Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Skellig Michael

Počasí Irsko Skellig Michael


Irsko je země s neustále měnícím se počasím a Skellig Michael, tajemné ostrůvky na jihozápadě Irska, není výjimkou. Toto ostrůvky, národní přírodní rezervace a světové dědictví UNESCO, je navštěvováno turisty kvůli svým historickým klášterům a úchvatnému výhledu na okolní moře. Abychom správně naplánovali návštěvu tohoto místa, je důležité si uvědomit, jakého počasí se můžeme na Skellig Michael setkat.

Skellig Michael se nachází v Atlantském oceánu, což znamená, že počasí zde může být velmi nepředvídatelné. Ostrůvek je ovlivňován oceánskými proudy a měnícími se větry. Během jara a léta (květen až září) jsou dny obvykle delší a teplejší. Průměrná teplota během těchto měsíců se pohybuje od 15°C do 20°C. Nicméně, při silném větru, který zde může v této době roku narůstat, se mohou teploty snížit a pocitová teplota může být značně nižší. Deštivé počasí je během léta poměrně časté, proto se doporučuje vzít si s sebou nepromokavý oblečení a boty.

Podzim a zima jsou období s kratšími dny a nižšími teplotami. V listopadu až lednu může být teplota kolem 10°C, ale s větry a déšťem se pocitová teplota může snížit na několik stupňů pod nulou, zejména během silných bouří. Ohledně návštěvy Skellig Michael v této době roku je třeba počasí dobře sledovat, a to kvůli možnému zrušení plavby a uzavření ostrova pro turisty kvůli bezpečnosti.

Celkově lze říci, že počasí na Skellig Michael může být velmi nepředvídatelné, a je důležité být připraven na různé podmínky. K dispozici jsou různé zdroje informací, které vám umožní zjistit předpověď počasí a informace o uzavření ostrova pro turisty v závislosti na podmínkách. Je také důležité si pamatovat, že bezpečnost je na Skellig Michael vždy na prvním místě, a pokud jsou podmínky nebezpečné, mohou být aktivity na ostrově omezeny. Protože Skellig Michael je unikátní místo, je návštěva tohoto místa během vhodného počasí nezapomenutelnou zkušeností pro každého.


Ubytování Irsko Skellig Michael


Irsko je země s dlouhou historií a úchvatnou krajinou, která ročně přitahuje mnoho turistů. Jedním z nejoblíbenějších cílů pro turisty je ostrov Skellig Michael, který se nachází na západním pobřeží Irska. Tento ostrov, proslulý svými kláštery postavenými na strmých ledovcových útesech a scenérií z filmového světa Hry o trůny, nabízí turistům nejen úžasné výhledy, ale také ve městě velmi potřebné ubytování.

Jednou z nejlepších možností ubytování v této oblasti je skutečný zážitek, který nabízí ubytování v místech, kde se skutečně nacházela mnišská komunita. Poznat více o tomto mistrovském díle irského klášterního umění a možná si dokonce i potkat nové přátele může být velmi zábavným zážitkem pro návštěvníky Skellig Michael. Navíc, když si vyberete správné ubytování přes místa, jako je například Airbnb, můžete se domluvit s hostitelem, aby vám připravil snídani a večeři. Existuje několik klášterních domů a chalup, které jsou pronajímány návštěvníkům a nabízejí jim pohodlí vzdálenosti pouhých několika kroků od pozoruhodného kláštera.

Další možností ubytování je moderní hotel nacházející se blízko Skellig Michael a jiných historických míst v této oblasti. Mnoho hotelů nabízí pokoje s výhledem na moře a přístav, což poskytuje neuvěřitelné výhledy na Skellig Michael, ostrov Valentia a další okolní ostrovy.

Nebudete daleko od dalších turistických atrakcí, jako jsou například západ slunce, kiely, zelené svahy, členité pobřeží a nekonečné modré oceán. Je to místo, kde se cítíte v kontaktu s přírodou, stejně jako uvnitř kláštera. Pokud hledáte relaxaci v klidu rozhodně je Skellig Michael pro vás tím správným místem.

Závěrem lze říci, že nabídka ubytování v této oblasti splňuje požadavky všech typů turistů. Kdekoliv se rozhodnete strávit svůj pobyt, budete mít přístup k neuvěřitelným výhledům a nezapomenutelným zážitkům. Skellig Michael a okolní oblasti si zaslouží navštívit a prožít alespoň několik dní v tomto krásném a mírném koutu Irsku.


Letenka Irsko Skellig Michael


Letenka do Irska Skellig Michael: Objevte krásy této unikátní ostrovní destinace

Irsko je země, která je plná úchvatných přírodních a historických památek. Patří sem také Skellig Michael, ostrov, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a poskytuje návštěvníkům jedinečný zážitek. Pokud se rozhodujete pro letenku do Irska, nenechte si ujít tuto úchvatnou destinaci.

Skellig Michael je skalnatý ostrov ve Skelligs Rocks, který se nachází na západě Irska poblíž pobřeží hrabství Kerry. Ostrov je domovem kláštera, který byl postaven irskými mnichy v 6. století a fungoval až do 12. století. Jeho unikátnost tkví v jeho odlehlosti a izolaci, ale také v jeho klasicistické architektuře, která se vstřebala do skalnatého prostředí ostrova.

Navštěvování Skellig Michael je omezeno, protože jsou zde přísná pravidla ochrany přírody a památek. Návštěvníci mohou ostrov navštívit pouze v letních měsících, konkrétně od května do září, a je nutné si rezervovat vstupenky dopředu. I přes tyto omezení stojí za to tuto destinaci zařadit mezi své prioritní cíle.

Cesta na Skellig Michael je již sama o sobě dobrodružstvím. Odevšad vás obklopuje neskutečně malebná příroda, zvlněné moře a vzduch plný soli. Poté, co se vydáte z města Portmagee na palubě malé lodě, přistáváte na ostrově a nastupujete příkrým schodištěm do kopce, které vás zavede až do samotného kláštera.

Cestou nahoru můžete obdivovat neuvěřitelný výhled na moře, okolní ostrovy a životy mořských ptáků. Na vrcholu najdete dobře zachovalé zbytky kláštera, který poskytuje neuvěřitelný pohled na minulost. Ticho a klid na ostrově vás okamžitě pohltí a vy můžete prozkoumávat starobylé kamenné budovy, kapličky a dokonce i malý hřbitov.

Vzhledem k izolaci ostrova není na Skellig Michael žádná ubytovací zařízení, a tak se návštěvníci musí vrátit zpět do Portmagee nebo do jiného okolního města. Nicméně tato malá oběť za návštěvu tohoto fascinujícího místa rozhodně stojí.

Vydejte se na Skellig Michael a odkryjte jedinečnou kombinaci přírodního krásna a historických památek. Letenka do Irska a následná plavba na tento odlehlý ostrov vám poskytnou nezapomenutelný zážitek, který bude otisknut ve vaší paměti navždy. Nezapomeňte si rezervovat vstupenky včas, abyste si zajistili své místo na této neuvěřitelné cestě do minulosti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Skellig Michael


1. Jaké je hlavní město Irska?
Hlavním městem Irska je Dublin.

2. Jak se dostat na Skellig Michael?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Skellig Michael, je lodí z města Portmagee nebo z Ballinskelligs.

3. Jaká je cena vstupného na Skellig Michael?
Cena vstupného na Skellig Michael se liší v závislosti na sezóně. V roce 2021 je cena 15 EUR pro dospělé a 8 EUR pro děti.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Skellig Michael?
Nejlepší čas navštívit Skellig Michael je od května do září, kdy jsou přístupové cesty otevřené a počasí je nejstabilnější.

5. Jak dlouhá je plavba na Skellig Michael?
Plavba na Skellig Michael trvá přibližně 45 minut, ale délka cesty se může lišit v závislosti na povětrnostních podmínkách.

6. Lze na Skellig Michael strávit noc?
Ne, na Skellig Michael nelze přespat. Povolení je udělováno pouze na jednodenní výlety.

7. Jaké jsou hlavní atrakce na Skellig Michael?
Hlavní atrakcí na Skellig Michael jsou starobylé kláštery, které pocházejí z 6. až 8. století. Ostrov je také domovem mnoha mořských ptáků.

8. Je nutná rezervace předem, abyste navštívili Skellig Michael?
Ano, je nutné rezervovat předem, protože počet návštěvníků je omezen. Rezervace lze provést prostřednictvím oficiálních stránek.

9. Jsou na Skellig Michael k dispozici toalety a stravování?
Na Skellig Michael nejsou žádné toalety ani stravovací zařízení. Návštěvníci se musí připravit na to, že budou muset nést všechny potřebné zdroje s sebou.

10. Jak dlouho trvá prohlídka Skellig Michael?
Prohlídka Skellig Michael obvykle trvá přibližně 2 až 3 hodiny, během kterých si můžete prohlédnout kláštery a vychutnat si úžasný výhled na okolní krajinu.


Dovolená Irsko Skellig Michael


Irsko je oblíbeným cílem turistů z celého světa, a jedním z nejzajímavějších a unikátních míst, která můžete v Irsku navštívit, je ostrov Skellig Michael. Tento ostrov se nachází přibližně 12 kilometrů jihozápadně od irského pobřeží a je známý svou malebnou přírodou a historickými památkami.

Skellig Michael je neobydlený ostrov a je domovem jediného kostela, který je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Kostel byl postaven na vrcholu ostrova v 6. století mnichy, kteří sem přišli ze svatého Středomoří. Jejich průvodce znal starou irskou legendu o tom, že na tomto ostrově žije archanděl Michael, který chrání Irsko před zlem. Tato legenda přitáhla na ostrov mnoho lidí, kteří sem přišli hledat duchovní osvícení.

Pro návštěvníky je tu možnost vylézt na vrchol ostrova a prozkoumat kostel a zděné obydlí mnichů. Cesta na vrchol však není pro každého. Je to strmý a únavný výstup po kamenném schodišti se 600 schody, a je třeba být ve fyzické kondici a neprojevovat strach z výšek. Pokud se však rozhodnete vystoupat, budete odměněni panoramatickým výhledem na oceán a přírodní krásu ostrova.

Kromě toho, že je ostrov Skellig Michael známý svou duchovností a historií, je také domovem mnoha druhů ptáků, jako jsou rackové, terejové a papuchalkové. V blízkosti ostrova se také nachází mnoho jeskyní a skalních útesů, které jsou domovem tuleňů. Pro milovníky přírody je tedy Skellig Michael skutečným rájem.

Navštěva ostrova Skellig Michael není jednoduchá, ale určitě stojí za to. Jen omezený počet turistů je povolen na ostrově každý den a rezervace je nutná měsíce dopředu. Existuje několik turistických společností, které organizují výlety na Skellig Michael, a obvykle zahrnují převoz lodí ze souše, průvodce a omezený čas na ostrově.

Pokud plánujete dovolenou v Irsku, rozhodně neuvažujte o vynechání ostrova Skellig Michael. Je to jedinečné místo, které vám nabídne kombinaci duchovního zážitku, historie a úchvatné přírody. Ale pamatujte, že návštěva ostrova vyžaduje přípravu a dobrou fyzickou kondici.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky