Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Jerash

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Jerash


1) Co je to Jerash?
Jerash je historické město v Jordánsku, které je známé pro své římské památky a architektonické prvky.

2) Jak se dostanu do Jerash?
Nejlépe je jet autobusem nebo taxíkem z Ammánu, což trvá přibližně hodinu a půl. Také lze jet z dalších jednotlivých měst jako Madaba nebo Irbid.

3) Kolik stojí vstupné do Jerash?
Cena vstupného do Jerash se liší podle sezóny. V zimě je cena levnější než v létě. Může se pohybovat mezi 8-10 jordánskými dinary.

4) Jaké jsou nejvýznamnější památky v Jerash?
Mezi nejvýznamnější památky v Jerash patří například chrám Artemise, římské divadlo, Hippodrom a římská fontána.

5) Je v Jerash možné najmout si průvodce?
Ano, v Jerash je možné si najmout průvodce, který vám pomůže prohlédnout si město a vysvětlit vám historické zákoutí.

6) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Jerash?
Nejlepší doba na návštěvu Jerash je od dubna do října, kdy je počasí příjemné a ne horké.

7) Je v Jerash možné najmout si auto?
Ano, v Jerash je možné si najmout auto, ale mnoho turistů se rozhoduje pro jízdu taxikem nebo autobusem, protože je to levnější a jednodušší.

8) Kolik času potřebuji na návštěvu Jerash?
Návštěva Jerash trvá několik hodin. Pokud si chcete prohlédnout všechny památky a procházet se po městě jako celek, doporučuje se trávit zde do několika hodin.

9) Můžu v Jerash platit kartou?
Většina obchodů a restaurací přijímá platby kartou. Je ale dobré mít také hotovost, zejména pokud navštívíte tradiční trhy.

10) Má Jerash nějaká speciální pravidla pro návštěvníky?
Návštěvníci by měli mít na paměti, že když vstoupí do památek, měli by mít ramena a kolena zakryté. Je také užitečné si vzít dostatek vody a chránit se před sluncem.


Počasí Jordánsko Jerash


Jordánsko je země nacházející se na Blízkém východě a může se pyšnit pestrou krajinou a různorodým klimatem. Mezi jedno z nejznámějších a historicky nejvýznamnějších měst v Jordánsku patří Jerash, které leží severně od hlavního města Ammánu. Jerash je známo svými velkolepými archeologickými nalezišti a také svým jedinečným počasím.

Jerash se nachází v nadmořské výšce 500 metrů a jeho klima je typické pro blízkovýchodní oblast. Letní měsíce v Jerashu jsou velmi horké a suché. Teploty se mohou snadno dostat nad 35 stupňů Celsia a sluneční svit je intenzivní. Návštěvníci musejí být opatrní a dobře hydratovaní, protože horké letní počasí může být únavné.

Na rozdíl od letního období je zima v Jerashu mnohem mírnější. Teploty se v zimě pohybují okolo 10 stupňů Celsia, ale v některých případech se mohou dostat i pod bod mrazu. Deštivé dny jsou častější a může se vyskytnout i sněžení, i když to není příliš časté. Zima je obdobím, kdy je Jerash nejmenší návštěvné, ale archeologické naleziště stále láká turisty, kteří jsou připraveni oblékat se tepleji.

Nejlepší období pro návštěvu Jerashu je jaro a podzim, kdy teploty jsou mírné a příjemné. V těchto ročních období se můžete těšit na slunečné dny a příjemně chladné noci. Teploty se během dne pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia, což je ideální počasí pro prohlídku archeologických památek v Jerashu.

Jako doporučení si vezměte teplé oblečení do večerních hodin, protože teploty mohou rychle klesat. Tato sada oblečení bude také užitečná v zimě, kdy chladné teploty vyžadují vrstvení oblečení. Nezapomeňte také na ochranný krém proti slunečním paprskům, klobouk a sluneční brýle, abyste se vyhnuli popáleninám sluncem.

Celkově vzato, Jerash je nádherné místo ke stažení se od moderního světa a zažít něco z minulosti. Ať už se rozhodnete navštívit v horkém létě, chladnější zimu nebo v příjemném jarním nebo podzimním období, nejznámější archeologické záznamy a pohostinní lidé vás přivítají. Berte však v úvahu počasí a připravte si odpovídající oblečení, abyste si návštěvu užili naplno.


Dovolená Jordánsko Jerash


Jordánsko je krásnou zemí v Blízkém východě, plnou historických památek, krásných přírodních scenérií a úžasných kulinářských zážitků. Mezi jedny z nejnavštěvovanějších oblastí patří město Jerash, které se nachází na severu Jordánska.

Jerash je známý jako jedno z nejvýznamnějších historických míst v Jordánsku. Toto město, které bylo jednou z nejvýznamnějších římských měst na Blízkém východě, je plné jedinečných památek a historických artefaktů.

Město Jerash je domovem mnoha neuvěřitelných památek, jako jsou například obrovský amfiteátr, sloupová ulice, chrámy a další památky, které dokazují velké historické dědictví tohoto místa. Mnoho z těchto památek bylo nedávno restaurováno a nyní je možné je vidět v jejich plné kráse.

Kromě své historie je Jerash také známý jako útočiště mnoha druhů zvířat, jako jsou například divoké kozy a rysy. Mnoho turistů si užívá procházkami po místních lesích a kopcích a pokukuje po těchto zvířatech.

Pokud hledáte zážitky z jídla, Jerash má spoustu míst, kde si můžete vychutnat místní speciality. Nabízí se vám kulinářské zážitky, které ochutnáte pouze v této oblasti, a to například v podobě západních jídel, tradičních arabských jídel a místního vína.

Když tedy zvažujete, kam si zajet na dovolenou, Jerash by měl být na vašem seznamu. Pokud si chcete užít krásného historického města, ochutnat nová jídla a prozkoumat okolní krajiny, nic lepšího než Jordan a především Jerash si nemůžete vybrat.


Ubytování Jordánsko Jerash


Jordánsko je země, která má spoustu kulturního bohatství a architektury, a mezi jedno z nejvýznamnějších míst pro turisty patří město Jerash. Tento starověký římský kulturní komplex je otázkou nejen pro své historické památky, ale také pro svůj vysoký standard ubytování.

V Jerash si turisté mohou vybrat z velkého množství možností ubytování, ať už se jedná o luxusní hotely, nebo o levnější hostely. Město nabízí vše, co si cestovatel může přát, od přátelského personálu až po mnoho vynikajících restaurací.

Pro turisty, kteří hledají prémiové ubytování, je dostupná nabídka luxusních hotelů, jako je například The Olive Branch Hotel, Atelier Hotel Jerash a Golden Tulip Ruwan Palace. Tyto hotely nabízejí bohaté zařízení v luxusním stylu, jako jsou klimatizované místnosti, venkovní bazén nebo wellness centrum. Dostupné jsou i přepychové restaurace, kde se podávají místní i mezinárodní speciality.

Pro cestovatele s omezeným rozpočtem jsou v Jerash také hostely a mnoho dalších levných možností ubytování. Například čtyřhvězdičkový Jerash Palace s nabídkou pohodlných pokojů a cenové dostupnosti nebo Farouk House, kde turisté najdou prostorné a čisté pokoje za výhodné ceny.

Cestovatelé mají také možnost trávit čas v jeskynním kempu Beit Al-Fannan nebo v Beduínské osadě v západní části města. Tyto větší kempy se nacházejí v okolí Jerash a nabízejí možnost ubytovat se v jednom z mnoha stanů, které jsou blízko přírody.

V Jerash lze navíc najít i řadu dalších míst pro ubytování, jako jsou apartmány a penziony nabízející plnou flexibilitu pro vaše potřeby.

Celkově jsou možnosti ubytování v Jerash široké a splňují potřeby návštěvníků všech druhů. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si turisté zvolí, v Jerash naleznete nejlepší možnou kvalitu a úroveň služeb, které vám zajistí příjemné a pohodlné zázemí během vašeho pobytu v Jordánsku.


Letenka Jordánsko Jerash


Jordánsko je fascinující zemí ležící na rozhraní Blízkého východu a Středního východu. Nabízí bohatou historii, nepřekonatelné kulturní dědictví a jedinečné přírodní scenérie. Jedním z nejvýznamnějších historických míst v Jordánsku je antické město Jerash, které láká tisíce návštěvníků z celého světa.

Jerash, také nazýváno Gerasa nebo antická Jeráš, se nachází asi 50 kilometrů severně od hlavního města Ammánu. Je považováno za jedno z nejvíce zachovalých raně antických římských měst na světě. Jerash bylo založeno na konci 4. století před naším letopočtem a rozvinulo se v průběhu římského období.

Při návštěvě Jerashu je nemožné neobdivovat jeho impozantní archeologické zbytky. Město je vybaveno monumentálními stavbami, jako je například velkolepý opevněný oblouk Hadriánův, který přivítal římské císaře při jejich vstupu do města. Dalším významným bodem zájmu je slavný Hipodrom, který kdysi sloužil jako místo konání závodů quadrigy (vozy tažené čtyřmi koňmi) a který nyní hostí moderní představení plné tradice.

Jerash je také domovem jednoho z největších amfiteátrů římské doby. V amfiteátru se konaly různé kulturní, sportovní a zábavní akce. Dnes je amfiteátr stále využíván k pořádání různých kulturních festivalů a koncertů, které přilákají umělce z celého světa.

Dalším z nejpůsobivějších míst v Jerashu je slavná ulice Cardo Maximus. Jedná se o dlouhou hlavní ulici, která je lemována sloupořadím s korintskými sloupy a která kdysi sloužila jako hlavní obchodní a obchodní centrum. Při procházce po této ulici můžete obdivovat pozůstatky starověkých obchodů a slavného chrámu Diova Jupitera.

Kromě těchto impozantních památek můžete také objevovat mnoho dalších zajímavostí v Jerashu, jako je například Nymphaeum, což je slavný fontána ukrytá v útrobách města, a také mnoho dalších chrámů a pevností.

Návštěva Jerashu je opravdu zážitkem, který vám poskytne jedinečný pohled do minulosti. Cestovatelé a historici se shodují, že toto místo je jedno z nejúžasnějších antických měst na světě. Ať už se zajímáte o historii, architekturu, nebo jednoduše o jakoukoli formu kulturního dobrodružství, nezapomeňte si Jerash přidat na svůj seznam míst k návštěvě v Jordánsku.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky