Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve

Letenka Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Letenka do Gabonu - Wonga-Wongué Presidential Reserve

Pokud jste milovník přírody a exotické fauny, pak byste si neměli nechat ujít návštěvu Wonga-Wongué Presidential Reserve v Gabonu. Tato oblast je jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních rezervací na světě. Pro cestovatele, kteří touží po dobrodružství, je rezervace klidným a tichým rájem pro průzkum tropických deštných lesů a pozorování divoké zvěře.

Abyste se dostali do této nádherné rezervace, budete muset zakoupit letenku do hlavního města Gabonu - Libreville. Libreville je živé a pulzující město s bohatou kulturou a vynikajícími restauracemi, které určitě stojí za prozkoumání. Můžete si také prohlédnout čtvrt Mont-Bouët s jeho tradičními trhy, nebo navštívit muzeum Musée des Arts et Traditions Gabonaises, které vás zavede do historie tohoto fascinujícího afrického národa.

Po krátkém pobytu v Libreville budete cestovat do vnitrozemí Gabonu do města Lastoursville, které je východiskem pro výlety do Wonga-Wongué Presidential Reserve. Toto město je téměř skryté uprostřed tropického deštného pralesa a poskytuje autentickou atmosféru pro začátek vašeho dobrodružství.

Jakmile dorazíte do Wonga-Wongué Presidential Reserve, otevře se před vámi zcela nový svět. Rezervace nabízí bohatou a rozmanitou faunu a flóru, kterou můžete objevovat s průvodcem nebo sami. Pod vedením odborníků můžete sledovat lzíce, gorily, antilopy, ibise a mnoho dalších ohrožených druhů, které v této oblasti žijí. Při procházkách po rezervaci budete obdivovat nádherné vodopády, stromy starší než samotná lidská civilizace a úchvatné scenérie.

Během svého pobytu v rezervaci můžete také navštívit vesnice místních obyvatel a dozvědět se více o jejich kultuře a životním stylu. Místní průvodci jsou ochotní sdílet své znalosti o přírodních zdrojích, jejich tradičním lékařství a o důležitosti ochrany prostředí.

Nezapomeňte, že rezervace Wonga-Wongué Presidential je chráněnou oblastí, kde stanovená pravidla a omezení pomáhají zachovat přírodní krásy pro budoucí generace. Pokud se rozhodnete tuto oblast navštívit, respektujte přírodu a místní kulturu a buďte ohleduplní k prostředí.

Letenka do Gabonu a návštěva Wonga-Wongué Presidential Reserve je zážitek, který vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky. Připravte se na dobrodružství, objevte krásy afrického deštného pralesa a zároveň přispějte k ochraně tohoto jedinečného a ohroženého prostředí.


Dovolená Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve: Oáza přírodního bohatství

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je oblast v Gabonu, která se rozkládá na ploše více než 5000 hektarů. Je zde sídlo několika druhů zvířat, a to včetně slonů, goril, levhartů a mangust. Kromě toho si turisté mohou vychutnat krásné scenérie, které jsou tvořeny řekami, zálivy a jezery.

Je to jedna z nejvýznamnějších přírodních oblastí Gabonu. Nachází se zde mnoho druhů flóry a fauny, které jsou zde chráněny. Reserve je součástí rozsáhlého komplexu přírodních parků, který byl vyhlášen prezidentem Gabonu, aby ochránil bohatství Gabonu. V této oblasti jsou v současné době vysledováni 3 sloni, 8 goril, 13 levhartů a 9 žiraf.

Kromě ochrany živočišné říše se v oblasti Wonga-Wongué snaží zachovávat i kulturní dědictví zdejších obyvatel. Ti po staletí žili v místech, kde se dnes nachází oblast chráněná jako přírodní rezervace. V důsledku toho je k dispozici mnoho turistických služeb, které umožňují návštěvníkům ochutnat místní gastronomii a setkat se se zástupci zdejší kultury.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve, se dostanou k oblasti přes hlavní město Gabonu, Libreville. Odtud je třeba přejet na sever na několik desítek kilometrů do oblasti Wonga-Wongué.

V oblasti jsou k dispozici různé typy ubytování, od kempů po luxusní apartmány ve wellness centrech. Ceny se liší podle typu ubytování a trvání pobytu. Doporučuje se plánovat pobyt předem a ubytování si zarezervovat včas.

Nejen turisté, ale i místní obyvatelé si velmi váží Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve. Mnozí se zde angažují v ochraně zvířat a původních obyvatel. V oblasti probíhají i různé projekty, které rekonstruují některé části přírodních parků.

V oblasti je mnoho aktivit, které turisté mohou podniknout. Mezi hlavní atrakce patří safari, běžkování, plavání a horská turistika. Tato oblast je pro své mnohé přirozené krásy, označovaná jako „oáza v srdci Gabonu“.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je přírodní krásou, o níž se mnoho lidí ještě nezajímá. Turisté, kteří si tento skvost nechají ujít, ztrácí možnost vidět některé z nejkrásnějších přírodních scenérií na planetě a zároveň nevidí, jak mnoho se dá udělat pro ochranu přírody. Vše, co je třeba udělat, je zajít k turistickému centru a domluvit si návštěvu.

Elizabeth Johnová


Počasí Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve, nacházející se v Gabonu na západním pobřeží Afriky, je jedním z nejvýznamnějších chráněných území v této oblasti. Leží v provincii Ogooué-Ivindo a byla vytvořena v roce 2002 s cílem ochránit vzácnou a ohroženou faunu a flóru, které se zde nacházejí.

Reservace se vyznačuje bohatou biodiverzitou a je domovem mnoha endemických druhů, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě. Patří sem například gorily, sloni, levharti, buvoli, pásovití, antilopy a velká množství ptáků a motýlů. Tato rozmanitost zvířat a rostlin přitahuje biology, ekology a zájemce o přírodu z celého světa.

Unikátní geografická poloha rezervace ovlivňuje také její klima. Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve má tropické podnebí s vysokou vlhkostí, která je typická pro tropické pralesy. Průměrné roční srážky se pohybují kolem 2500 mm a nejvyšší úrovně jsou zaznamenávány během období dešťů.

S příchodem dešťového období, které trvá od září do května, rozpadá se horké a suché období, které přichází s východem roku. Teploty se v průběhu roku pohybují od 24 °C do 30 °C, což vytváří příjemné a teplé prostředí pro rozmnožování a přežití místních druhů.

Intenzivní deště, které se v oblasti vyskytují během dešťového období, jsou také důležité pro udržení místní vegetace. Tropický prales zde tvoří převažující část krajiny a je bohatý na vzácné druhy stromů, které poskytují útočiště a potravu pro mnoho druhů zvířat.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je důležitým místem pro výzkum a ochranu přírody. Vědci zde studují vzácné druhy, sledují jejich migrační vzorce a mapují změny v populacích. Tato data jsou klíčová pro tvorbu ochranných opatření a plánování budoucích iniciativ na ochranu regionu.

Navštěvování této rezervace je povoleno, avšak pouze pod dohledem a s povolením místních úřadů. Tím je zajištěno, že návštěvníci budou dbát na zachování přírodního prostředí a nedotknou se zranitelných ekosystémů.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je vzácným kouskem přírody nabízejícím útočiště mnoha ohroženým druhům. Je důležitým prvkem pro zachování biodiverzity na africkém kontinentu a jeho ochrana je klíčová pro budoucnost těchto unikátních ekosystémů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


1. Jak se dostat do Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
- K přístupu do gabonské rezervace Wonga-Wongué lze využít leteckou dopravu nebo cestu po souši. Nejbližší letiště je v městě Franceville, odkud je možné pokračovat po silnici. Rezervace se nachází ve vnitrozemí, přístupná je po zpevněných cestách až k vstupní bráně.

2. Jaké jsou otevírací hodiny réservy?
- Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je přístupná pro veřejnost každý den od východu slunce do západu slunce. Je důležité uvědomit si, že vstup může být omezen v případě nepříznivého počasí nebo jiných mimořádných okolností. Doporučuje se před plánováním návštěvy zkontrolovat aktuální informace nebo se obrátit na místní správu réservy.

3. Jsou v réservě ubytovací možnosti?
- Ano, v rezervaci Wonga-Wongué je k dispozici několik ubytovacích možností. Můžete si vybrat mezi luxusními stanovými tábory, chatkami nebo kempy (ubytování ve stanech). Je však důležité si rezervovat místo dostatečně dopředu, protože kapacita ubytování může být omezena.

4. Jaká zvířata mohu vidět v réservě?
- Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je domovem mnoha druhů ohrožených živočichů. Mezi typické druhy, které zde můžete spatřit, patří sloni, gorily, mangusti, pásovcové, opice a mnoho dalších. Rovněž zde můžete vidět bohatou paletu ptáků.

5. Je potřeba povolení k fotografování v réservě?
- Ano, k fotografii a filmování v gabonské réservaci je vyžadováno povolení. Je nutné se předem registrovat na úřadu rezervace a dodržovat pravidla a pokyny dané správou. Fotografování některých zvířat nebo jejich teritorií může být omezeno, aby se minimalizovalo rušení jejich přirozeného chování.

6. Můžu si přinést vlastní jídlo a vodu do réservy?
- Ano, je povoleno si přinést vlastní jídlo a vodu do réservy. Doporučuje se však vést minimální stopu, takže všechny odpadky by měly být s sebou odnášeny a odklizeny v odpovídajících nádobách.


Ubytování Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon je země v západní Africe, která se pyšní bohatstvím přírodních krás a biodiverzity. Jednou z nejcennějších perel této části světa je Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve, která nabízí úžasné možnosti ubytování pro návštěvníky.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je oblastí, která zahrnuje přes 4 000 kilometrů čtverečních a nachází se ve vnitrozemí Gabonu. Byla vytvořena s cílem chránit vzácné druhy zvířat a rostlin, které tuto oblast obývají. Mezi ně patří sloni, gorily, leopardi, lamantini a mnoho dalšího. Místní ekosystémy jako deštné pralesy, bažiny a mangrovy vytvářejí unikátní prostředí, které je považováno za jedno z nejbohatších na světě.

Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou prozkoumat Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve, je k dispozici několik možností ubytování. Jednou z příjemných možností je pobyt v kempu, který je situován v srdci rezervace. Kemp poskytuje jednoduché, ale pohodlné ubytování ve stanech, kde si můžete užít autentický zážitek přírody. V kempu je také k dispozici společná jídelna, kde si můžete vychutnat tradiční místní kuchyni.

Pro ty, kteří preferují vyšší standardy, je možnost ubytovat se v nedalekém safari lodge. Tento luxusní hotel nabízí pohodlné pokoje s moderním vybavením a krásným výhledem na okolní přírodu. Zde si můžete vychutnat bazén, wellness centrum nebo se jen tak odpočinout na terase s panoramatickým výhledem. Personál vám bude k dispozici kdykoli budete chtít něco zajímavého podniknout nebo potřebovat radu.

Oblast Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je také známá pro svou rozmanitou nabídku outdoorových aktivit. Návštěvníci se mohou věnovat rybaření, pěší turistice, pozorování volně žijících zvířat nebo se projíždět na lodi po řekách, které rezervace protínají. Pro milovníky adrenalinu je také možné se zúčastnit organizovaných safari s průvodcem, který vás provede nejzajímavějšími místy rezervace.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je skutečným rájem pro přírodní a safari nadšence. Je to místo, kde si můžete vychutnat úžasnou přírodu, bohatou faunu a flóru a zároveň se ubytovat v pohodlí. Jestliže máte rádi dobrodružství a toužíte po unikátní zkušenosti, pak je Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve tou pravou volbou. Přijďte a objevte jedinečnost tohoto kousku Afriky!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky