Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bulharsko Balchik

Počasí Bulharsko Balchik


Bulharsko je známé svými sluncem zalitými plážemi, ale jeho klima není stejné po celé zemi. Balchik, malé přístavní město na východním pobřeží Černého moře, má jedinečné klima, které se liší od zbytku pobřeží.

Balchik má mírné podnebí s horkými lety a mírnými zimami. Teploty se v létě pohybují mezi 28 až 32 stupni Celsia, v zimě pak mezi 5 a 10 stupni Celsia. Město získává svou charakteristickou neustálou vlhkost od Černého moře, které se nachází přibližně pět kilometrů od města. Tuto vlhkost lze pozorovat také v noci, kdy se na pobřeží tvoří mlha.

Na jaře a na podzim může být počasí v Balchiku velmi nepředvídatelné. Někdy může být příjemné slunečné počasí, ale mohou se také objevit bouřky a silný vítr. Proto by cestovatelé měli být připraveni na různé varianty, když plánují svůj pobyt v této oblasti.

V létě se Balchik stává turistickou destinací s mnoha návštěvníky, kteří přijíždějí využít plného slunce a atmosféry města. Teploty mohou být v létě velmi horké, proto je nutné chránit se před sluncem a pít dostatek vody, aby se předešlo dehydrataci.

V zimním období v Balchiku mohou být teploty chladné, ale většina dnů je slunečných a příjemných. Cestovatelé by měli být připraveni na občasné deštivé dny a větší pravděpodobnost větru než v létě.

Celkově je počasí v Balchiku příjemné po celý rok, ale nejvhodnější období pro návštěvu města jsou jaro a léto, kdy je počasí nejteplejší a nejsušší. Během zimy se město zklidní, ale stále je zde mnoho turistických aktivit, které mohou být podniknuty. Bez ohledu na roční období, Balchik nabízí krásnou přírodu, úchvatné pláže, historické památky a mnoho dalších možností k prozkoumání.


Dovolená Bulharsko Balchik


Dovolená v Bulharsku je oblíbenou volbou pro mnoho turistů díky svému krásnému pobřeží, bohaté historii a příjemnému klimatu. Jedním z nejatraktivnějších míst, které byste měli při návštěvě Bulharska navštívit, je Balchik.

Balchik je malebné město ležící na severovýchodě Bulharska, nedaleko od rumunských hranic. Toto přímořské město je známé svou nádhernou přírodou, historickým centrem a úchvatným výhledem na Černé moře.

Jednou z hlavních atrakcí v Balchiku je zámek a botanická zahrada. Zámek byl postaven na začátku 20. století bulharskou královnou Marií v italském stylu. Nyní slouží jako muzeum, kde si můžete prohlédnout královské sbírky a panoptikum. Botanická zahrada je největší svého druhu na Balkáně a rozhodně stojí za návštěvu. Skládá se z více než 2000 druhů rostlin a je plná exotických stromů, květin a zvířat.

Dalším nevyhnutelným zastavením je rybářská přístav, který je srdečním centrem města. Zde si můžete prohlédnout malebné lodě a vychutnat si čerstvý rybí oběd v jedné z místních restaurací. Pokud jste milovníkem moře, můžete si pronajmout loď a vydat se na výlet po Černém moři. Mnoho lodí nabízí delfíní safari, které je oblíbené zejména u rodin s dětmi.

Balchik je také známý svými krásnými plážemi. Přímořská promenáda nabízí mnoho drinkbarů a restaurací, kde si můžete vychutnat relaxační atmosféru a pozorovat slunce zapadající za obzor. Pláže jsou čisté a dobře udržované, a tak představují ideální místo pro opalování a koupání.

Pro ty, kteří mají rádi aktivnější dovolenou, je v okolí města mnoho možností. Můžete si například pronajmout kolo a projet se po malebném pobřeží nebo se vydat na pěší turistiku do nedalekých hor Stara Planina. V okolí Balchiku jsou také některé z nejlepších golfových hřišť v Bulharsku, které lákají golfisty z celého světa.

Balchik je také výchozím bodem pro objevování dalších zajímavých míst v Bulharsku. V blízkosti se nachází například město Varna s jeho nádherným aquaparkem a historkým centrem, archeologické naleziště Kaliakra nebo malebné městečko Nesebar s jeho úchvatnou starou částí.

Balchik je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě v Bulharsku. Nabízí kombinaci přírodní krásy, historického bohatství a malebných pláží, která udělá vaši dovolenou nezapomenutelnou. Takže pokud plánujete dovolenou v Bulharsku, nezapomeňte zahrnout Balchik na svůj itinerář!


Ubytování Bulharsko Balchik


Bulharsko je oblíbenou destinací evropských turistů díky svému krásnému pobřeží a bohaté historii. Jedním z nejzajímavějších míst k pobytu v Bulharsku je město Balchik.

Balchik se nachází na severovýchodě Bulharska, nedaleko hranice se Rumunskem. Toto malebné a příjemné město je obklopeno nádherným přírodním prostředím, které zahrnuje jak klidné pláže, tak i kopce s bohatou faunou a flórou. Největší atrakcí Balchiku je však jeho zámek, který kdysi sloužil bulharské královně Marii v době, kdy zdejší oblast byla součástí rumunského území.

Zámek v Balchiku, známý také jako Dvorec Bálčik, je úchvatným příkladem rumunsko-balkánského architektonického šarmu. Tento zámek byl postaven v první polovině 20. století a jeho interiér je plný uměleckých děl a luxusních dekorací. Okolní zahrady jsou pak domovem pro mnoho exotických rostlin a květin, které jsou zde pečlivě udržovány.

Kromě zámku můžete navštívit také místní přístav, kde se nachází několik tradičních rybářských lodí. Tato malebná část města nabízí návštěvníkům možnost ochutnat čerstvé ryby a jiné místní speciality. Pokud jste milovníky golfu, pak si určitě užijete návštěvu místního golfového hřiště s výhledem na moře.

Co se týče ubytování v Balchiku, máte na výběr z mnoha možností. Můžete se rozhodnout pro luxusní hotel s výhledem na moře, který vám nabídne veškeré moderní vybavení a pohodlí. Pokud preferujete menší a intimnější prostředí, můžete si pronajmout apartmán nebo penzion v centru města. V Balchiku také najdete mnoho levných a příjemných rodinných penzionů, které poskytují pohodlné ubytování za přijatelnou cenu.

Co se stravy týče, Balchik je známý svou chutnou bulharskou kuchyní. Můžete si vychutnat tradiční jídla jako je kýrma (maso dusené v rajském protlaku), kebabčeta (masové kuličky) nebo banica (vrstvený koláč s máslem a sýrem). V místních restauracích také najdete široký výběr čerstvého mořského ovoce a ryb.

Pokud plánujete navštívit Balchik, nezapomeňte si přibalit plavky a opalovací krém, abyste si mohli vychutnat sluneční paprsky na místních plážích. Voda na pobřeží Balchiku je čistá a teplá, ideální pro koupání a vodní sporty.

Balchik je skvělou volbou pro ty, kteří hledají malebnou a klidnou destinaci na pobyt v Bulharsku. S jeho bohatou historií, nádhernými plážemi a přívětivými obyvateli vás toto město okouzlí. Ať už si vyberete luxusní hotel, apartmán nebo penzion, určitě strávíte nezapomenutelnou dovolenou v Balchiku.


Letenka Bulharsko Balchik


Pokud hledáte malebné pobřežní městečko s bohatou historií a kulturou, pak Bulharsko má pro vás skvělou nabídku - Balchik.

Balchik se nachází v severovýchodní části Bulharska, pouhých 40 km od města Varna, na pobřeží Černého moře. Město je známé díky své bohaté historii - bylo založeno Řeky v 6. století před naším letopočtem, bylo obsazeno Římany, Gothy, Byzantinci a Osmany až do roku 1913, kdy se stalo součástí Bulharska.

Jedním z hlavních turistických lákadel v Balchiku je zámek královny Marie. Zámek byl postaven v roce 1924 pro rumunskou královnu Marii a sloužil jí jako letní sídlo. Je známý díky svým rozlehlým zahradám a parkům, které jsou plné exotických rostlin a květin. Dnes se zámek stal muzeem a lze si prohlédnout fascinující sbírku obrazů, fresky a sochy.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Botanická zahrada Balchik. Tato zahrada byla založena v roce 1940 a zahrnuje více než 3 000 druhů rostlin. V zahradách najdete i rybníky, vodopády a mnoho drobných staveb. Zahrada nabízí nádherný výhled na mořské pobřeží a může být krásným místem pro odpočinek a relaxaci.

Kromě toho se v Balchiku můžete vydat na prohlídku starého města a objevovat jeho úzké uličky, památky a tradiční bulharské domy. Užijete si i pěkné procházky na pobřeží Černého moře. Pláže jsou čisté a mají velmi jemný, bílý písek.

Balchik má mnoho možností ubytování, včetně luxusních hotelů, soukromých apartmánů, rodinných penzionů a dalších.

Většina návštěvníků Balchiku přilétá na letiště v blízkosti města Varna. Letenky na tuto trasu můžete najít od mnoha leteckých společností po celém světě. Pokud plánujete cestu do Bulharska, Balchik by měl být na vašem seznamu přání a jistě nebudete zklamáni.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Balchik


1) Jaké je klima v Balchiku?

V Balchiku je typické středomořské klima s mírnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v létě je kolem 30°C. V zimě se teploty pohybují kolem 10°C.

2) Jaké je nejlepší období na návštěvu Balchiku?

Nejlepší období na návštěvu Balchiku je od března do května a od září do října. V tuto dobu jsou teploty příjemné a nestoupají příliš vysoko. V letních měsících jsou teploty velmi vysoké, což může být pro některé lidi nepříjemné.

3) Co je nejzajímavější k vidění v Balchiku?

V Balchiku se nachází nádherný zámek Královny Marie, který stojí na útesu nad mořem. Dále stojí za návštěvu Botanická zahrada, která zahrnuje více než 2000 druhů rostlin.

4) Jak se dostat do Balchiku?

Do Balchiku se lze dostat dopravními prostředky jako jsou letadlo, autobus nebo vlak. Nejbližší letiště je v nedalekém městě Varna. Autobusové a vlakové spojení je zajištěné s mnoha městy v Bulharsku.

5) Jaké jsou ceny v Balchiku?

Ceny v Balchiku jsou relativně nízké v porovnání s západní Evropou. Například cena za oběd v restauraci se pohybuje kolem 10 eur. Cena za ubytování v hotelu se pohybuje kolem 50 eur za noc. Cena za taxi je kolem 0,50 eur za km.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky