Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Rwanda Gisenyi (Rubavu)

Nejčastější dotazy a odpovědi Rwanda Gisenyi (Rubavu)


1. Jak se dostanu z Kigali do Gisenyi (Rubavu)?
Odpověď: Je možné se dostat z Kigali do Gisenyi (Rubavu) buď autem, autobusem nebo vlakem. Jízda autem trvá přibližně 3-4 hodiny, autobusem 3-4 hodiny a vlakem asi 5-6 hodin.

2. Jaké jsou nejlepší hotely nebo ubytování v Gisenyi (Rubavu)?
Odpověď: V Gisenyi (Rubavu) je několik skvělých hotelů a ubytování, které nabízejí komfortní pokoje a kvalitní služby. Některé z nejlepších hotelů v této oblasti jsou Lake Kivu Serena Hotel, Paradise Malahide, Waterfront Resort a Stipp Hotel.

3. Jaké jsou turistické atrakce v Gisenyi (Rubavu)?
Odpověď: Gisenyi (Rubavu) nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí. Patří sem například jezero Kivu, které slouží jako populární místo pro vodní aktivity, jako je plavání nebo jízda lodí. Další atrakcí je národní park Volcanoes, který je domovem pro gorily a nabízí možnost vydat se na gorilí trek.

4. Jaké jsou oblíbené restaurace v Gisenyi (Rubavu)?
Odpověď: V Gisenyi (Rubavu) najdete několik vynikajících restaurací, které nabízejí různé kuchyně. Některé z oblíbených restaurací jsou Lake Kivu Serena Hotel Restaurant, Discover Rwanda Gisenyi Beach, Tam Tam Beach Hotel Restaurant a Rubavu Bistro.

5. Kde mohu v Gisenyi (Rubavu) zakoupit suvenýry?
Odpověď: Ve městě Gisenyi (Rubavu) jsou některé obchody, které nabízejí suvenýry a místní umělecké řemeslné produkty. Doporučenými místy pro nákup suvenýrů jsou tradiční trhy, jako je například Umuganda Market nebo Mwana Market.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Gisenyi (Rubavu)?
Odpověď: Nejlepším časem k návštěvě Gisenyi (Rubavu) je suché období od června do září, kdy je počasí teplejší a je menší pravděpodobnost dešťových srážek. Toto období je také ideální pro aktivní venkovní aktivity a prozkoumávání okolní přírody.


Ubytování Rwanda Gisenyi (Rubavu)


Gisenyi, také známé jako Rubavu, je malebné město ležící na břehu jezera Kivu v Rwandě. Je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v zemi, díky své krásné přírodě, hojným termálním pramenům a blízkosti sopky Nyiragongo.

Pro ty, kteří chtějí navštívit Gisenyi, je k dispozici široká škála ubytovacích možností, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům. Od luxusních hotelů po jednoduché a cenově dostupné ubytování, toto město má pro každého něco.

První možností je ubytování v luxusním hotelu. V Gisenyi se nachází několik pětihvězdičkových hotelů, které nabízejí prvotřídní pohostinnost a komfort. Tyto hotely mají často krásnou polohu přímo u jezera Kivu, což umožňuje hostům vychutnat si nádherné výhledy. Vybavení hotelů zahrnuje moderní wellness centra, bazény, sauny, restaurace a další služby, aby hosté měli co nejpohodlnější pobyt.

Další možností ubytování v Gisenyi jsou menší hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení jsou cenově dostupnější a často nabízejí příjemnou atmosféru a vřelou pohostinnost. Pokoje jsou čisté a pohodlné, ačkoli nemají takové luxusní vybavení jako pětihvězdičkové hotely. Nicméně, hosté si zde stále mohou užít klidný a příjemný pobyt.

Další zajímavou variantou je pronájem soukromého apartmánu nebo chaty. Mnoho majitelů nabízí pronájem svých soukromých domů nebo apartmánů, což umožňuje hostům zažít autentickou atmosféru a současně mít svobodu a soukromí. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí mít větší prostor a samostatnost při svém pobytu.

Pokud preferujete levnější a jednodušší ubytování, můžete se rozhodnout pro hostel. V Gisenyi jsou hostely dostupné a nabízejí základní zařízení za dostupné ceny. Hostely jsou skvělým místem pro cestovatele s menším rozpočtem nebo ty, kteří chtějí potkat další cestovatele.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu ubytování v Gisenyi, město a okolí nabízejí spoustu zábavy a aktivit. Můžete se projet na lodí po jezeře Kivu, podniknout výlet na sopku Nyiragongo, vydat se na pěší túru do okolní přírody nebo prostě relaxovat na pláži a užívat si nádherného prostředí.

Gisenyi je skvělým místem pro dovolenou i pro byznys cestovatele, a nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, menší hotel, pronájem soukromého apartmánu nebo hostel, budete mít příležitost zažít krásy Gisenyi a okolí.


Dovolená Rwanda Gisenyi (Rubavu)


Rwanda je země s bohatou historií a nádhernou krajinou plnou překrásných jezer a hor. Jednou z nejznámějších turistických destinací v této africké zemi je město Gisenyi, známé také jako Rubavu. Město se nachází v západní části Rwandy, na břehu jezera Kivu, které je jedním z největších jezer v Africe.

Gisenyi je ideálním místem pro ty, kteří touží po dovolené stranou davů a turistických atrakcí. Jeho unikátním tahem je, že je na hranici Rwandy a Demokratické republiky Kongo, což umožňuje návštěvníkům ochutnat dvě různé kultury a země během jedné dovolené. Můžete se kochat krásou jezera Kivu a zároveň poznávat místní kulturu a tradice.

Jezero Kivu je jedním z nejkrásnějších přírodních zázraků Rwandy. Jeho tyrkysové vody, obklopené zelenými kopci a horami, jsou neskutečně malebné. Je zde mnoho možností k relaxaci, jako například pikniky na pláži, jízda na kajaku nebo lodní výlety po jezeře. Máte-li rádi vodní sporty, jezero Kivu je skvělým místem pro potápění, rybaření nebo jízdu na vodním skútru.

Navíc, okolí jezera Kivu je domovem mnoha vzácných druhů ptáků, což činí toto místo rájem pro ornitology. Můžete si vzít fotoaparát a vydat se na pochod po okolních horách a kopciích, abyste zachytili krásu místní fauny a flóry. Budete ohromeni různorodostí a barvitostí, kterou tato oblast nabízí.

Další zajímavostí města Gisenyi je jeho lázeňský komplex, který nabízí relaxační lázně a wellness procedury. Můžete si dopřát masáže, sauny a další procedury, které vám pomohou odpočinout a načerpat novou energii. Navštivte také místní trhy, kde můžete ochutnat tradiční rwandskou kuchyni, nebo si zakoupit místní řemesla a suvenýry.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na výlet do Rwandského vulkánu, který se nachází v blízkosti Gisenyi. Tento aktivní vulkán nabízí jedinečnou příležitost pozorovat gorily v jejich přirozeném prostředí. Gorily jsou zde chráněny a péči o ně je součástí snah Rwandy o ochranu ohrožených druhů.

Gisenyi je také vhodným výchozím bodem pro výlety po okolí Rwandy. Můžete navštívit Kigali, hlavní město Rwandy, a prozkoumat jeho historická místa a památky. Dalšími zajímavými místy v okolí jsou například národní parky Nyungwe a Akagera, které nabízejí úžasné safari zážitky.

Pokud toužíte po dovolené stranou davů a objevování nezkažené přírody v kombinaci s bohatou kulturou, Gisenyi je pro vás ideální destinací. Je tu tolik k vidění a prožití, že si po návratu budete přát, abyste mohli tuto krásnou část Rwandy objevovat znovu a znovu.


Letenka Rwanda Gisenyi (Rubavu)


Rwanda je země s bohatou historií a nádhernou přírodou. Jeden z nejkrásnějších regionů Rwandy je v provincii Gisenyi (Rubavu), který je obklopen pohořím Virunga a slavnou sopkou Nyiragongo. Pro turisty, kteří touží po dobrodružství v Africe, je tento region ideálním cílem.

Pokud si plánujete cestu do Rwandy, můžete vyrazit s letenkou do města Gisenyi (Rubavu), což je druhé největší město v provincii Gisenyi a leží přímo u břehů jezera Kivu. Letenky jsou k dispozici u několika aerolinií, ale doporučujeme si rezervovat letenky předem, aby bylo zajištěno vaše místo.

Při návštěvě Gisenyi (Rubavu) si turisté mohou užít řadu aktivit. Například můžete navštívit krásné písečné pláže nebo se procházet podél pobřeží jezera Kivu. Pro milovníky živočichů je zde také velký počet druhů ptáků a ryb, které mohou turisté pozorovat a fotografovat. Další zajímavou aktivitou je výlet na sopku Nyiragongo, která je jednou z nejaktivnějších sopkou v Africe.

Navíc je zde také spousta kulturních a historických památek. V Gisenyi (Rubavu) se nachází několik zámků a muzeí, kde můžete objevovat tradiční africkou kulturu a historii Rwandy. Také můžete navštívit místní trhy a obchody, kde je k dispozici řada místních produktů a suvenýrů.

Kromě toho Gisenyi (Rubavu) je také nejlepší místem pro začátky dalších cest do vnitrozemí Rwandy. To vám umožní navštívit některé z mnoha skvělých turistických destinací, jako je například Kigali, Akagera National Park a mnoho dalšího.

Večeře v Gisenyi (Rubavu) je rovněž velmi zvláštní a nezapomenutelná záležitost. Můžete si vychutnat tradiční rwandskou kuchyni, jako je například isombe, ibirayi nebo ibisuba, které jsou připravovány čerstvými ingrediencemi.

Závěrem, návštěva Gisenyi (Rubavu) je pro každého turistu nezapomenutelným zážitkem. Toto město má mnoho nabízených aktivit a zážitků, což ho činí ideálním místem pro začátek vaší návštěvy Rwandy. Pokud hledáte něco, co je mimořádné a neobyčejné, letenka do Gisenyi (Rubavu) je tím správným rozhodnutím.


Počasí Rwanda Gisenyi (Rubavu)


Gisenyi je malebné město nacházející se v západní části Rwandy poblíž hranic s Demokratickou republikou Kongo. Jeho oficiální název je v současnosti Rubavu, ale mnoho lidí stále používá původní jméno.

Počasí v Gisenyi je charakterizováno jako mírně vlhké subtropické klima. Město se nachází v nižších nadmořských výškách, což znamená, že teploty jsou obecně vyšší a kolísají mezi 20-30 °C během většiny roku. Největší vliv na počasí v této oblasti má deštný les z jedné strany a jezero Kivu na druhé straně.

Dešťové srážky jsou v Gisenyi poměrně rovnoměrně rozloženy po celý rok, přičemž největší dešťové množství je zaznamenáno během dubna a května. Tato období jsou často doprovázena občasnými většími bouřkami. Celkově je počasí ve městě poměrně stabilní, s méně častými extrémními povětrnostními jevy.

Leden a únor jsou nejsuššími měsíci v Gisenyi. Teploty se pohybují kolem 25-30 °C během dne a 15-20 °C v noci. Turisté obvykle preferují tuto dobu pro návštěvu, protože je to období nižších dešťových srážek a teplot, což činí průzkum okolí a jeho přírodních krás pohodlnějšími.

Červen a říjen jsou obdobím přechodu mezi dešťovou a suchou sezónou, a proto mohou být srážky nestabilní. Teploty se mírně snižují na průměrně 20-25°C během dne a 10-15 °C v noci. Vhodné oblečení pro tuto dobu zahrnuje lehké a vzdušné oděvy, které se dají snadno přizpůsobit měnícím se podmínkám.

Během dubna a května začíná dešťová sezóna s pravidelnými dešťovými srážkami. Teploty zůstávají relativně stabilní a pohybují se kolem 25 °C během dne a 15 °C v noci. Návštěvníci by měli být připraveni na dešťové přeháňky a zvolit si nepropustné oblečení, aby se uchránili před vlhkostí.

Celkově lze říci, že počasí v Gisenyi je přízáňivé a umožňuje návštěvníkům vychutnat si bohatou přírodu a krásy tohoto regionu. Přestože by měli být návštěvníci připraveni na občasné dešťové srážky, je to ideální místo pro dovolenou, kdy mohou prozkoumat okolní krásy, například jezero Kivu a blízké národní parky s obrovským bohatstvím biodiverzity.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky