Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Maďarsko Tihany

Letenka Maďarsko Tihany


Maďarsko je známé svými krásnými historickými památkami a malebnou přírodou. Jeden z nejvýznamnějších turistických cílů v této zemi je malebné město Tihany, které leží na poloostrově Balaton, v severozápadním Maďarsku. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou klidu, krásy a kulturního dědictví, výlet do Tihany je pro vás tou správnou volbou.

Vzdálenost mezi Tihany a hlavním městem Maďarska, Budapeští, je přibližně 130 kilometrů. Existuje několik způsobů, jak se dostat do Tihany. Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je cestování letecky. Naštěstí existuje velký počet leteckých společností nabízejících letenky do Maďarska za dostupné ceny.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Tihany, budete přistávat na mezinárodním letišti Ference Liszta v Budapešti, které je největším letištěm v zemi. Zde si můžete pronajmout auto a vydat se na cestu do Tihany. Cesta z letiště do Tihany trvá přibližně dvě hodiny a nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu.

Tihany je malé historické město s jedinečným dědictvím. Jeho nejznámější dominantou je benediktinské opatství, které bylo založeno již v 11. století. Tato malebná stavba je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti. V okolí opatství se nachází také malebný Tihany Park, který je ideálním místem pro procházky a odpočinek.

Dalším turistickým lákadlem v Tihany je přístav, kde si můžete pronajmout loď a vydat se na romantickou plavbu po Balatonu. Je možné obeplout celý poloostrov a vychutnat si krásy této oblasti z vodní perspektivy. Balaton je největší sladkovodní jezero ve střední Evropě a nabízí mnoho možností k odpočinku a relaxaci.

Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit nabízí Tihany také mnoho možností. Kromě procházek a cyklistických tras je zde také možnost výletu na nedaleký poloostrov Kis-Balaton, který je biosférickou rezervací a útočištěm pro mnoho druhů ptáků a jiných živočichů.

Pokud se zajímáte o gastronomii, Tihany vám nabízí tradiční maďarskou kuchyni s prvotřídními pokrmy. Nezapomeňte ochutnat speciality jako je goulash, halászlé (rybí polévka) a lángos (kynutý placka se sýrem a česnekem).

Celkově řečeno, návštěva Tihany je zážitkem, který si nepřejete nechat ujít. Letenka do Maďarska vám otevře dveře do této kouzelné destinace, která zanechá ve vás nezapomenutelné vzpomínky na krásu přírody a historie.


Počasí Maďarsko Tihany


Maďarsko je země s kontinentálním klimatem, což znamená teplá léta a chladné zimy. Tihany, malé město na poloostrově s výhledem na Balaton Lake, má také podobné podnebí. Teploty v Tihany se pohybují mezi 10°C a 25°C v letních měsících, zatímco v zimě se teploty stávají dostatečně nízkými na to, aby tam sněžilo.

Teploty v létě (červenec a srpen) dosahují průměrně od 25°C do 30°C, a období od července do srpna je nejteplejší a nejsušší částí roku. V té době je turistická sezóna v plném proudu a město je plné lidí, kteří si užívají slunce a koupání v Balatonu.

Naopak nejchladnější období je v zimě (listopad až březen), kdy teploty klesají na průměrně -4°C v prosinci a lednu. V té době je mnohem méně turistů, ale město má své kouzlo i v této sezoně. Jesenní období může být také velmi krásné, když se stromy zbarví do krásných odstínů, a také je to ideální doba pro milovníky vína, protože se konají festivaly vinných sklepů.

Mimo to, že se během léta stává Tihany oblíbeným turistickým místem, má město také krásnou krajinnou scenérii v podobě zelených polí, okouzlujících jezer a kopcovité krajiny. Díky svému poloze je město ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít klid a relaxaci v krásném prostředí.

V závislosti na vašich preferencích doporučujeme návštěvu Tihany během léta, kdy se můžete těšit na slunné počasí a koupání v Balatonu, nebo během jara a podzimu, kdy můžete užívat krásné krajiny a slavit vinobraní vinných sklepů. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Tihany, určitě se nebudete nudit.


Dovolená Maďarsko Tihany


Tihany je malebná obec v Maďarsku, která se nachází na severním břehu jezera Balaton. Je to jedno z nejpopulárnějších letovisek v zemi, které každý rok přitahuje tisíce turistů díky své krásné přírodě, bohaté historii a kulturnímu dědictví.

Tihany je známý především díky svému benediktinskému klášteru, který pochází ze 11. století. Klášter je postaven na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na jezero Balaton. Je obklopen historickým centrem se svými úzkými kamenickými uličkami, tradičními domy a útulnými restauracemi. Procházka těmito uličkami je jako cesta zpět v čase.

Další turistickou atrakcí v Tihany je poloostrov Tihany. Tento chráněný přírodní prostor je domovem pro vzácné a ohrožené druhy rostlin a zvířat. Pro milovníky přírody je to nádherné místo k procházkám, pěší turistice a pozorování ptáků. Na poloostrově se také nachází zřícenina hradu z 13. století, který je důležitou historickou památkou.

Jezero Balaton je další důvod, proč navštívit Tihany. Jezero je největším sladkovodním jezerem ve střední Evropě a je ideálním místem pro rodinnou dovolenou či dovolenou s přáteli. Můžete si pronajmout jachtu, kajak nebo paddleboard a strávit den na vodě. Na břehu jezera najdete také mnoho pláží, kde si můžete odpočinout, opalovat se a koupat.

Tihany je také známý svou gastronomií. Můžete ochutnat tradiční maďarská jídla, jako je gulyás (guláš), paprikáš (paprikáš) a lángos (tradiční maďarská smažená placka). V obci najdete také mnoho vinic a vinných sklepů, kde si můžete vychutnat kvalitní maďarská vína.

Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje krásnou přírodu, bohatou historii a výbornou gastronomii, Tihany v Maďarsku je pro vás ideální destinací. Můžete si užít klidný odpočinek u jezera Balaton, prozkoumávat historické památky v obci a ochutnávat tradiční maďarská jídla.


Ubytování Maďarsko Tihany


Maďarsko je zemí s mnoha krásami a zajímavostmi. Pokud plánujete návštěvu této země, neměli byste vynechat její perlu – poloostrov Tihany. Tento poloostrov se nachází na severním pobřeží Balatonu a je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v celém Maďarsku. Proto není divu, že zde najdete velké množství ubytování pro turisty.

Jedním z nejoblíbenějších typů ubytování na Tihaně jsou hotely. Tyto hotely nabízejí komfortní pokoje v různých cenových kategoriích, a to včetně snídaně nebo polopenze. Některé hotely nabízejí také bazén, saunu, lázně nebo fitness centrum jako součást ubytování. Mezi nejlepší hotely na poloostrově patří Hotel Club Tihany, Hotel Panorama, Hotel Club Relax, Hotel Club Tihany Bungalows a Hotel Tihany Yacht Club.

Pokud preferujete ubytování v soukromí, můžete si pronajmout apartmán. Takový apartmán vám nabídne výhodu vlastní kuchyně, což může být velmi praktické, pokud cestujete s rodinou nebo s přáteli. Vybrat si můžete z mnoha apartmánů v různých velikostech a vybavení. Mezi nejoblíbenější apartmány na Tihaně patří Beach House Tihany, Apartment Pater Enikő, Apartment Christina a Villa Anita.

Pro ty, kdo chtějí ubytování s větší autonomií, nabídnou v Tihaně pronájem domů a vil. Tento typ ubytování vám poskytne vlastní zahradu a soukromí a bude ideální, pokud hledáte větší prostor pro celou rodinu nebo skupinu přátel. Mezi nejoblíbenější domy a vily patří Villa Julia, Villa Blockhouse a Balaton Private.

Ať už si vyberete kterýkoli z typů ubytování na Tihaně, můžete se těšit na krásné okolí a bohatou historii, kterou poloostrov nabízí. Můžete si užít procházky po krásných plážích, navštívit klášter, nebo si prohlédnout mnoho památek a muzeí, které Tihana nabízí. A když se vrátíte do svého útulného ubytování, budete mít možnost relaxovat a odpočinout si před dalším dnem plným dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Tihany


1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Tihanu v Maďarsku?
- Nejlepším obdobím k návštěvě Tihanu je obvykle jaro a léto, zejména květen a červenec, kdy jsou teploty příjemné a příroda je v plném rozkvětu.

2. Jak se dostanu do Tihanu z Budapešti?
- Nejsnáze se do Tihanu dostanete z Budapešti autem po dálnici M7 nebo M71. Můžete také využít autobusové nebo vlakové spojení z Budapešti do města Balatonfüred, a odtud přestoupit na autobus do Tihanu.

3. Kde se nachází nejznámější památka Tihanu?
- Nejznámější památkou v Tihanu je benediktinské opatství z 11. století, které se nachází na vrcholu poloostrova Tihany, s výhledem na jezero Balaton.

4. Jaké aktivity si mohu užít v Tihanu?
- V Tihanu si můžete užít procházky po malebných uličkách městečka, navštívit tradiční maďarské restaurace a ochutnat místní speciality. Můžete také podniknout výlet na vrchol poloostrova Tihany a prozkoumat okolní přírodu, nebo se vydat na výlet lodí po jezeře Balaton.

5. Kde se dá ubytovat v Tihanu?
- V Tihanu najdete několik hotelů, penzionů a soukromých apartmánů pro ubytování. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je Tihany oblíbenou turistickou destinací.

6. Kolik času si mám vyhradit na návštěvu Tihanu?
- Na návštěvu Tihanu si vyhraďte minimálně jeden celý den, abyste měli čas prozkoumat město, navštívit opatství a vychutnat si místní atmosféru. V případě, že plánujete podniknout výlety do okolí a relaxovat na pláži jezera Balaton, doporučuje se zůstat v Tihanu minimálně 2-3 dny.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky