Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Island Askja

Počasí Island Askja


Island je zemí, která je známá svým drsným a nepředvídatelným počasím. Jedním z nejzajímavějších a nejextrémnějších míst na Islandu je oblast Askja, která nabízí jedinečnou kombinaci krásného prostředí a drsného klimatu.

Askja je oblast nacházející se na východě Islandu, ve středohorské pánvi Dyngjufjöll. Nejslavnější kráter této oblasti je Víti, což v překladu znamená "peklo". Přestože název nezní příliš lákavě, místní krajinu si nesmíte nechat ujít. Je to jedno z nejúchvatnějších míst na Islandu s dokonale modrou termální jezírkem uprostřed kráteru.

Počasí v Askje je velmi proměnlivé a náročné. Není neobvyklé, že se za jediný den zde vystřídá několik různých typů počasí. To zahrnuje slunečné období, zamračené období, bouře a dokonce i sněhové přeháňky. Proto je důležité být na návštěvu této oblasti připravený a mít s sebou odpovídající oblečení a vybavení.

Zatímco v létě může být v Askje poměrně teplé počasí s průměrnou teplotou kolem 12°C a slunečnými dny, zimní období je extrémně chladné a místy i velmi zamračené. Teploty se pohybují kolem -10°C a i v zimě se mohou objevit silné větry, které mohou situaci ještě zhoršit. Je nutné se řídit doporučeními odborníků a používat vhodné outdoorové vybavení.

Tento rozdíl v podnebí a počasí mezi létem a zimou je dáno geografickou polohou Askja. V zimě je tato oblast ovlivněna arktickými větry a extrémně nízkými teplotami, zatímco v létě slunce vychází nad obzorem na několik hodin denně a teplota se zvyšuje.

Nicméně, i přes extrémní počasí se návštěva Askja rozhodně vyplácí. Okolní krajina je nádherná a divoká. Můžete se vydat na trek mezi krátery a jezírky nebo dokonce vykoupat se v termálním jezírku Víti. Při správnání vybavení a dodržování bezpečnostních opatření může být prozkoumávání této oblasti nezapomenutelným zážitkem.

Na samotné návštěvě Askje však nezapomínejte na mírné a vlhké počasí s rychle měnícím se podnebím. Doporučuje se mít s sebou vhodné oblečení vrstveného systému, deštník, nepromokavou obuv a dostatek potravin a vody. Zároveň je užitečné sledovat předpovědi počasí a informace o stavu silnic, aby byla vaše cesta co nejbezpečnější.

Celkově lze tedy říci, že počasí v oblasti Askja je drsné a proměnlivé, ale zároveň poskytuje nádhernou atmosféru a nezapomenutelné zážitky. Je to místo, které stojí za návštěvu, ale jen s představou o tom, jaké ​​počasí zde můžete očekávat a jakým způsobem se na něj připravit.


Dovolená Island Askja


Island je země plná kontrastů: zatímco na jedné straně se nachází ledovce a sopky, na druhé straně najdeme krásné pobřeží a malé rybářské vesnice. Mezi těmito extrémy leží jedna z nejzajímavějších oblastí Islandu - Askja.

Askja se nachází v údolí Vatnajökull, největšího ledovce v Evropě. Jde o oblast, která byla zformována vybuchujícími sopkami a vulkanickou činností, a nyní je tady mnoho kráterů, jezer a míst, kde můžete zažít unikátní přírodní scenérie.

Pokud se rozhodnete jet na dovolenou na Askju, existuje mnoho věcí, které byste měli zvážit dopředu. Můžete například zvolit turistickou trasu, která vás provede celou oblastí a ukáže vám nejkrásnější a nejzajímavější místa.

Jedním z nejzajímavějších míst v oblasti je kráter Víti. Tento kráter se nachází na dně sopky a jeho vodní jezero má neobvyklou zelenou barvu, která je dána sopečnou činností a minerálními prameny. Vodu můžete dokonce vyzkoušet a nechat si ji projet tělem, což by mělo mít pozitivní vliv na vaše zdraví.

Dalšími zajímavými místy v oblasti jsou jezera na dně kráterů, která jsou díky své průzračnosti a opravdově modré nebo zelené barvě nezapomenutelná. Pro turisty je tato oblast také zajímavá díky okolní krajinné scenérii a možnosti vidět místní divokou zvěř.

Při vaší návštěvě na Askji byste neměli zapomenout ani na místní termální prameny, které vás skvěle zahřejí a nabídnou vám relaxaci po vášnivém turistickém dni. Můžete například navštívit jezero Mývatn nebo zahlédnout gejzír Strokkur.

Bez ohledu na to, co si zvolíte, jisté je, že dovolená na Askju bude nezapomenutelným zážitkem. Tato oblast spadá mezi nejneočekávanější a nezapomenutelné části Islandu, a proto bude stát za návštěvu. Jedná se o těžce dostupnou oblast, která vyžaduje jedinečnou přípravu a dostupnost, ale je to výlet, který stojí za to.

Pro ty, kteří se zajímají o krásy přírody, historické místa a nezapomenutelné zážitky, je dovolená na Askju nejlepší volbou. Tato oblast s množstvím geotermálních oblastí, vodopádů, termálních pramenů a sopkami pro své krásy zaujme jakýkoliv turistický nadšenec.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Askja


Nejčastější dotazy a odpovědi o Islandu a kráteru Askja jsou:

1. Co je to kráter Askja?
Askja je velký kaldera (obří sopouch) na Islandu, která se nachází ve Vatnajökullském národním parku.

2. Jak se dostanu k Askje?
K Askje se můžete dostat autem nebo výletním autobusem. Návštěvníci mohou přijet do přilehlého města Egilsstaðir a odtud pokračovat na jih do národního parku.

3. Jak daleko je Askja od Reykjavíku?
Askja je vzdálena přibližně 660 kilometrů od Reykjavíku. Cesta autem trvá přibližně 8-9 hodin.

4. Je možné se vykoupat v kráteru Askja?
Ne, kvůli vysokým teplotám a dalším bezpečnostním důvodům není dovoleno se ve vodě v kráteru Askja koupat.

5. Jaké je počasí u kráteru Askja?
Počasí u kráteru Askja je velmi proměnlivé a může se rychle změnit. Můžete očekávat silné větry, chladné teploty a možnost deště.

6. Je nutné mít speciální povolení k návštěvě Askje?
Pro vstup do kráteru Askja není nutné povolení. Avšak některé výlety organizované cestovními agenturami vyžadují rezervaci předem.

7. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Askje?
Nejlepší dobou pro návštěvu Askje je v létě, kdy jsou delší dny a teplé počasí usnadňuje pohyb v této divočině. Zimní návštěva může být obtížnější kvůli sněhu a ledovým podmínkám.

8. Můžu na Islandě stanovat u kráteru Askja?
Ano, je možné stanovat v blízkosti kráteru Askja. Existuje zde určené kempování a stanování je povoleno ve vyhrazených místech.

9. Jak dlouho trvá celý výlet k Askje?
Celkový čas výletu k Askje závisí na výchozím bodě. Od Egilsstaðir to může trvat kolem 4-5 hodin jízdy tam a zpět, nejčastěji s několika hodinami prozkoumávání samotného kráteru.

10. Je návštěva kráteru Askja bezpečná?
Návštěva kráteru Askja může být nebezpečná pro nezkušené návštěvníky nebo za nepříznivých povětrnostních podmínek. Je důležité se řídit pokyny místních úřadů a držet se vytyčených tras.


Ubytování Island Askja


Island Askja je malý islandský hotel, který se nachází mezi ledovci Vatnajökull a Askja. Toto ubytování nabízí jedinečné a překrásné výhledy na okolní krajinu. Pokud hledáte klid a odpočinek, Island Askja bude tím pravým místem pro Vás.

Hotel Island Askja je čistý a moderně zařízený, nabízí pohodlné postele, vlastní koupelny a spotřebiče na kávu a čaj. Většina pokojů má také krásný výhled na okolní krajinu. Pokud cestujete s rodinou, jsou k dispozici i rodinné pokoje.

Island Askja se nachází v srdci ostrova, což z něj dělá ideální místo pro turisty, kteří chtějí poznat celý Island. Okolí nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou sopky, vodopády a termální prameny.

Nedaleko hotelu se nachází turistické stezky, které Vám umožní objevovat okolní přírodu. V létě můžete projet ledovce a v zimě se můžete vydat na sněžnicích. Pokud hledáte něčeho víc adrenalinového, Island Askja také nabízí výlety na ledovci.

Pokud se rozhodnete zůstat v hotelu, můžete relaxovat v sauně a využít wi-fi zdarma. Hotel také nabízí snídaňový bufet a večeře se servíruje v restauraci, která nabízí tradiční islandskou kuchyni.

Island Askja je ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Toto ubytování Vám umožní užít si krásy islandské přírody, aniž byste se museli ponořit do turistického ruchu. Pokud chcete prožít nezapomenutelné zážitky na Islandu, určitě zvažte pobyt na Island Askja.


Letenka Island Askja


Island Askja: Místo, které musíte vidět

Island Askja patří mezi ty nejintrigující a nejkrásnější místa na Islandu. Nachází se v oblasti, kde se setkávají hluboké kaňony, ledovcové jezera a sopky. Toto území se nachází na východě Islandu.

Askja byla poprvé prozkoumána v polovině 19. století, ale v posledních letech se stala stále populárnějším turistickým cílem. Tento národní park nabízí opravdu mnoho zážitků od turistických stezek, kempů po koupání v termálním jezeře.

Pokud chcete zažít něco opravdu speciálního, podívejte se na Nabídky na letenky na Island Askja. Letenky na Askju jsou levné a za peníze získáte neskutečné zážitky. Nyní si na chvíli představte, jak se budete procházet kolem kráterů sopečného původu a odkud budete mít výhled na hluboko modrou vodu a úchvatné kaňony, které vám zaručeně vezmou dech.

Chcete-li vidět ještě víc spektakulárních výhledů, pak byste neměli vynechat sopečný kráter Viti. Toto místo je dobře dostupné po stezce, která začíná na parkovišti u kampu na Askja. Stezky jsou dobře udržované, nicméně je třeba si uvědomit, že se jedná o velmi divokou oblast.

Pokud máte rádi koupání, pak byste neměli opustit Askju ani bez návštěvy termálního jezera, které se nachází v nejjižnější části oblasti. V této oblasti se nachází i kemp, což dává perfektní možnost strávit zde několik dní.

Island Askja je místem, které si získá srdce každého turisty. Je to místo, kde se setkávají úchvatné scenérie a výjimečná krajina. Na návštěvu Askju by měl jít každý, kdo touží zažít zážitky, které zůstanou na celý život. Tak si objednejte letenky na Askju a užijte si tuto nezapomenutelnou dovolenou!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky