Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)

Dovolená Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je země bohatá na exotickou krásu a jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této oblasti jsou Gili ostrovy. Tato malá souostroví se skládají ze tří hlavních ostrovů - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno. Každý z těchto ostrovů nabízí jedinečný zážitek a přináší své vlastní kouzlo.

Gili Trawangan, známý také jako "Gili T", je největším z tří ostrovů. Je to ráj pro ty, kteří touží po dovolené plné zábavy a nočního života. Na tomto ostrově můžete najít spoustu plážových barů, klubů a restaurací, kde můžete večer relaxovat a užívat si skvělou atmosféru. Je tu také možnost potápění a šnorchlování v krásných korálových útesech, které obklopují ostrov. Gili T je také známý pro své nezapomenutelné sluneční západy, které můžete sledovat z jednoho ze židle na pláži. Pokud jste dobrodružnější typ, můžete si také pronajmout kolo a projet se po ostrově a objevovat jeho skryté zákoutí.

Gili Air je ostrov, který nabízí klidnější a relaxační atmosféru než Gili Trawangan. Je ideálním místem pro ty, kteří hledají menší zástupy turistů a tiché pláže. Vodní aktivity jako šnorchlování a potápění jsou opět na pořadu dne, ale pokud toužíte po odpočinku, můžete si také vychutnat masáž přímo na pláži, sledovat západy slunce nebo si projet ostrov na stand-up paddleboardu. Gili Air má také mnoho skvělých restaurací, kde můžete ochutnat čerstvé mořské plody a další indonéské speciality.

Gili Meno je třetím ostrovem v souostroví a je zde nejvíce "nevěsty". Ideální pro ty, kteří hledají úplné klidné, romantické a odlehlé místo. Na Gili Menu nenajdete tolik restaurací a barů jako na Gili T nebo Gili Air, ale zdejší nedotčená krása a písečné pláže vás určitě očarují. Můžete se vydat na výlet po ostrově až na jeho vrchol a vychutnat si úžasný výhled na celý ostrov a okolní vody. Místní obyvatelé se také zaměřují na ochranu želv a lze zde navštívit malé přímořské centrum, které je věnováno zachování těchto ohrožených druhů.

Celkově vzato, Gili ostrovy nabízejí zážitky pro každého. Ať už hledáte zábavu a noční život nebo klid a relaxaci, najdete to v jednom z těchto tří rájů. Indonésie je opravdu jedinečná destinace a Gili ostrovy jsou skrytým pokladem této země.


Ubytování Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonéské Gili ostrovy, známé svou krásnou přírodou a úchvatným podmořským světem, jsou oblíbenou destinací turistů z celého světa. Ležící v Indickém oceánu u břehů Lomboku, tvoří tyto tři ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno - malý ráj pro milovníky pláží, potápění a klidného relaxování.

Gili Trawangan, největší ze tří ostrovů, je známá svým nočním životem a živými party na pláži. Na Gili Trawangan je také největší výběr ubytování ze všech tří ostrovů. Cestovatelé zde mohou nalézt vše od luxusních letovisek až po jednoduché domy u pláže. Umístění je tedy otázkou osobních preferencí a rozpočtu.

Luxusní letoviska na Gili Trawangan nabízejí prvotřídní ubytování s možností soukromého bazénu, výhledem na oceán a dalšími luxusními vymoženostmi. Pokud hledáte klidnější prostředí, na ostrově je k dispozici také několik menších hotelů a penzionů, které nabízejí pěkné pokoje za rozumnou cenu.

Gili Air je oblíbená pro svou relaxační atmosféru a malebné pláže. Na Gili Air najdete menší výběr ubytování ve srovnání s Gili Trawangan, ale i zde je možné si vybrat mezi luxusními letovisky, které nabízejí pohodlné pokoje a exkluzivní výhled na oceán, a jednoduššími domky na pláži.

Gili Meno je nejklidnější z tří ostrovů a nabízí nejmenší výběr ubytování. Tento ostrov je perfektní pro ty, kteří hledají dovolenou v úplném soukromí a tišině. I zde naleznete několik příjemných chat a chalup pro komfortní pobyt.

Na všech třech ostrovech je k dispozici také možnost ubytování v plážových bungalovech, které jsou typické pro indonéské pláže. Ty nabízejí jednoduché, ale pohodlné ubytování s úžasným výhledem na oceán.

Při plánování návštěvy Gili ostrovů je důležité se přesvědčit o dostupnosti vybraného ubytování. Velká část ostrovů je nejlépe dostupná pouze lodí a tudíž je dobré předem si zjistit, z jakého přípojného bodu je toto ubytování dosažitelné. Většina letovisek a hotelů na ostrovech nabízí možnost uspořádat si přepravu z Lomboku nebo Bali.

Gili ostrovy Indonésie jsou opravdu rájem pro každého cestovatele, který hledá tropický ráj s písečnými plážemi a průzračnými vodami. Ať už se rozhodnete navštívit Gili Trawangan, Gili Air nebo Gili Meno, vždy najdete ubytování odpovídající vašim preferencím a rozpočtu. Bez ohledu na to, zda hledáte luxus nebo spíše jednoduché ubytování, užijete si svou dovolenou na těchto nádherných indonéských ostrovech plnou krásy a relaxace.


Letenka Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je krásná země plná zázraků a překvapení. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit při cestě do Indonésie, jsou Gili ostrovy. Tyto tři krásné ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno - jsou obklopeny tyrkysově modrou vodou, bílým pískem a palmami a nabízejí úžasnou příležitost pro relaxaci a potápění. Pokud plánujete cestu do Indonésie, měli byste se určitě podívat na letenky na Gili ostrovy a zažít tyto nádherné místa na vlastní kůži.

Gili Trawangan

Jestli hledáte místo pro relaxaci, je Gili Trawangan to správné místo. Tento ostrov je největší z Gili ostrovů a je známý svými písečnými plážemi, tyrkysovou vodou a skvělými možnostmi potápění. Pláže jsou lemované bungalovy, restauracemi a bary. Zajímavým zážitkem jsou jízdy koňským povozem nebo kola a turistické výlety v okolí ostrova.

Gili Air

Gili Air je o něco menší než Gili Trawangan, ale nabízí stejné příležitosti ke šnorchlování a potápění. Ostrov je ideální pro ty, kteří hledají klidnější a méně rušné místo. Gili Air je rovněž výborné místo pro milovníky rybaření, ačkoli jsou zde i další možnosti, jak si zpříjemnit den, jako například relaxace na některé z pláží, nebo procházky po ostrově.

Gili Meno

Poslední ze tří Gili ostrovů je Gili Meno, nejmenší z nich. Ostrov je ideálním místem pro ty, kteří hledají ještě větší klid. Na Gili Meno se nenachází tolik restaurací a barů, jako je případ u ostatních ostrovů a je proto vhodným místem pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci. Gili Meno nabízí krásné pláže, kde můžete vidět želvy a dokonce i korálové útesy.

Všechny tři ostrovy jsou navzájem propojeny trajekty, což znamená, že můžete snadno cestovat mezi nimi a vychutnat si každý z nich. Letenky na Gili ostrovy lze zakoupit z balijských nebo lombockých letišť. Let trvá asi hodinu a ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a přepravci.

Pokud chcete zažít krásu Indonésie, nenechte si ujít návštěvu Gili ostrovů. Tyto krásné ostrovy nabízejí ideální místo pro relaxaci a potápění a jsou také ideálním výletem pro ty, kteří chtějí být mimo dav turistů a užít si klidnou dovolenou. Při plánování své návštěvy Indonésie nezapomínejte na Gili ostrovy a přenechte se vlnám teplého Indického oceánu.


Počasí Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie, země tisíců ostrovů, je výjimečná svým tropickým klimatem, které je charakteristické snad jen pro oblast Tichomoří. Gili ostrovy, které patří k této části světa, obsahují tři hlavní ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno. Tyto ostrovy jsou oblíbenou destinací pro turisty, kteří hledají jak vodní, tak i pozemní zážitky a chtějí zažít exotický západ slunce nad mořem.

Severní část Lombokského průlivu, kde se nachází Gili ostrovy, je charakteristická vysokou vlhkostí a teplotami, které se pohybují od 27°C do 32°C po celý rok. Vysoká vlhkost, která je způsobena blízkým oceánem, může být někdy velmi intenzivní. V Indonésii však není na čem se divit, když si uvědomíme, že je to jeden z nejvlhčích regionů světa.

Léto je na Gili ostrovech v chladném období od května do září nádherné, s teplotami dosahujícími až 30°C a jasné modrou oblohou. V této době je také období nejnižšího dešťového úhrnu, kdy padá zhruba 50 % obvyklého množství srážek. Většinou se jedná o průtrže mračen v noci nebo brzy ráno, které odplavují nahromaděnou vlhkost. Léto na Gili Trawangan a ostatních ostrovech je obdobím, kdy se většina turistů vydává do této oblasti a Gili ostrovy se tak mění v oblíbená turistická centra.

Zima na Gili ostrovech je v období od října do dubna, což je také období srážek a je to charakteristické nepravidelnými, ale často krátkými, bouřkami a silnými větry, které mohou být velmi silné. I když období zimy na Gili Trawangan a ostatních ostrovech je zrádné, může to být i výhodou pro turisty, kteří chtějí být v každodenním kontaktu s místním obyvatelstvem. Zimní měsíce také nabízejí turistům možnost užít si poklidné noci s pohádkově zářící měsícem, kdy se dají vidět Krabí neboli “Gili” ryby, které tvoří součást místní flóry a jsou považovány za bohyně jeskyní.

Rozdíly mezi létem a zimou na Gili ostrovech jsou podstatné a turisté by proto měli plánovat svou návštěvu podle svojí představy a přání, ale také je nutno být připraven na neočekávané podmínky, které mohou přinést především zimní měsíce. Nicméně Gili ostrovy jsou jedny z nejkrásnějších a nejúchvatnějších destinací indonéského Tichomoří a navštívit je by měl být sen každého cestovatele hledajícího poklid a krásné přírodní scenérie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


1. Jak se dostanu na Gili ostrovy?
- Nejčastější způsob je trajektem z přístavu v přímořském městě Bangsal na Lomboku. Existují také rychlododávkové čluny z přístavu v Padangu Bai na Bali.

2. Jak dlouho trvá cesta trajektem na Gili ostrovy?
- Cesta trajektem z přístavu v Bangsalu na Lomboku obvykle trvá přibližně 30 až 40 minut.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na Gili Trawangan?
- Mezi nejpopulárnější aktivity na Gili Trawangan patří potápění, šnorchlování, jízda na kole, relaxace na pláži a obdivování západu slunce.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Gili ostrovů?
- Nejlepší doba na návštěvu Gili ostrovů je v období sucha, které trvá od května do září. Během tohoto období je moře klidnější a voda je průzračnější.

5. Jak je to s ubytováním na Gili ostrovech?
- Na Gili ostrovech najdete širokou škálu ubytovacích možností, od levných hostels až po luxusní hotely a vilky. Doporučuje se rezervovat ubytování předem v sezóně.

6. Má Gili Trawangan noční život?
- Ano, Gili Trawangan je známý svým živým nočním životem. Má mnoho barů, klubů a plážových stran, které nabízí živou hudbu a taneční večírky.

7. Jaká je situace s pitnou vodou na Gili ostrovech?
- Na Gili ostrovech není pitná voda z kohoutku. Doporučuje se pít balenou vodu a vyhnout se ledovým kostkám z neznámých zdrojů.

8. Existují na Gili ostrovech zdravotnická zařízení?
- Ano, na Gili ostrovech jsou zdravotnická zařízení, která poskytují základní lékařskou péči. Pro vážnější případy se doporučuje vyhledat lékařskou pomoc na Lomboku nebo v Bali.

9. Jaké měny se na Gili ostrovech používají?
- Na Gili ostrovech se používá indonéská rupie. Mnoho obchodů a restaurací také přijímá platbu v amerických dolarech nebo eurech.

10. Jaké jsou další blízké atrakce na Gili ostrovech?
- Blízké atrakce zahrnují podvodní sochy v Nusa Penida, pláže v Lomboku, a chráněný přírodní výtvor Mt. Rinjani na Lomboku.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky