Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Japonsko Miyajima

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Miyajima


1. Jak se dostanu na ostrov Miyajima?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na ostrov Miyajima, je vlakem (JR San'yô Line) z Hirošimy do stanic Miyajimaguchi a poté trajektem do přístavu Miyajima. Trajekty jezdí každých 15 minut a cesta trvá asi 10 minut.

2. Musím platit vstupné na ostrov Miyajima?

Vstup na ostrov Miyajima je zdarma, ale návštěva některých atrakcí, jako je svatyně Itsukushima a Pagoda s pěti posvátnými stromy, je zpoplatněna.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit ostrov Miyajima?

Nejlepší čas pro návštěvu ostrova Miyajima je na podzim, kdy jsou listy jírovců na horách kolem ostrova nejkrásnější. Také jaro a zima jsou pěkné, ale v létě je na ostrově velké množství turistů.

4. Jaké jsou nejlepší místa na ostrově Miyajima?

Nejlepší místa na ostrově Miyajima jsou svatyně Itsukushima, Pagoda s pěti posvátnými stromy a horu Misen, která je nejvyšším bodem ostrova.

5. Co jsou jírovec a jak jsou v Japonsku populární?

Jírovec je typově nádherná japonská javorová rostlina s výraznými jasně červenými, žlutými nebo oranžovými lístky, která je v Japonsku velmi populární. Jírovce jsou považovány za symbol japonského podzimu a jsou často fotografovány v kombinaci se stavbami, chrámy a zahradami.


Ubytování Japonsko Miyajima


Miyajima je malý ostrov ležící v zátoce Hirošima, který je známý svým svatyním komplexem Itsukushima a světoznámou 'floating' bránou torii, která se zdá viset na hladině moře. Ostrov je populární turistickou destinací kvůli své relaxační atmosféře, nádherné přírodě a fascinující architektuře.

Pokud plánujete návštěvu Miyajimy, můžete si vybrat z mnoha typů ubytování. Většina turistů se rozhoduje pro ubytování v hotelu nebo v tradičním ryokanu.

Pokud jste ochotni utratit více peněz, nabízejí Miyajimské hotely luxusní ubytování s vysokými standardy, jako jsou prostorné pokoje, výhledy na moře nebo přístup k lázním onsen. Tyto hotely vám rovněž mohou nabídnout videohry, bowlingové dráhy nebo dokonce tenisové kurty.

Tradiční ubytování v ryokanech na Miyajimě je další možnost, která umocní vaše zážitky z japonské kultury. Ryokany jsou typické japonské hostince, které nabízejí pokoje s tatami matracemi, přičemž oblečení na spaní poskytnou hostitelé.

Zahrnují také stylové prostředí se stavbami z bambusu nebo dlouhým verandami s výhledem na moře. Kromě toho se můžete těšit na různé typy ryokanů, jako jsou ryokany s Lázněmi onsen a japonskou kuchyní, které vám nabídnou klasické japonské pokrmy jako sukiyaki nebo tempura.

Pro cestovatele s omezeným rozpočtem je na Miyajimě k dispozici také ubytování v hostelech, které nabízí lůžkový pokoj pro hosty s různými cenami. Většina z těchto hostelů se nachází v blízkosti tradičního nákupního centra a hlavního přístavu, takže jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít hlavní turistické atrakce na Miyajimě.

Celkově lze říci, že Miyajima nabízí mnoho možností ubytování pro turisty s různými rozpočty. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo tradiční ryokan, budete mít nepopsatelné zážitky, které vám představí japonskou kulturu tak, jak ji znáte z filmů a knih.


Letenka Japonsko Miyajima


Japonsko je země plná fascinujících turistických atrakcí a jedno z nejkrásnějších míst, které stojí za návštěvu, je ostrov Miyajima. Nachází se nedaleko Hirošimy a je známý jako svaté místo japonského šintoismu. Jeho nejvýznamnější památkou je Torii v zátoce Itsukushima, která je jedním z nejikoničtějších symbolů Japonska.

Ostrov Miyajima je snadno dostupný z Hirošimy nebo Ónavy trajektem, který překoná záliv Hirošima za zhruba 10 minut. Po příjezdu na ostrov budete okouzleni nádhernými výhledy na horu Misen a rozmanitostí fauny a flóry, které zde najdete.

Torii v zátoce Itsukushima je hlavní atrakcí ostrova Miyajima a je považována za jednu z nejkrásnějších budov v Japonsku. Torii je tradiční branou, která odděluje svět lidský od světa božského. Když je příliv, Torii vypadá, jako by plavala na mořské hladině, což je opravdu úchvatné. Ve vhodném období roku můžete dokonce zažít úžasný západ slunce za Torii, což je jedinečný zážitek.

Další zajímavou památkou na ostrově je Itsukushima svatyně, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Svatyně je omýlána mořskou vodou a její stavby mají tradiční architektonický styl. Po procházce okolo svatyně se projděte úzkými uličkami městečka Miyajima, kde najdete tradiční obchůdky prodávající japonské suvenýry a místní speciality, jako jsou sušené ústřice nebo jupii (sladké občerstvení).

Pokud máte rádi přírodu a turistiku, nezapomeňte navštívit horu Misen. Můžete se vydat na její vrchol po turistických stezkách až do výšky 530 metrů. Z vrcholu hory se vám naskytne panoramatický výhled na celý ostrov a okolní krajinu.

Ostrov Miyajima je také známý svou populací jelenů, kteří se volně pohybují po ostrově. Tito jeleni jsou považováni za posvátná zvířata a jejich setkání s nimi je považováno za šťastný a příjemný zážitek.

Návštěva ostrova Miyajima je jednoduše nezapomenutelným zážitkem, který vám přiblíží japonskou kulturu a historii. Překrásná příroda, svatyně, historické památky a setkání se zdejšími jeleny jsou jen některé z důvodů, proč byste neměli vynechat tuto destinaci při své cestě do Japonska. Pokud hledáte autentický zážitek a příležitost poznat rozmanitost tohoto nádherného ostrova, doporučujeme vám letenku do Japonska Miyajima co nejdříve rezervovat.


Počasí Japonsko Miyajima


Miyajima je malý ostrov v Japonsku, který se nachází v zálivu Hirošima. Je to svaté místo s mnoha posvátnými chrámy, a je obklopené nádhernými horami a mořem. Kromě toho, Miyajima je také známý pro svůj symbol - velkou červenou bránu Torii, která stojí v moři.

Co se týče počasí, Miyajima má teplé a vlhké klima s vysokou pravděpodobností deště. Nejteplejší měsíc je srpen, s průměrnou teplotou kolem 28 °C a nejchladnější měsíc je leden s průměrnou teplotou kolem 8 °C.

Léto na Miyajimě je poměrně horké a vlhké, s občasnými bouřkami a silnými větry. Pokud se chystáte na návštěvu v létě, buďte připraveni na horké dny a noční bouřky. Musíte mít oblečení, které je vhodné pro deštivé počasí a boty s dobrou trakcí, protože některé trasy mohou být kluzké.

V podzimních měsících, září a říjnu, jsou teploty mírné a vzduch je příjemně chladný. To je také nejlepší období pro turistiku a prohlídky přírodních krás, protože mnoho stromů se mění na překrásnou pestrou barvu.

Zimní měsíce, od listopadu do března, jsou na Miyajimě chladné s mohutnými dešti a sněhovými bouřemi. Pokud se tedy vydáváte na Miyajimu během zimy, myslete na to, abyste měli oblečení, které chrání před těmito nepřejícími podmínkami.

Na jaře jsou teploty mírné a vzduch je plný květinových vůní. Je to nejlepší čas pro obdivování kvetoucích sakur a pro procházky po krajině. Má-li tedy vaše srdce chuť na krásné květy a jasnou oblohu, jděte na Miyajimu v březnu a dubnu.

Ať už se chystáte na Miyajimu kdykoliv, musíte být připraveni na neočekávaná změna počasí. Proto nezapomeňte sbalit vhodné oblečení a vybavení podle počasí.

Japonsko Miyajima je krásné místo pro návštěvu a nezáleží na tom, kdy tam přijdete. Vždy bude krásné. Připravte se na to, čemu říkáme "Počasí Miyajima"!


Dovolená Japonsko Miyajima


Miyajima, často nazývaný také Ostrov posvátného pobřeží, je malebný ostrov ve vnitřním moři Japonska. Nachází se nedaleko pověstného města Hirošima a je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v zemi. Jeho název v japonštině znamená "svatý ostrov".

Jednou z nejvýraznějších památek na ostrově je Itsukushima, chrám zasvěcený bohyni moře a vodním božstvům. Tento jedinečný chrám je jednou z UNESCO památek světového dědictví a je vybavený proskleným oltářem, který je během přílivu zaplaven mořskou vodou, což vytváří dojem plovoucí budovy. Věří se, že ostrov je posvátným zeměpisným bodem a přístupný pouze bohům.

Další ikonickou památkou ostrova je dřevěná červená vstupní brána před chrámem, známá jako Torii. Její vyobrazení se stalo jedním z nejznámějších symbolů Japonska a je oblíbeným místem pro turisty. Torii je na půli cesty ponořena do vody během přílivu, což umocňuje jeho magický a mystický vzhled.

Rozmanitá příroda ostrova Miyajima nabízí také možnosti pro procházky a pěší turistiku. Existuje několik pěších tras, které vedou přímo k vrcholu hor a poskytují ohromující výhled na okolní krajinu. Nejbližším vrcholem je hora Misen, která je součástí Národního parku Setonaikai. Je možné se na vrchol dostat po stezkách nebo využít lanovku, která zajišťuje komfortnější přístup.

Na ostrově je také živá komunita divokých jelenů. Tito zvířata jsou posvátná a považována za posly bohů. Jsou zde velice přátelští a turisté si často užívají krmení a fotografování s nimi. Je však důležité si pohlídat své jídlo, protože jeleni jsou velmi chytří a blikající značky mohou vyklouznout z ruky.

Pokud hledáte ubytování na ostrově Miyajima, existuje několik možností. Kromě tradičních japonských ryokanů a moderních hotelů jsou zde také možnosti pro kempování a pronájem chaty. Pro ty, kteří se rozhodnou zůstat na ostrově na několik dní, je doporučeno zarezervovat si ubytování předem, protože ostrov je velmi populární a prostory se mohou rychle zaplnit.

Pokud plánujete návštěvu Japonska, není pochyb o tom, že Miyajima by měl být na vašem seznamu. Tento posvátný ostrov nabízí nádhernou kombinaci historie, kultury a nádherné přírody. Ať už se jedná o prozkoumávání chrámu Itsukushima, dlouhé procházky kolem hor nebo setkání s přátelskými jeleny, Miyajima má něco pro každého.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky