Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kamerun Ekom Nkam Waterfalls

Dovolená Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


Kamerun je země v západní Africe, která je známá svými ohromujícími přírodními scenériemi. Jednou z nejvíce fascinujících lokalit v zemi jsou vodopády Ekom Nkam.

Ekom Nkam se nachází v provincii Littoral v západním Kamerunu. Tyto vodopády jsou jedny z největších a nejkrásnějších ve své kategorii v celé Africe. Vodopády se nacházejí v průměrné nadmořské výšce kolem 82 metrů a jejich hlavní část dosahuje šířky asi 60 metrů. Když tato mohutná voda padá z útesu do hlubokého kaňonu, vytváří to úchvatný pohled.

Kromě krásy samotných vodopádů, Ekom Nkam nabízí i nádhernou přírodní krajinu. Okolní lesy a kopce jsou domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně opic a ptáků. Existuje také několik obcí v okolí vodopádů, které nabízejí tradiční kamerunskou kulturu a způsob života.

Navštěva vodopádů Ekom Nkam je jedinečným zážitkem pro turisty, kteří se chtějí ponořit do nedotčeného přírodního prostředí. Kromě obdivování vodopádů si mohou turisté také vychutnat koupání v okolních jezerech nebo se vydat na procházku po přilehlých stezkách. Existuje také možnost přespání v místních ubytovacích zařízeních nebo v kempu, což umožňuje turistům prozkoumat okolní přírodu také ve večerních hodinách a pozorovat tamní zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Pro návštěvníky z dalších zemí je nutné získat povolení k vstupu do oblasti chráněného přírodního parku, kde se vodopády nacházejí. Toto opatření bylo zavedeno s cílem ochrany těchto vzácných přírodních scenérií a biodiverzity.

Pokud hledáte exotickou dovolenou spojenou s úchvatnou přírodou a unikátními zážitky, pak je návštěva vodopádů Ekom Nkam v Kamerunu ideální volbou. Budete svědky jedinečného divadla přírody a budete mít možnost objevovat místní tradice a kulturu. Nechte se unést krásou těchto vodopádů a zažijte nezapomenutelné dobrodružství v srdci africké divočiny.


Letenka Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


Ekom Nkam vodopády v Kamerunu jsou jednou z nejúžasnějších a nejvíce fascinujících přírodních krás, které země nabízí. Tyto vodopády se nacházejí nedaleko města Melong, v oblasti středního Kamerunu. Jsou obklopeny hustými tropickými lesy, které mají jedinečnou biodiverzitu a příležitost pro návštěvu vodopádů zajišťuje neuvěřitelně vzrušující dobrodružství.

Ekom Nkam vodopády jsou považovány za jedny z největších vodopádů v Kamerunu a jejich výška přesahuje 80 metrů. Místní lidé těmto vodopádům přezdívají „Livingstone Falls“, na počest britského průzkumníka Davida Livingstona, který je poprvé objevil. Vodopády jsou napájeny řekou Nkam, která pramení v horách poblíž města Yaoundé, hlavního města Kamerunu.

Cesta k Ekom Nkam vodopádům vede přes nádhernou krajinu, kde můžete spatřit divokou přírodu s úžasnou flórou a faunou. Tato oblast je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat, jako jsou koaly, gorily a papoušci. Je to ideální místo pro milovníky přírody a dobrodružství.

Když dorazíte ke vstupu k vodopádům, budete překvapeni nádherným výhledem na obrovskou vodní stěnu, která je jedním z nejimpresivnějších pohledů na světě. Obrovské množství vody padající ze skály a vytvářející obrovskou páru a mlhu vám vezme dech a poskytne vám nezapomenutelný zážitek.

Místní průvodci vám rádi ukážou okolí a odpoví na jakékoli otázky, které byste měli ohledně vodopádů. Existují také stezky, které vás provedou lesem k dalším menším vodopádům a kouzelným místům, kde se můžete osvěžit v průzračných bazénech, které se táhnou podél řeky.

Pro ty, kteří mají zájem o adrenalinovější zážitek, je také možné podniknout turistiku a horolezectví přímo na vodopádu. Existují speciálně vyznačené místa, kde si můžete zajistit lano a vystoupit na samý vrchol vodopádu. Je to nejenom náročná fyzická aktivita, ale také velmi těžká díky prudkému proudění vody a silnému větru, který se v této oblasti často vyskytuje.

Ekom Nkam vodopády jsou neuvěřitelně krásné a majestátní místo, které by nemělo chybět na seznamu každého cestovatele, který se ocitne v Kamerunu. Jsou to skutečně úchvatné přírodní divy, které vám připomenou sílu a krásu přírody. Pokud jste připraveni na dobrodružství, krásu a vzrušení, pak vás Ekom Nkam vodopády nezklamou.


Počasí Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


Ekom Nkam vodopády v Kamerunu jsou jedním z nejvíce ohromujících přírodních zázraků tohoto afrického státu. Tyto vodopády se nacházejí v regionu Littoral, nedaleko města Melong, a jsou jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v této oblasti.

Kamerun je znám svým různorodým klimatem, které je ovlivněno především polohou mezi rovníkem a tropickým pásme. Toto klimatické spektrum se promítá i do počasí v okolí Ekom Nkam vodopádů.

V regionu, kde se nacházejí, je vlhké tropické podnebí, které je charakteristické dvěma hlavními sezónami: dešťovou a suchou. Dešťová sezóna trvá typicky od března do listopadu, kdy dochází k intenzivnímu srážkovému úhrnu. Naopak, suchá sezóna nastává od prosince do února, ačkoli i v této době může být stále relativně vlhko.

Během dešťové sezóny jsou Ekom Nkam vodopády na vrcholu své krásy. Velké množství srážek způsobuje, že vodopády dosahují velkého objemu vody padajícího ze srázu do hluboké nádrže pod nimi. Tento úchvatný pohled na mohutné proudy vody přitahuje mnoho turistů z celého světa, kteří se chtějí podívat na tento přírodní div.

V suchém období, přestože není tolik dešťů, jsou Ekom Nkam vodopády stále hodnotnou atrakcí. Objem vody často klesá, ale pozorování vodopádů v malé míře rozpouštějícího se proudu a pozorování obrovského srázu může být také působivé.

Pro návštěvníky, kteří se chystají navštívit Ekom Nkam vodopády, je vhodné zohlednit počasí. Během dešťové sezóny mohou cesty být hodně bahnité a kluzké, takže je nezbytné mít vhodné obutí a oblečení. Navíc opatrně sledujte místní povětrnostní podmínky, protože silné deště mohou způsobit záplavy a komplikovat přístup k vodopádům.

Ekom Nkam vodopády jsou vzácným pokladem Kamerunu a zajisté patří na seznam míst, která byste měli navštívit, pokud máte zájem o přírodu a nádherná místa. Bez ohledu na aktuální počasí jsou tyto vodopády ohromujícím divadlem přírody, které nabízí nezapomenutelné zážitky a pohledy na úchvatné okolní scenérie.


Ubytování Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


Kamerun je bohatý na nádherné přírodní krásy a jednou z nejznámějších turistických atrakcí v zemi jsou vodopády Ekom Nkam. Tyto vodopády se nacházejí v oblasti Littoral, v blízkosti města Melong.

Ekom Nkam Waterfalls jsou považovány za jedny z nejkrásnějších vodopádů v západní Africe. Ničí se zde řeka Kienke, která překonává výšku až 80 metrů a po pádu do hluboce vytesaného kaňonu vytváří nádhernou vodní clonu. Obrovské množství vody, které z vodopádu padá, vytváří impozantní zvuk a atmosféru tajemství.

K okouzlujícímu zážitku z návštěvy vodopádů přispívá také okolní tropická vegetace. Husté pralesy a zelené kopce vytvářejí malebné pozadí pro tyto velkolepé přírodní útvary. Je to skvělé místo pro pěší turistiku a prozkoumávání okolní přírody.

Vodopády Ekom Nkam mají také kulturní význam pro místní obyvatele Kamerunu. Považují je za posvátné místo a věří, že duchové předků přebývají v těchto vodách. Věří se také, že tito duchové mají moc až k nejvyšším božstvům Kamerunu. Proto je tato lokalita často navštěvována lidmi hledajícími duchovní harmonii a uzdravující energii.

Díky svému jedinečnému charakteru a exotické kráse se vodopády Ekom Nkam staly oblíbenou turistickou atrakcí. Místní turistické agentury nabízejí různé typy vyhlídkových tras a možnosti prozkoumání této oblasti. Pro návštěvníky je připraveno nejen sledování vodopádu z blízka, ale také možnost jízdy na koni, kempování v blízkosti vodopádů a ochutnávání místní kuchyně.

Je však důležité mít na paměti, že návštěva vodopádů Ekom Nkam vyžaduje určitou fyzickou zdatnost, protože je potřeba projít několika strmými stezkami a překonat nerovný terén. Tím se zajišťuje bezpečnost a minimální negativní vliv na přírodní prostředí.

Vodopády Ekom Nkam jsou skutečným pokladem Kamerunu a nabízejí návštěvníkům jedinečný zážitek z přírodního krásy a kulturní dědictví země. Pro ty, kdo hledají dobrodružství a odpočinek v prostředí divoké přírody, jsou tyto vodopády nezapomenutelným cílem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


1. Jaké je hlavní město Kamerunu?
Odpověď: Hlavním městem Kamerunu je Yaoundé.

2. Kde se nacházejí vodopády Ekom Nkam?
Odpověď: Vodopády Ekom Nkam se nacházejí na řece Nkam v jihozápadní části Kamerunu.

3. Jaká je výška vodopádů Ekom Nkam?
Odpověď: Vodopády Ekom Nkam mají výšku přibližně 80 metrů.

4. Jak se dostat k vodopádům Ekom Nkam?
Odpověď: Nejbližší letiště k vodopádům Ekom Nkam je v městě Douala. Z letiště je možné si pronajmout auto a jet přibližně 4 hodiny po silnici do oblasti vodopádů.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit vodopády Ekom Nkam?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu vodopádů Ekom Nkam je během deštivého období, které trvá přibližně od května do října. V tomto období mají vodopády největší průtok vody.

6. Je možné se koupat v jezu pod vodopádem?
Odpověď: Není povoleno se koupat v jezu pod vodopádem Ekom Nkam kvůli silnému proudění vody a riziku utonutí. Turisté se mohou pouze dívat a fotografovat.

7. Existují v okolí vodopádů ubytovací možnosti?
Odpověď: Ano, v okolí vodopádů Ekom Nkam existují různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a kempů.

8. Je možné si u vodopádů zapůjčit průvodce?
Odpověď: Ano, je možné si zapůjčit místního průvodce, který vám bude ukazovat vodopády a poskytne vám více informací o této přírodní atrakci.

9. Kolik stojí vstup na vodopády Ekom Nkam?
Odpověď: Vstup na vodopády Ekom Nkam je zpoplatněn. Cena se může lišit v závislosti na doby roku a místních pravidlech.

10. Jak dlouho trvá prohlídka vodopádů Ekom Nkam?
Odpověď: Prohlídka vodopádů Ekom Nkam trvá obvykle několik hodin, včetně času pro výlet k vodopádům, fotografování a procházku v okolí.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky