Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gabon Pongara National Park

Ubytování Gabon Pongara National Park


Gabon Pongara National Park, známý také jako Pongara National Park, je přírodní rezervace nacházející se v západní části Gabonu. Tento park leží jen krátkou cestu od hlavního města Libreville, což z něj činí ideální destinaci pro přírodní dovolenou. Jeho jedinečné prostředí a bohatá biodiverzita přitahují milovníky přírody z celého světa.

Jedním z hlavních lákadel Gabon Pongara National Park je nádherná pobřežní oblast, která se zde nachází. Park zahrnuje území dlouhé kolem 80 kilometrů a nabízí rozmanité scenérie, jako jsou mangrovové bažiny, savany, pláže a příbojové lesy. Každý, kdo sem přijede, se zde ocitne uprostřed krásného přírodního ráje.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat Gabon Pongara National Park na vlastní pěst, je k dispozici několik možností ubytování. V parku samotném se nachází tábořiště s kapacitou několika stanů. Tato možnost je vhodná pro dobrodruhy, kteří si chtějí užít opravdový zážitek z přírody. Během noci si můžete vychutnat zvuky lesa a probudit se s výhledem na úchvatné východy slunce nad oceánem.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a komfort, jsou v okolí parku k dispozici také luxusní ubytovací zařízení. Například v Libreville, které je nedaleko, najdete širokou škálu hotelů a resortů všechnychn cenových kategorií. Můžete si vybrat z moderních hotelů s bazény a wellness centry nebo si zarezervovat pokoj v tradičním afričanském stylu, který vám poskytne autentický zážitek z této africké destinace.

Gabon Pongara National Park je také známý svou pestrou a bohatou biodiverzitou. V tomto parku se můžete setkat s řadou ohrožených živočišných druhů, včetně goril, slonů, leopardů a mnoha dalších. Park je také domovem pro mnoho druhů ptáků, které můžete pozorovat při procházkách po parku. Pro ty, kteří mají rádi vodní aktivity, je tu také možnost objevovat okolní pobřeží lodí nebo provozovat rybaření.

Kromě toho, park nabízí také bohaté možnosti pro turistiku a pěší turistiku. Existuje několik známých tras, které vás provedou neuvěřitelnými scenériemi a vám umožní objevovat krásu tohoto místa z blízka. Průvodci parkem jsou zde také k dispozici a rádi vám poskytnou informace o tomto úžasném přírodním prostoru.

Gabon Pongara National Park je skutečným pokladem pro přírodní nadšence. Jeho krásné scenérie, rozmanitá zvířata a pestře zelené krajiny vás pohltí do svého světa přírody. Bez ohledu na to, zda si vyberete táboření pod širým nebem nebo luxusní hotelový pobyt, budete mít nezapomenutelný zážitek z Gabon Pongara National Park.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Pongara National Park


1. Jak se dostanu do Gabon Pongara National Park?
- Park se nachází asi 30 km od hlavního města Libreville. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je využití místní dopravy, jako jsou taxíky nebo minibusy.

2. Kolik stojí vstupenka do parku?
- Vstup do Gabon Pongara National Park je obvykle zdarma. Park je veřejným prostorem, který je otevřený pro turisty a obyvatele Gabonu.

3. Jaká zvířata mohu vidět v parku?
- V parku můžete vidět různé druhy zvířat, včetně goril, slonů, levhartů, guerézy, kapucínských opic a mnoho dalších. Je to rozmanitý ekosystém s velkým bohatstvím živočišných druhů.

4. Jaké aktivity mohu v parku dělat?
- V parku můžete dělat různé aktivity, jako je pěší turistika, pozorování ptáků, safari, pikniky a kempování. Je to skvělé místo pro dobrodružství a přírodní objevování.

5. Kde ve parku mohu přenocovat?
- V parku nejsou přímé ubytovací zařízení, ale je možné stanovat na jednom z mnoha tábořišť, která jsou k dispozici v parku. Je důležité se předem informovat o tábořištích a případně zajistit stan a další vybavení.

6. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu parku?
- Nejlepší doba pro návštěvu Gabon Pongara National Park je v období sucha mezi červnem a zářím. V této době jsou podmínky pro turisty nejvhodnější s nižšími srážkami a příjemnějším počasím.

7. Je možné se dostat do parku veřejnou dopravou?
- Ano, veřejná doprava je nejběžnější způsob, jak se dostat do parku. Můžete použít taxíky nebo minibusy, které vás z Libreville převezou až do blízkosti parku.

8. Jaká je délka trvání běžného výletu do parku?
- Déle různí v závislosti na zájmech a plánech turisty. Běžný výlet do Gabon Pongara National Park může trvat od několika hodin až po několik dní, zejména pokud se rozhodnete přenocovat v parku.


Letenka Gabon Pongara National Park


Pongara National Park: Oáza nedotčené divočiny v Gabonu

Gabon, země ležící v západní Africe, je bohatá na nejrůznější druhy fauny a flóry. Mezi jedny z nejcennějších a nejohroženějších druhů patří gorily, sloni, levharti a šimpanzi. Tyto vzácné živočichy můžete spatřit alespoň z dálky v jednom z nejznámějších národních parků v zemi - Pongara National Park.

Pongara National Park se nachází nedaleko hlavního města Libreville, pouhých 30 km od centra města, a přesto to je místo, kde najdete únik od hektického městského života a oceníte krásu přírody. Park byl vyhlášen v roce 2002 a zahrnuje písečné pláže, mangrovníky, bažiny, lesy a lagoon v deltě řeky Komo. Celková rozloha parku činí necelých 900 kilometrů čtverečních a většinu parku tvoří mořské území.

Co se týče flóry parku, můžete zde najít neuvěřitelně různorodou řadu rostlinných druhů, které vám nabídnou příležitost vidět některé druhy, které nikdy předtím nebyly viděny. Snadno se zde dostanete s pomocí lodí, které po řece Komo pravidelně jezdí.

Co se týče fauny parku, je zde také velmi zajímavé pozorovat zvířata, která jsou součástí této oázy přírody. Například můžete uvidět malé rybářské vesnice, kde se nacházejí krokodýlové ryby, sladkovodní želvy, aligátoři, různé druhy opic a tucet ptáků, včetně strakapoudů a kolibříků.

Jedním z hlavních cílů národního parku Pongara je ochrana Goril nížinných - ohrožených primátů, s podobnou populací ve střední Africe. Pokud máte štěstí a narazíte na ně, nezapomeňte dodržovat pravidla parku, abyste je nevystrašili nebo omylem neohrozili.

Vydejte se tedy na letenku do Gabonu, abyste mohli zažít jedinečný pohled na jeden z nejcennějších přírodních pokladů této země. Pongara National Park vám nabídne unikátní zážitek z návštěvy této oázy nedotčené divočiny.


Počasí Gabon Pongara National Park


Gabon Pongara National Park je známý pro své deštné pralesy a bohaté druhové spektrum zvířat a rostlin. Počasí v parku se v průběhu roku mění a ovlivňuje ho hlavně roční období.

Přes zimní období, od června do srpna, teploty v parku klesají na průměrných 22°C. Očekávatelné srážky jsou v této době nízké a park se stává suchou krajinou. Tyto suché období jsou ideálním časem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat park bez obav z deště. Výhodou je i množství zvířat, které vyhledávají vodu a jsou tedy viditelnější.

Na jaře (září až listopad) se teploty zvyšují a dosahují průměrných 28°C. Srážky se v této době opět zvyšují, což znamená, že park zelená a zvýšené množství vody v napajedlech parku přitahuje zvířata na brzké odpoledne.

V létě (prosinec až únor), je počasí v parku nejvlhčí a nejteplejší, průměrné teploty se pohybují kolem 30°C. V této době srážky dosahují svého vrcholu, což způsobuje problémy při prohlížení parku. Zvířata jsou v této době obtížnější vidět, protože se více stahují do vnitrozemí, aby se vyhnula dešti.

Celkově platí, že nejlepší čas pro návštěvu Gabon Pongara National Parku je v období od června do srpna, kdy je počasí suché a turistům poskytuje skvělé podmínky pro prohlížení parku. V ostatních obdobích je nutné počítat s větší vlhkostí, horší viditelností a občasnými dešti.


Dovolená Gabon Pongara National Park


Pongara National Park v Gabonu: Oáza klidu a přírodního bohatství

Gabon, země ležící na západním pobřeží Afriky, je známa svou neporušenou přírodou a bohatstvím biodiverzity. Pongara National Park, nacházející se nedaleko hlavního města Libreville, je jedním z nejúchvatnějších přírodních území v Gabonu a zaslouženě se těší velké oblibě mezi turisty.

Park, který byl založen v roce 2002, se rozkládá na ploše přes 900 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin. Při návštěvě Pongara National Park budete mít možnost vidět například slony, opice, gorily či vzácné druhy ptáků.

Jedním z hlavních taháků tohoto parku je jeho překrásné pobřeží, které se táhne podél Atlantského oceánu. Pláže Pongara jsou čisté, nedotčené a nabízejí dokonalé prostředí pro odpočinek a relaxaci. Můžete si zde užívat slunečních paprsků, koupat se v teplé vodě oceánu nebo se procházet podél pobřeží a sledovat místní faunu a floru.

Díky své poloze poblíž města Libreville je Pongara National Park relativně snadno dostupný. Z města se sem lze dostat trajektem přes záliv přírodního přístavu. Cesta na trajektu, která trvá asi hodinu, je samospádem dobrodružstvím samotným, neboť můžete pozorovat místní rybáře na svých tradičních člunech, kteří zde provozují svou práci již po několik generací.

Jakmile dorazíte na druhou stranu zálivu, otevře se před vámi nádherný obraz přírody – písčité pláže, horské krajiny pokryté deštným pralesem a rozsáhlé močály. Park nabízí možnost pěších túr s průvodcem, který vám poskytne pokyny a informace o místních druzích zvířat a rostlin. Můžete se také vydát na rybaření nebo si pronajmout lodku a prozkoumat okolní moře.

Pro milovníky přírodních zážitků a dobrodružství je Pongara National Park nedílnou součástí jejich návštěvy Gabonu. Tato přírodní oáza nabízí únik od každodenního ruchu a možnost prozkoumat jedinečnou přírodu a zvířectvo. Pokud plánujete cestu do Gabonu, určitě nevynechejte tuto nádhernou destinaci.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky