Blízkost přírodních rezervací, jezer a vodopádů nabízí skvělé možnosti pro turistiku, cyklistiku a jiné outdoorové aktivity.

Pokud hledáte unikátní a krásné místo pro dovolenou, Turku ve Finsku je ideální volbou. Plné historie, kultury a krásné přírody, zde najdete vše, co potřebujete pro nezapomenutelný pobyt.


Ubytování Finsko Turku


Turku, nacházející se na jihozápadě Finska, je jedním z nejstarších měst v zemi. Je zde mnoho historických památek, jako je hrad Turun linna, katedrála Turun tuomiokirkko a stará městská radnice. Turku je také důležitým kulturním centrem, které každý rok přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa.

Pokud hledáte ubytování ve městě Turku, máte na výběr různé možnosti. Turku nabízí mnoho hotelů, penzionů, apartmánů a dalších typů ubytování, které odpovídají různým rozpočtům a preferencím.

Jednou z možností ubytování ve městě je rezervovat si pokoj v některém z hotelů. Turku má mnoho mezinárodních řetězců, které nabízejí komfortní pokoje a vybavení odpovídající moderním standardům. Tyto hotely jsou často vybaveny wellness centry, restauracemi, konferenčními místnostmi a dalšími službami. Cena za pokoj v hotelu se pohybuje podle kategorie hotelu a sezóny.

Pro ty, kdo preferují přívětivější atmosféru a mají rádi osobitější prostředí, mohou si vybrat mezi několika penziony nebo rodinnými hotely. Tyto typy ubytování často nabízejí individuální přístup a možnost poznat místní kulturu a tradice. Penziony mají často omezenější kapacitu, což zaručuje klidnější a soukromější atmosféru. Ceny za tyto typy ubytování se také liší, přičemž mohou být levnější než velké hotely.

Další možností je pronajmout si apartmán nebo rekreační dům. Turku a okolí nabízí několik možností pronájmu, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Tyto objekty mají obvykle plně vybavenou kuchyň, což umožňuje hostům vařit si vlastní jídla a ušetřit tak náklady na stravování v restauracích. Pronájem apartmánu nebo rekreačního domu je také skvělou možností pro ty, kteří chtějí prozkoumat okolí Turku a využít příležitosti k turistice a outdoorovým aktivitám.

Rezervace ubytování ve městě Turku je možná prostřednictvím mnoha webových stránek, které nabízejí srovnání cen a recenze od předchozích hostů. Je však doporučeno si ubytování rezervovat předem, zejména pokud plánujete návštěvu během turistické sezóny, protože může být poptávka vysoká.

Turku je skvělým místem k návštěvě a nabízí širokou škálu ubytování pro všechny typy cestovatelů. Zvolte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a užijte si pobyt ve Finsku ve městě, které se pyšní bohatou historií a kulturním dědictvím.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky