Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Island Glymur

Ubytování Island Glymur


Island Glymur patří mezi jedinečná a nádherná místa, která byste na Islandu neměli minout. Nachází se v západní části země a je jedním z nejkrásnějších a největších vodopádů v zemi.

Vodopád Glymur se nachází v horské soutěsce Hvalfjörður, asi hodinu jízdy od Reykjavíku. Je vysoký přibližně 198 metrů a je umístěn uprostřed malebné horské krajiny. Je o něco vyšší než slavný Gullfoss, který je jedním z nejoblíbenějších islandských turistických atrakcí.

Samotná cesta k vodopádu je atraktivní a je to krásná příležitost pro turisty objevovat Islandskou přírodu a příjemně si prodloužit svou cestu. Trasa vede okolo jezera Hvalvatn a nabízí úchvatné výhledy na oblasti se zelenými pláními, horskými průsmyky a vzdálenými vodopády. Tato místa jsou ideální pro milovníky fotografování a pro ty, kteří si chtějí užít krásu přírody.

Vzhledem k tomu, že vodopád Glymur není v blízkosti města, v okolí se nenachází žádné velké ubytovací zařízení. Postupem času se však na jižní části fjordu Hvalfjörður rozrostlo několik malých penzionů a Bed & Breakfast, které nabízejí pohodlné a příjemné ubytování pro turisty.

Pokud hledáte něco jedinečného, můžete se rozhodnout pro pobyt v některém z okolních farmařských domů. Tyto farmy nabízejí ubytování v autentickém prostředí venkovské Islandské krajiny a umožňují turistům zažít život na islandské farmě. Tato ubytování jsou často velmi pohodlná a mají přátelskou atmosféru. Navíc vám majitelé těchto farem rádi poskytnou informace o okolních atrakcích a ubytování je často doplněno možností ochutnat farmářské speciality a domácí produkty.

Další možností je najít ubytování v blízkém městě Akranes, které je vzdálené přibližně 20 minut jízdy od vodopádu Glymur. Město nabízí různé druhy ubytování, jako jsou hotely, hostely, apartmány a další. Mnoho z nich se nachází poblíž pláže a nabízí skvělé možnosti relaxace a procházek.

Pokud hledáte pravou atmosféru Islandu s úchvatnými výhledy a příležitostí prozkoumat krásu přírody, doporučujeme zvolit ubytování v okolí vodopádu Glymur. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat na farmě, nebo v blízkém městě, budete mít výhody, které nabízí tato nádherná oblast. Můžete si vychutnat klid a pohodu venkova, ochutnat farmářské speciality a současně mít možnost objevovat vodopády, jezera a další přírodní krásy.


Počasí Island Glymur


Island, známý svým drsným a proměnlivým počasím, nabízí jedinečnou kombinaci dešťových oblak a slunečního svitu během jediného dne. A jedním z nejkrásnějších míst, kde je možné tuto divokou přírodu zažít, je Glymur.

Glymur, nacházející se asi hodinu jízdy z Reykjavíku, je nejvyšší vodopád na Islandu. S výškou 198 metrů spadá do hlubokého údolí a vytváří ohromující vodní průliv. Pro turisty, kteří jsou ochotni podniknout krkolomnou cestu k tomuto magestátnímu příkrovi, je odměnou pohled na úžasnou scenérii a kouzelný pocit klidu.

Ale jaké je počasí na tomto magickém místě? Odpověď je jednoduchá: nepředvídatelné. Glymur se nachází v oblasti, která je ovlivněna arktickými větry a oceánským proudem, což vytváří neuvěřitelnou různorodost počasí.

Jednoho dne může na Glymur svítit slunce a vytvářet idylické scenérie se zelenými loukami a kvetoucími poli. Vyšplhání na vrchol vodopádu v takový den může být úchvatným zážitkem, když se světlo odráží od přepadající vody a vytváří pestrobarevný duhový efekt.

Nicméně, stejně tak rychle se mohou věci změnit. Dešťová mračna se mohou snadno vkrást nad údolí, přinášející bouřkové lijáky a silný vítr. V takových chvílích se Glymur promění v divoký a ohlušující vodopád, který tvoří obrovské oblaky páry.

V zimě Glymur nabízí své vlastní kouzlo. Padající sníh a zmrzlá voda přidávají přírodní krásu a ticho, které dělá z tohoto místa skutečnou oázu klidu. Jelikož cesta k vodopádu může být v zimě obtížná, nacházejí se mnozí návštěvníci na Glymur sami, což jim umožňuje prožít intimní zážitek v těchto přírodních divadlech.

Pokud se rozhodnete navštívit Glymur, je důležité být dobře připraven. Doporučuje se mít po ruce vhodné oblečení, které vás ochrání před změnami počasí, a obuv vhodnou pro pohyb v nerovném terénu. Pamatujte, že počasí může být nebezpečné a může ovlivnit vaše plány, takže se předem informujte o aktuálních podmínkách.

Nicméně, i přes nepředvídatelnost počasí je Glymur jedním z těch míst na Islandu, která stojí za to objevit. Je to místo, stejně proměnlivé jako sama příroda, a nabízí neopakovatelnou kombinaci krásy a síly. Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, neváhejte a vydejte se na cestu k tomuto pozoruhodnému vodopádu a vychutnejte si jedinečný pohled na jeho okolní krajinu.


Letenka Island Glymur


Letenka Island Glymur: Objevte krásy Islandu

Island je krásná země, kterou si jistě zamilujete. Čisté vody, krásné hory, sopky a ledovce, to všechno je Island. Pokud si chcete užít co nejvíce z Islandu, letět do Gylmu je něco, co by vám mělo být velmi blízké. Island Glymur je nádherné letiště, které se nachází na jihozápadě Islandu. Nabízí velmi krásné výhledy na oblast a má mnoho zajímavých turistických atrakcí.

Letiště lze snadno dosáhnout z hlavního města Reykjaviku, kde se nachází mezinárodní letiště Keflavik. Je to asi 40 minut jízdy autem a poté kousek cestovat trajektem. Když dorazíte, můžete si vychutnat jedinečnou krajinnou scenérii Islandu, která se táhne všemi směry.

Island Glymur nabízí mnoho různých druhů turistických aktivit. Můžete se vydat na horskou túru, zahrnout návštěvy pláže a pobřeží, projít se po útesech či zkusit něco z aktivit spojenou s vodou. Pokud si přejete se nadechnout čerstvého vzduchu a prohlédnout krásy Islandu z výšky, můžete si zarezervovat panoramatický let vrtulníkem.

Island je orámem čilé činnosti, obdivuhodné krásy a atrakcí, které vás nikdy neomrzí. Zůstat můžete v mnoha kvalitních hotelích poblíž letiště, které vám poskytnou teplé ubytování a další služby, takže můžete prožít svůj pobyt naplno. Co víc si můžete přát pro ideální dovolenou?

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek z Islandu, neváhejte a zarezervujte si letenku do Island Glymur hned teď. Když přijdete, můžete se toulat po krásných krajinách a vyplnit svůj seznam požadovaných aktivit, skúste něco nového a objevujte nové způsoby, jak si užívat Island v jeho naprosté kráse. Vydejte se na cestu naplno v Islandu Glymur - budete na to myslet ještě dlouho po tom, co se vrátíte domů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Glymur


1. Jak se dostat k vodopádu Glymur?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k vodopádu Glymur, je autem. Od Reykjavíku se vydejte po silnici číslo 1 na sever, poté na silnici číslo 47. Po této silnici pokračujte asi 64 kilometrů, dokud nedojdete na parkoviště u vodopádu. Odtud je možné pokračovat pěšky.

2. Jak dlouho trvá turistická trasa k vodopádu Glymur?
Odpověď: Celková délka trasy k vodopádu Glymur je asi 7 kilometrů. Trasa trvá přibližně 3 až 4 hodiny turistické chůze tam i zpět, v závislosti na kondici a rychlosti chůze.

3. Je nutné mít vhodné turistické vybavení pro túru k vodopádu Glymur?
Odpověď: Ano, je doporučeno mít vhodné turistické vybavení, zejména dobré turistické boty, pohodlné oblečení, ochrannou přilbu (při chůzi kolem skalních útesů) a dostatek pitné vody a svačiny.

4. Lze k vodopádu Glymur přijet veřejnou dopravou?
Odpověď: Ne, veřejná doprava k vodopádu Glymur v současné době není dostupná. Nejbližší přístup je autem nebo organizovat si turistický výlet s některou z místních cestovních společností.

5. Je u vodopádu Glymur možné se koupat?
Odpověď: Ano, je možné se koupat ve vodě u vodopádu Glymur, zejména v létě. Avšak voda je velice studená, takže je třeba být v tomto ohledu opatrný a respektovat vlastní bezpečnost.

6. Jaké další aktivity lze v okolí vodopádu Glymur podniknout?
Odpověď: V okolí vodopádu Glymur je možné podniknout další turistické aktivity, jako je procházka po okolní přírodě, fotografování krásných výhledů, rybaření v okolních jezerech či řekách a navštívení dalších přírodních zákoutí, například národního parku Þingvellir.


Dovolená Island Glymur


Island je známý svými úchvatnými krajinami, vulkány, geotermálními prameny, ledovci a vodopády. Mezi jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst patří vodopád Glymur, který je také nejvyšším vodopádem na Islandu.

Vodopád Glymur se nachází ve stejnojmenném zálivu na západě ostrova. Je obklopen impozantními horami a divokou přírodou, která tvoří přírodní rezervaci Botnsdalur. Vodopád dosahuje výšky 196 metrů a nachází se na řece Botnsa. Okolí vodopádu je téměř nedotčené a je obklopeno hustými lesy, horskými vrcholky a jezery.

Dostat se k vodopádu je dobrodružství sám o sobě. Návštěvníci se musí projít kopcovitým terénem a překonat několik přirozených překážek, včetně potůčků a skál, aby se dostali k vodopádu. Cesta je však dobře značena a pěší výlet nabízí také nádherné výhledy na okolní krajinu.

Samotný vodopád je majestátní a jeho proud se ztrácí v hlubokém kaňonu. Voda zde padá z obrovské skály a vytváří nádhernou kaskádu, která je slyšet na velkou vzdálenost. Nejlepší doba pro návštěvu vodopádu je na jaře nebo na podzim, kdy vodopád dosahuje největšího objemu vody díky tajícím ledovcům.

Kromě jedinečnosti samotného místa, je Glymur také oblíbeným místem pro turisty kvůli několika turistickým trasám, které se nacházejí v okolí vodopádu. Některé z těchto tras jsou velmi náročné, ale zároveň nabízejí neuvěřitelné výhledy. Turisté si zde mohou užít pozorování ptáků a procházku úchvatnou krajinou, která je typická pro Island.

Pokud se vydáte na dovolenou na Island, návštěva vodopádu Glymur by neměla chybět ve vašem itineráři. Tento vodopád je skutečnou ukázkou krásy a divokosti islandské přírody. Vaše dovolená na Islandu bude nezapomenutelná a výlet k vodopádu Glymur vám poskytne příležitost zažít tuto úžasnou část ostrova.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky